MENU

Ekonomia sektora publicznego

(Twarda)
3.60  [ 7 ocen ]
 Sprawdź recenzje
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 139,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 104,25 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

125,10
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Ostatnie sztuki
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 299 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Ekonomia sektora publicznego

Publikacja dla wszystkich, którzy zarządzają lub będą zarządzać sektorem publicznym, dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, czy sektor publiczny może działać efektywniej!

Praca Josepha Stiglitza, laureata nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 2001 roku, stanowi kompendium najnowszej wiedzy ekonomicznej na temat nowoczesnej funkcji państwa we współczesnej, coraz bardziej złożonej gospodarce rynkowej. Książka porusza także problem skali regulacji prywatnych rynków oraz właściwych reakcji między strumieniami dóbr publicznych i prywatnych. Pozycja wypełnia lukę na rynku książek akademickich, na którym dominują prace dotyczące rynków i sektora prywatnego.

Główne walory podręcznika to:

 • Aktualność tematyki

  Służba zdrowia, edukacja, obrona narodowa, ubezpieczenia społeczne, podatki, to tematy wzbudzające powszechne zainteresowanie.

 • Jasny, zrozumiały język

  Nawet najtrudniejsze koncepcje zostały przedstawione w taki sposób, aby do ich zrozumienia wystarczyła wiedza tylko z podstaw ekonomii.

 • Logiczny układ treści

  • Podręcznik zawiera wiele elementów ułatwiających studiowanie:
  • wprowadzenie w tematykę rozdziałów,
  • wyróżnione w ramkach podstawowe definicje,
  • pytania kontrolne,
  • wykaz najważniejszych terminów wykorzystywanych w poszczególnych rozdziałach,
  • połączenie analizy opisowej z graficzną,
  • przykłady,
  • indeks rzeczowy i nazwisk.
 • Pasja autora

  Joseph E. Stiglitz, czołowy ekonomista, jest bardzo zaangażowany w sprawy społeczne i daje temu wyraz również w tej książce. Rozumie, że demokracja ma szanse powodzenia tylko wówczas, gdy odbywa się poważna publiczna debata nad najważniejszymi zagadnieniami polityki państwa. Dlatego z zainteresowanymi dzieli się swoją wiedzą profesorską i doświadczeniem konsultanta najwyższej rangi.

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów i wykładowców wszystkich kierunków ekonomicznych, zarządzania i administracji; polityków gospodarczych, członków korpusu służby cywilnej i pracowników administracji państwowej, działaczy samorządowych, prywatnych przedsiębiorców oraz menedżerów zarządzających małymi i wielkimi przedsiębiorstwami, a także dla osób zajmujących się problemami i reformą sektora publicznego.

Patroni medialni:

