Bez znieczulenia
„Człowiek. Kiedy jest człowiek? Tych definicji może być bardzo wiele. Ale ta biologiczna, ten moment, kiedy dochodzi do połączenia się dwóch materiałów genetycznych, dwóch gamet i powstaje nowe, jest nie do podważenia”. „Rodzenie naprawdę boli. Jestem w stanie przychylić się do tezy, że poród naturalny ma dużo wspólnego z nabijaniem na pal Azji Tuchajbejowicza. Są kobiety, które warunkują fakt zachodzenia w ciążę od tego, że nie będą musiały rodzić drogami natury. I ja je rozumiem. Mówię: jeżeli pani uważa, że psychicznie nie dojrzała do tego, by podjąć próbę porodu drogami natury, boi się pani tego porodu i chce mieć pani zrobione cięcie, to proszę bardzo. Ma pani prawo decydować o sobie”. „Niektórzy po takiej rozmowie rezygnują, idą do kogo innego. To nawet dobrze, bo bez zaufania, zrozumienia nie da rady. Ta para została ze mną. Nawet byłam trochę zdziwiona, bo rozmowa była dość ostra. Taki kubeł zimnej wody na głowę, zwłaszcza dla pana. Teraz zachowują się zupełnie inaczej i razem czekamy na dziecko. Na ten cud narodzin. Może banalnie to zabrzmi, zwłaszcza w ustach położnika, ale dla mnie ciągle to jest cud”.
Fragmenty książki
-
Kategorie:
-
Książki »
-
Literatura faktu
-
Język wydania:
polski
-
ISBN:
9788377059753
-
EAN:
9788377059753
-
Liczba stron:
184
-
Wymiary:
14.5x21.0cm
-
Waga:
0.27kg
Magdalena Rigamonti
Dziennikarka, w 2014 roku otrzymała Mediatora, nagrodę przyznawaną przez studentów dziennikarstwa z całej Polski, zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Dziennikarz Roku miesięcznika Press, była finalistką Nagrody im. Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby i Nagrody im. Barbary Łopieńskiej.
Pracuje dla tygodnika Wprost. W 2014 roku ukazała się jej książka Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek, której trzon stanowią rozmowy z wybitnymi ginekologami: dr Marzeną Dębską i prof. Romualdem Dębskim. W 2015 roku ukazała się jej książka Straty. Rany wojny o żołnierzach z Afganistanu, ofiarach wojny. Należy do Press Clubu.
Seria BEZ TAJEMNIC
Seria BEZ TAJEMNIC składa się z książek poruszających niezwykle ważne, i często kontrowersyjne tematy.
Jedna z książek Bez strachu w rozmowie ze słynnym polskim balsamistą przybliża tajemnicę śmierci, zagadkę odchodzenia, odsłania fizyczność i metafizykę śmierci.
Inna Bez ograniczeń opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu: ludzkiego mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie, takie jak: narkotyki i uzależnienia, płeć mózgu, neurobiologia polityki i religii.
Kolejna książka A w konopiach strach porusza problem marihuany jako narkotyku i leku stosowanego w ciężkich chorobach. Opowiada o badaniach nad medycznym zastosowaniem marihuany, o jej wpływie na mózg, serce, układ oddechowy, pokarmowy, nerwowy, o naszych fobiach związanych z marihuaną, jak również o zalegalizowanych w Polsce substancjach uzależniających i zmieniających świadomość.
Seria ważna, godna uwagi, poruszająca bieżące problemy współczesnego świata.