MENU

DRUK 3D/AM

(Miękka)

Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze

3.70  [ 14 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 69,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 57,27 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

62,10
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Ostatnie sztuki
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 249 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
12,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

DRUK 3D/AM

Druk 3D to tzw. wytwarzanie przyrostowe, po angielsku Additive Manufacturing, AM. Ten ostatni termin stosuje się obecnie głównie do wytwarzania przemysłowego. Publikacja w sposób kompleksowy przedstawi najnowocześniejszą wiedzę o zastosowaniu tej technologii, która zresztą ma już od dawna praktyczne zastosowanie (na świecie i w Polsce).

W książce tej – unikalnym przewodniku po zastosowaniu druku 3D/AM w przemyśle, medycynie, sztuce i nie tylko - Czytelnik będzie miał niezwykłą okazję do zapoznania się z tą najnowszą technologią wytwarzania, zmieniającą przemysł, i w coraz większym stopniu życie codzienne. Jest on częścią trzeciej (czwartej?) rewolucji przemysłowej, druk 3D/AM odgrywa również istotną rolę w Polsce.

Czytelnik będzie miał okazję przeczytać przykładowo o:

 • zaletach i wadach technologii 3DP,
 • walce firm, które chcą na tej technologii zarabiać z entuzjastami, którzy uważają, że (podobnie jak internet) dostęp do informacji o niej powinien być bezpłatny.
 • stronach internetowych z bezpłatnymi (i/lub płatnymi) wzorami do wydrukowania.
 • licznych zastosowaniach tej technologii – np. w medycynie, przemyśle lotniczym, kosmicznym, motoryzacyjnym, spożywczym, etc.,
 • implikacjach związanych z upowszechnianiem się tej metody druku dla edukacji, ekologii czy popytu na pracę;
 • fascynujących projektach artystycznych wykorzystujących druk 3D;
 • skomplikowanej sytuacji prawnej w tej dziedzinie;
 • skutkach gospodarczych i społecznych druku 3D/AM.

Publikację kierujemy zarówno do uczniów i studentów materiałoznawstwa, medycyny czy szkół plastycznych, ale także do inżynierów, prawników, fascynatów nowinek technicznych, zainteresowanych implikacjami tej technologii dla społeczeństwa XXI w., a także do każdego, kto zamierza kupić w przyszłości drukarkę 3D.Patroni:


Patroni

Książka to zbiór informacji o druku 3D począwszy od historii jej powstania. Z moich informacji wynika, że jest to pierwsza tego typu publikacja drukowana w Polsce, która tak metodologicznie wyjaśniłaby niemal wszystkie zagadnienia związane z drukiem 3D.Pewnie jako osoby interesujące się raczej techniczną stroną drukarek 3D zastanawiacie się, o co właściwie chodzi z tym tytułowym społecznym aspektem druku 3D. Ile tak naprawdę jest poruszanych kwestii technicznych, a ile ekonomiczno-społecznych. Otóż spieszę z wyjaśnieniem, że rzeczywiście książka mocno skupia się nad zagadnieniami społeczno-ekonomicznymi. Publikacja skrupulatnie, na przykładach, wyjaśnia jak druk 3D wpływa na otaczający nas świat pod wieloma względami. Opisuje często sporne kwestie np. dotyczące ochrony środowiska, prawa patentowego, konfliktów i zalet jakie wiążą się bezpośrednio z drukowaniem przestrzennym.Największa jednak część książki jest poświęcona tematyce czysto praktycznej, czyli jak konkretnie druk 3D znalazł zastosowanie w danych branżach przemysłowych oraz w codziennym życiu. W książce znajdziemy cała masę przykładów i zdjęć wydrukowanych przedmiotów, które zmieniły sposób patrzenia na daną branże. Autorka bierze pod lupę niemal każdy istotny dzisiaj przemysł m.in.: motoryzacyjny, lotniczy, odzieżowy, spożywczy i medyczny. W ostatniej części książki zostały opisane metody drukowania, materiały i drukarki 3D. Temat nie został wyczerpany do końca, jednak nie na tym skupia się publikacja. Można powiedzieć, że książka jest swoistym kompendium wiedzy na temat druku 3D na rok 2019. Drukowanie przestrzenne jest mocno dynamicznym rynkiem i pewnie za kilka lat książka będzie musiała być uaktualniona, jednak na ten moment jest to najświeższa i najbardziej kompleksowa publikacja dotycząca druku 3D w formie papierowej jaką znam. (…)Sam jestem mocno związany z branżą 3D, znam wiele nowości i dokonań w tym zakresie, jednak autorka podeszła tak bardzo rzeczowo do tematu, że lektura była dla mnie nie tylko usystematyzowaniem wiedzy i spojrzeniem na druk 3D z różnych perspektyw, ale także zdobyciem nowych informacji.Podręcznik jest wyczerpującą bazą do poznania tematu pod kątem teoretycznym i dla osób, które chcą najpierw poznać zakres działań drukarek 3D we współczesnym świecie – jest pozycją obowiązkową. Praktycy mogą mieć problem z pochłonięciem lektury w całości, jednak jestem przekonany, że każdy praktyk ma jakiegoś „bzika” na dany temat np. związanego z elektroniką, motoryzacją czy medycyną. Książką jest bardzo ściśle podzielona na rozdziały, co ułatwi takim osobom odnalezienie informacji na dany temat. 
Fragment recenzji pochodzi ze strony internetowej Świat Druku 3D,
Druk przestrzenny powstał jako uogólnienie zwykłego druku dwuwymiarowego. Nakładając wiele warstw materiału drukarskiego otrzymuje się strukturę przestrzenną, trójwymiarową. Technika tej formy druku, znanego pod akronimem 3D/AM, rozwija się szybko. Również w Polsce. Obecnie potrafimy drukować zarówno obiekty mikroskopijnie małe jak i bardzo duże takie jak domy czy samochody. Komputerowe sterowanie procesem drukowania umożliwia tworzenie obiektów trójwymiarowych o dowolnych kształtach. Wykorzystanie żywych komórek pozwala na drukowanie tkanek zwierzęcych lub roślinnych, a wykorzystanie proszków metalicznych – protez i części do silników lotniczych. Jednym z ważnych skutków rozwoju i upowszechnienia druku przestrzennego będzie zastąpienie znacznej części produkcji scentralizowanej, realizowanej w wielkich zakładach wytwórczych, produkcją rozproszoną, realizowaną w małych warsztatach, a nawet w prywatnych domach. Jednak wiedza na temat druku 3D/AM jest w Polsce bardzo ograniczona, również wśród ludzi, dla których ma wielkie znaczenie praktyczne. Na przykład wśród przemysłowców, ekonomistów, socjologów, lekarzy, nauczycieli, artystów. Dlatego książka Heleny Dodziuk Druk 3D/AM – Zastosowania oraz Skutki Społeczne i Gospodarcze wydane niedawno przez PWN jest pozycją bardzo aktualną i potrzebną. Książka stanowi kompendium aktualnej wiedzy na temat druku przestrzennego. Omawia ogromną liczbę dziedzin na które te techniki mają wpływ i w których znajdują zastosowanie. Wyjaśnia ich konkurencyjny charakter w stosunku do tradycyjnych metod produkcji, nietrywialne aspekty prawne, wpływ na procesy edukacyjne, znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego. Dwa największe rozdziały poświęcone są zastosowaniom przemysłowym oraz medycznym druku 3D/AM. Ponadto są rozdziały dotyczące interesujących związków druku 3D ze sztuką oraz z przemysłem odzieżowym i z modą. Na szczególne podkreślenie zasługuje bogactwo cytowanej literatury. Istotne dla polskiego czytelnika jest szczegółowe omówienie polskiej specyfiki w dziedzinie druku 3D/AM. Książka Heleny Dodziuk jest jedyną książką w języku polskim przedstawiającą w sposób kompleksowy zagadnienia dotyczące druku przestrzennego. Jest to książka, którą entuzjastka druku 3D/AM kieruje do licznej grupy potencjalnych entuzjastów tej nowej techniki. Czyta się ją łatwo i z przyjemnością, zawiera wiele ciekawych ilustracji, stanowi bardzo dobry przewodnik po niezwykle bogatej literaturze. Polecam ją wszystkim, którzy chcą wiedzieć na czym polega dokonująca się właśnie czwarta rewolucja przemysłowa, której istotnym elementem jest rozwój druku 3D/AM. Powinni ją przeczytać nie tylko uczniowie szkół średnich, studenci, ludzie śledzący zmiany w otaczającym nas świecie, ale również przedsiębiorcy, ekonomiści, prawnicy, naukowcy.
Jacek Karwowski, emerytowany profesor fizyki, Instytut Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
DRUK 3D LINKI.pdf(pdf)
228 KB
Druk_3D - 11.pdf(pdf)
31 KB
Druk_3D - 207-208.pdf(pdf)
64 KB
Druk_3D - 187-188.pdf(pdf)
73 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
DRUK 3D LINKI.pdf(pdf)
228 KB
Druk_3D - 11.pdf(pdf)
31 KB
Druk_3D - 207-208.pdf(pdf)
64 KB
Druk_3D - 187-188.pdf(pdf)
73 KB

Inni Klienci oglądali również

6,90 zł
9,50 zł

Zwiedzamy Toruń Wycinanki przestrzenne 3D

Wycinanki przestrzenne z toruńskimi zabytkami pozwolą dziecku na twórczą i rozwijającą zabawę oraz ćwiczenie sprawności manualnej. Dziecko ma za zadanie pokolorować, wyciąć, dopasować i przykleić do podstawki gotową wycinankę. Przy okazji pozna ...
21,04 zł
28,00 zł

Am, am, am, zjadłem sam!

Jedenaście ilustrowanych wierszydla dwulatkówna dzień dobry i dobranoc.Naucz się ich na pamięć i recytujkiedy budzisz i ubierasz dziecko,gdy jecie i myjecie ząbki,kiedy się bawicie, gdy robi kupkę,kiedy ...
6,42 zł
7,99 zł

Szopka bożonarodzeniowa 3D

Seria zeszytów zawierających modele do złożenia: szopki bożonarodzeniowej, choinki, rozmaitych pojazdów (m.in. traktora, spychacza, wozu strażackiego, bolidu formuły 1)oraz pałacu księżniczki, zaprojektowane i narysowane przez znanego ilu...
36,28 zł
50,09 zł

I Am Not Your Negro

The New York Times bestseller based on the Oscar nominated documentary filmIn June 1979, the writer and civil rights activist James Baldwin embarked on a project to tell the story of America through the lives of three of his murdered friend...
43,99 zł
69,00 zł

MonoGame. Podstawowe koncepcje grafiki 3D

Poznaj tajniki programowania grafiki 3D we frameworku MonoGame, dzięki któremu powstały takie hity jak Stardew Valley czy Carrion. Monogame jako kontynuator XNA oferuje twórcom gier ogromne perspektywy, swobodę i możliwość dostarczania gi...
48,98 zł
69,99 zł

Ptaki Modele 3D

"Ptaki" to połączenie rzetelnej wiedzy o popularnych gatunkach ptaków z pięknymi modelami 3D, które w bardzo prosty sposób można złożyć i którymi można ozdobić swoje otoczenie. W książce znalazło się mnóstwo...
35,12 zł
49,90 zł

I am real Opowieść matki

„I am real”. Jestem prawdziwy. To pierwszy komunikat, który Keli przekazał słowami. Miał wtedy dziesięć lat, a jego dotychczasowe życie było zdrowotnym rollercoasterem, który przetrwał dzięki nieprawdopodobnej sile swojej matk...
16,20 zł
24,90 zł

Świat zwierząt Pupile w 3D

Wejdź w trójwymiarowy świat zwierząt domowych, rozkosznych towarzyszy człowieka. Zobacz, jak każdy z nich jest wyjątkowy na swój futrzasty, pierzasty albo łuskowy sposób. Dowiedz się, jaki pies pasuje do ciebie, czym karmić kaczki, dlaczego nos kota id...
74,98 zł

See Me As I Am

Being blind doesn't stop seventeen-year-old Jenny Ryan from going after what she wants. Journalism byline? Horse sports? Rock climbing? No problem. Meet Liam O'Shanno...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!