Jej lektura pozwala na udzielenie odpowiedzi na szereg, nurtujących polskiego czytelnika pytań dotyczących funkcjonowania finansów publicznych, w tym przykładowo takich jak: jaką rolę powinno odgrywać państwo w społeczeństwie ? Jak powinny być skonstruowane systemy podatkowe, aby mogły przyczyniać się do wzrostu efektywności ekonomicznej oraz zapewnić sprawiedliwość społeczną ?
prof. dr hab. Dorota Czykier-Wierzba, Uniwersytet Gdański
Do walorów opiniowanego podręcznika obok rozległej wiedzy z zakresu finansów publicznych, opartej na solidnych fundamentach z zakresu teorii ekonomii, należy także sam sposób prezentacji kolejnych zagadnień w poszczególnych rozdziałach. Na początku każdego rozdziału sformułowane zostały najważniejsze pytania, które są następnie przedmiotem szczegółowych rozważań.(...) Autor nie ucieka przy tym przed eksponowaniem i omawianiem w odniesieniu do wielu kwestii, istotnych kontrowersji występujących zarówno w środowiskach teoretyków, jak i praktyków polityki społeczno-ekonomicznej. (...) Jak przystało na dobry podręcznik poszczególne rozdziały zamykają podsumowanie, zestawienie najważniejszych dla analizowanego procesu pojęć oraz pytania i problemy umożliwiające samokontrolę w zakresie stopnia opanowania zawartej w rozdziale wiedzy.
dr hab. Barbara Polszakiewicz, Uniwersytet Mikołaja Kopernika
To bardzo dobrze, że w końcu publikacja tej rangi doczekała się polskiego przekładu. Autor połączył ogromną erudycję, wiedzę ekonomiczną z wyraźnym talentem dydaktycznym. (...) Każda z siedmiu części kończy się syntetycznym podsumowaniem, przypomnieniem wyjaśnionych wcześniej pojęć oraz pytaniami i problemami do rozwiązania.
prof. dr hab. Leszek Kupiec, Uniwersytet w Białymstoku
Bezsporną zaletą publikacji jest jej kompleksowy charakter. Na uwagę zasługują takie tematy jak zawodność rynku, czy efektywność rynku przy dominującej obecnie w literaturze ekonomicznej apologetycznej postawie wobec mechanizmu rynkowego. (...) Rozbudowana struktura publikacji nie pozostawia właściwie żadnego wątku analizy sektora publicznego poza nawiasem.(...) Z uwagi na przystępny i przyswajalny charakter wywodów zawartych w publikacji książka ta powinna trafić- oprócz studentów - również do szerokiego grona czytelników interesujących się problematyką ekonomiczną. Można mieć nadzieję, że po przeczytaniu w/w publikacji, felietony J. Stiglitza w Gazecie Wyborczej zyskają dodatkowych czytelników.
dr Andrzej Adamczyk, Akademia Ekonomiczna w Krakowie
Książka jest napisana wartkim językiem, a przy tym niewątpliwie solidnie przetłumaczona. "Zgrabny" język, pozbawiony amerykanizmów oraz w miarę możliwości spolszczone przykłady ułatwiają czytelnikowi zrozumienie treści wykładu.(...) Rysunki i wykresy są klarowne i przejrzyste, a najistotniejsze definicje ujęte w ramki, co na ogół spotyka się z bardzo dobrym odbiorem publikacji przez studentów. Z punktu widzenia dydaktyki szczególną wartość mają "pytania i problemy" zamykające każdy rozdział. Stanowią one bazę dla samodzielnej pracy studentów oraz ważką inspirację dla wykładowcy. (...) Dużym walorem książki są studia przypadków harmonijnie wplecione w tekst poszczególnych podrozdziałów, stanowiące z jednej strony ich integralną cześć, a z drugiej zaś dodatkowy element.
dr Joanna Czech-Rogosz, Akademia Ekonomiczna w Katowicach
Jest to podręcznik szczególny z uwagi po pierwsze, na zawartość merytoryczną, a po drugie na swojego autora.(...) Przemiany polityczno-gospodarcze w Polsce i zafascynowanie gospodarką rynkową spowodowały że sektor publiczny nie był priorytetowym tematem wykładu ekonomii (mimo, że jest to bardzo istotny sektor, szczególnie w Polsce), a często wręcz był pomijany. Publikacja znanego ekonomisty, noblisty, dodatkowo człowieka Zachodu, może spowodować, że przestanie on być tematem wstydliwym, kojarzonym negatywnie z poprzednim ustrojem.(...) Dodatkowo zaletą publikacji jest połączenie wywodu teoretycznego z praktyką - tj. szeroką analizą sektora publicznego w Stanach Zjednoczonych. (...) Również szeroko omówione podstawy teorii dobrobytu oraz teoria wydatków publicznych stanowią duży wkład w literaturę przedmiotu.
dr Dominika Bochańczyk-Kupka, Akademia Ekonomiczna w Katowicach
Publikacja znana w języku angielskim i oczekiwana na rynku polskim przez większość ekonomistów, w tym w szczególności przez osoby, w których kręgu zainteresowania znajdują się takie zagadnienia jak: finanse publiczne, finanse samorządowe, teoria wyboru publicznego, systemy podatkowe.
prof. dr hab. Maria Kosek-Wojnar, Akademia Ekonomiczna w Krakowie
Monografia Josepha E. Stiglitza wychodzi naprzeciw naszemu zapotrzebowaniu, mając na względzie fakt, iż w krajowej literaturze ekonomicznej problematyka sektora publicznego do tej pory nie była uznawana za atrakcyjną, co potwierdza zbyt ubogi stan polskich publikacji zwartych z tego zakresu.(...) Przy tych uwarunkowaniach opiniowania monografia zasługuje na rekomendację tym bardziej, że jej Autor otrzymał Nobel 2001. (...) Treść poszczególnych rozdziałów jest powiązana z tytułem publikacji i stanowi konsekwentne rozwinięcie zamierzeń badawczych Autora. Rzeczowy układ monografii charakteryzuje się spójnością i logiczną konsekwencją myślową wyróżnionych jego części składowych. (...) Pomimo, że Autor obszar badawczy zlokalizował w sektorze publicznym Stanów Zjednoczonych, to ta publikacja powinna być uznana na polskim rynku wydawniczym za doskonałe źródło informacji dla badaczy sektora publicznego, polityków i kadr kierowniczych sektora publicznego, a także jako bardzo wartościowa pomoc dydaktyczna dla studentów kierunku studiów: finanse i bankowość oraz ekonomia.
prof. dr hab. Adam Szewczuk, Uniwersytet Szczeciński
Publikacja ta stanowi istotny wkład w porządkowanie ekonomii w Polsce, zwłaszcza w odniesieniu do sektora publicznego. Wartość tej pozycji bibliograficznej wiąże się z przedstawionymi rozwiązaniami na gruncie teorii ekonomii, jak również z uwagi na przedstawione rozwiązania praktyczne odnotowane na gruncie ekonomii sektora publicznego w Stanach Zjednoczonych.
dr Krzysztof Jarosiński, Szkoła Główna Handlowa
Z wielką radością wykładowcy ekonomii, jak również studenci powitali pojawienie się na rynku księgarskim polskiej wersji książki znakomitego amerykańskiego ekonomisty - noblisty J.E. Stiglitza - "Ekonomia sektora publicznego".(...) Książka składa się z siedmiu części - niektóre z nich mają charakter stricte teoretyczny, inne - empiryczny. Szczególnie cennymi dla wykładowcy są te teoretyczne, empiryczne - dotyczą realiów Stanów Zjednoczonych i mogą stanowić punkt odniesienia dla polskich realiów.
dr Zofia Skrzypczak, Uniwersytet Warszawski
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(PDF)
Przedmowa
136.6 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(PDF)
Przedmowa
136.6 KB

Inni Klienci oglądali również

26,87 zł
35,70 zł

Mechanizmy reprodukcji i zmiany w systemie administracji publicznej

Marianna ZieleńskaMechanizmy reprodukcji i zmiany w administracji publicznej na przykładzie wdrażania otwartej metody koordynacjiIdzie, w największym skrócie, o to, że tzw. otwarta metoda koordynacji miała – ma zresztą nadal &n...
19,67 zł
30,35 zł

Ekonomia i polityka

Publikacja jednego z najwybitniejszych ekonomistów XX wieku - profesora Ludwiga von Misesa. Powstała w oparciu o cykl jego wykładów wygłoszonych w Argentynie w 1959 roku, których treścią była analiza prawd historycznych objaśnianyc...
62,71 zł
85,00 zł

Przewodnik po zamówieniach publicznych do 130 000 zł

Zamówienia do 130.000 zł mimo, że nie stosujemy do ich wydatkowana Prawa zamówień publicznych to bardzo duża pula publicznych środków, która podlega dyscyplinie finansów publicznych. Dysponowanie każdą – nawet n...
64,18 zł
79,00 zł

Prawo zamówień publicznych

Podręcznik pomoże w opanowaniu rozległego materiału, którego wyczerpujące przedstawienie podczas zajęć dydaktycznych jest bardzo trudne.Omówiono w nim w szczególności:podstawowe pojęcia i zasady prawa zamów...
22,68 zł
35,00 zł

Ekonomia Boża i ludzka

Misjonarz werbista z Zambii, autor popularnych audycji w radio kontestacja.com, autor książki „Dwaj ludzie z Galicji”, w której porównuje koncepcję osoby ludzkiej u Karola Wojtyły i Ludwiga von Misesa, dowodzi w swoich kazani...
23,71 zł
31,50 zł

Rynek Prywatyzacja Interes publiczny

Książka przedstawia formułowane w ramach nowego zarządzania publicznego sposoby zapewniania obywatelom najważniejszych usług publicznych. Upowszechniło ono pogląd, że proste usługi komunalne, ale także edukacja czy ochrona zdrowia to zadania, kt&oacut...
103,06 zł
129,00 zł

Milczące załatwienie sprawy przez organ administracji publicznej

Publikacja kompleksowo omawia instytucję milczącego załatwienia sprawy przez organ administracji publicznej włączonej przez ustawodawcę do Kodeksu postępowania administracyjnego na mocy ustawy zmieniającej z 7.04.2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 935).
47,96 zł
67,50 zł

Listy (nie)pokornych Intelektualiści w polskiej przestrzeni publicznej

Wielokrotnie w polskim życiu publicznym pojawiała się postać zaangażowanego twórcy kultury, wkraczającego na scenę polityczną z autorytetem wywodzącym się ze świata symboli, idei i intelektu. Występując - najczęściej w gronie sobie podobnych - u...
46,94 zł
55,00 zł

Kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych

Celem monogra?i jest przedstawienie zaprojektowanego modelu referencyjnego zawierającego poszczególne etapy kontroli zarządczej w jednostkach sektora ?nansów publicznych, zapewniającego właściwą organizację procesów organizacyjno-z...

Recenzje (1):

Pisemne recenzje mogą być dodawane wyłącznie przez klientów zarejestrowanych w sklepie. Na liczbę gwiazdek wyświetlanych przy produkcie składają się również oceny produktów, dodanie których nie wymaga posiadania konta.

Publikujemy wszystkie recenzje produktów, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeśli wiemy, że produkt został zakupiony przez recenzenta, oznaczamy to ikonką

Najnowsze | Najbardziej pomocne

Podręcznik jest bardzo obszerny (ok. 1000 stron) jednak nie powinno to nikogo dziwić zważywszy na mnogość poruszanych w nim kwestii. Dodatkowym atutem jest logiczny układ treści i aktualność tematyki. Autor nie oszczędzał miejsca również na przypisy, tabele, wykresy pytania, załączniki. Najdziemy nim również bardzo przydatne powtórki i ćwiczenia zamieszczone w poszczególnych rozdziałach.
Nie jest to podręcznik dla każdego, jednak wiarygodność treści w nim zawartych daje gwarancje kompleksowego objaśnienia problemów. Przeczytanie tej lektury od deski do deski to nie lada wyczyn, jednak jest on tak skonstruowany, że bez problemów można w krótkim czasie odnaleźć interesujące czytelnika zagadnienie – poprzedzone oczywiście krótkim wyjaśnieniem i wprowadzeniem w temat.

Ocena: