MENU

Elektrownie jądrowe w nowoczesnej gospodarce

(Miękka)

Technologie, ekonomika, bezpieczeństwo

4.25  [ 16 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 69,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 61,88 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

57,27
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Duża liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 249 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
12,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Elektrownie jądrowe w nowoczesnej gospodarce

Publikacja zatytułowana Elektrownie jądrowe w nowoczesnej gospodarce. Technologie. Ekonomika. Bezpieczeństwo dotyczy zagadnień z zakresu energetyki jądrowej w tym technologii, ekonomiki i bezpieczeństwa elektrowni jądrowych w nowoczesnej gospodarce.

Książka łączy w sobie cechy zarówno podręcznika, jak i monografii naukowej, bowiem omówiono w niej wiele podstawowych zagadnień, ale także najnowsze osiągnięcia w zakresie energetyki jądrowej. Książkę rozpoczyna przedstawienie teorii atomu i reakcji jądrowych, podstaw bezpieczeństwa jądrowego oraz ochrony radiologicznej.

elektrownie

Prezentowane są poszczególne generacje reaktorów energetycznych, ich budowa, zasada działania oraz wybrane parametry pracy. Omówiono gospodarkę paliwową zasobami uranu, jego przerobem i wzbogacaniem, produkcją paliwa jądrowego i składowaniem odpadów promieniotwórczych oraz paliwa wypalonego. Opisano budowę i przestrzenne rozmieszczenie budynków oraz układów wraz z cechami zapewniającymi bezpieczną pracę elektrowni jądrowej, elementy układów obiegu pierwotnego i wtórnego, jak też  przyszłościowe rozwiązania reaktorów jądrowych.  Kolejną część książki poświęcono materiałom konstrukcyjnym wykorzystywanym  w energetyce jądrowej: stalom,  stopom cyrkonu, stopom niklu, ceramikom, betonom, polimerom.

Poruszono zagadnienia ekonomiczne w zakresie budowy, eksploatacji i likwidacji elektrowni jądrowych, przedstawiając wpływ wybranych czynników na koszty wytwarzania energii i opłacalność elektrowni jądrowych. Ostatnią merytoryczną część zajmują zagadnienia bezpieczeństwa w elektrowniach jądrowych w aspekcie ich lokalizacji i eksploatacji oraz likwidacji obiektu. 

Cytując Słowo Wstępne patrona książki Elektrownie jądrowe w nowoczesnej gospodarce (…), prof. dra hab. inż. Waldemara Kamrata, Dyrektora Centrum Energetyki Jądrowej Politechniki Gdańskiej: „Szczególnego potraktowania w aspekcie transformacji energetycznej wymaga energetyka jądrowa, której efektywny rozwój zależy głównie od właściwego przygotowania/wykształcenia kadr dla sektora jądrowego. (…) Brak jest na rynku księgarskim pozycji ujmującej – w miarę syntetycznie – problematykę technologii, ekonomiki i bezpieczeństwa elektrowni jądrowych w nowoczesnej gospodarce. Proponowana czytelnikom książka ma formę nie tylko podręcznika, ale także monografii, a więc stanowi solidne kompendium aktualnej wiedzy na temat energetyki jądrowej. Powinna ona zatem przyczynić się do zwiększenia udziału polskich naukowców i inżynierów w procesach badań oraz rozwoju nowych elektrowni jądrowych należących do różnych generacji, a może w przyszłości także systemów termojądrowych.”

Publikacja przeznaczona jest dla inżynierów i specjalistów zajmujących się planowaniem, wykonaniem i montażem oraz eksploatacją powstających elektrowni jądrowych w Polsce, a także dla studentów nowo powstałych kierunków studiów poświęconych energetyce jądrowej oraz obecnych studentów elektrotechniki i energetyki, a także słuchaczy studiów podyplomowych, naukowców i wszystkich zainteresowanych

elektrownie

Zachęcamy do zapoznania się z filmem:Recenzowana książka stanowi kompendium aktualnej wiedzy na temat energetyki jądrowej.  W krajowych publikacjach tematyka ta była dotychczas przedstawiana sporadycznie i wyrywkowo. Przedstawiono w niej zwięźle najistotniejsze problemy związane z prowadzoną od lat publiczną dyskusją dotyczącą technologii  budowy jądrowych reaktorów energetycznych z uwzględnieniem opisu stosowanych materiałów, paliwa jądrowego, problemów ekonomicznych, problemów ochrony środowiska związanych z wyborem lokalizacji i eksploatacji elektrowni, bezpieczeństwa jej pracy z opisem metod oszacowania powstania awarii. (…) Istotną, zaletą książki, jest bezstronne przedstawienie aktualnych informacji o energetyce jądrowej w chwili gdy ta tematyka coraz bardziej absorbuje opinię publiczną epatowaną w ostatnich latach dyskusją o awariach i wyolbrzymianych zagrożeniach radiacyjnych. (…) Trwałym elementem publicznej dyskusji o energetyce jądrowej są koszty budowy, eksploatacji, udział w cyklu paliwowym (kupno, przerób paliwa, składowanie), likwidacja, Zagadnienia te są omówione w rozdziale szóstym. Omówiono również metody oszacowania nakładów inwestycyjnych, określenia kosztów rocznych oraz jednostkowych kosztów produkowanej energii. Przedyskutowano wpływ różnych czynników wytwarzania energii  na jej zyskowność. Ponadto przedstawiono zagadnienia prawne związane z budową i wyborem lokalizacji elektrowni jądrowej oraz przytoczono konwencje i umowy międzynarodowe regulujące zagadnienia prawne dotyczące budowy, eksploatacji, awarii i likwidacji elektrowni jądrowych. (…) Bardzo złożone, podstawowe zagadnienia dotyczące elektrowni jądrowej zostały przedstawione w sposób dydaktyczny przypominający styl publikacji popularnonaukowych, co przy zawartej ilości istotnych informacji merytorycznych może znacznie rozszerzyć grono czytelników. Należy podkreślić, że na polskim rynku książka o tej tematyce jest unikalna i bardzo potrzebna, szczególnie w okresie przygotowań do rozpoczęcia budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce po nie udanej próbie budowy w Żarnowcu.
dr inż. Krzysztof Rzymkowski, Sekretarz Generalny Stowarzyszenie Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej Polska (SEREN POLSKA)
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 8-9
109 KB
Fragment książki(pdf)
str. 135
82 KB
Fragment książki(pdf)
str. 212
65 KB
Fragment książki(pdf)
str. 45
99 KB
Fragment książki(pdf)
str. 139
75 KB
Fragment książki(pdf)
str. 82
71 KB
Fragment książki(pdf)
str. 223
64 KB
Fragment książki(pdf)
str. 158
126 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 8-9
109 KB
Fragment książki(pdf)
str. 135
82 KB
Fragment książki(pdf)
str. 212
65 KB
Fragment książki(pdf)
str. 45
99 KB
Fragment książki(pdf)
str. 139
75 KB
Fragment książki(pdf)
str. 82
71 KB
Fragment książki(pdf)
str. 223
64 KB
Fragment książki(pdf)
str. 158
126 KB

Inni Klienci oglądali również

68,73 zł
79,00 zł

Współczesna makroekonomia a teoria dynamicznej gospodarki

Zdaniem autora, dynamiczna gospodarka nie dąży do stanu długookresowej równowagi. W następujących po sobie krótkich okresach równowadze na rynku towarów może towarzyszyć przymusowe bezrobocie i niepełne wykorzystanie zdolności produkcyjnych przedsię...
28,12 zł
35,00 zł

Ustawa o gospodarce nieruchomościami

Stan prawny: 13 września 2023 r.Publikacja obejmuje zmiany wchodzące w życie:Ustawa o gospodarce nieruchomościami:Nowy tekst jednolity z dnia 11 stycznia 2023 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 344),30.6.2023 r. ? Ustawa...
68,73 zł
79,00 zł

Polityka pieniężna w gospodarce otwartej

Podręcznik stanowi kontynuację poprzedniej książki prof. A. Kaźmierczaka Polityka pieniężna w gospodarce rynkowej. Został uaktualniony i rozszerzony o elementy finansów międzynarodowych, gdyż polityka pieniężna w okresie globalizacji r...
64,05 zł
80,00 zł

Franczyza nowoczesny model rozwoju biznesu

Kompendium wiedzy o dynamicznie rozwijającym się na całym świecie nowoczesnym modelu biznesu, jakim jest franczyza. Czytelnik pozna istotę i genezę powiązań franczyzowych wraz ze szczegółową typologią franczyzy oraz wpływ powiązań franczyzowych ...
53,10 zł
59,00 zł

Nowoczesne hydroizolacje budynków

Niniejsze opracowanie jest ostatnią z serii trzech książek dotyczącej hydroizolacji budynków. Trzecia część poświęcona jest warstwom hydroizolacyjnym tarasów i balkonów. Zadaniem warstw hydroizolacyjnych tarasów jest zabezpieczenie płyt p...
41,65 zł
49,00 zł

Wzlot i upadek człowieka nowoczesnego

Esej Jacka Dobrowolskiego to antropologiczny szkic, który stara się odpowiedzieć pytanie, czy starożytne hasło "poznaj samego siebie" jest wciąż aktualne w naszych czasach, zdominowanych przez naukę i technikę. Esej został wyróżniony w drugiej edycj...
55,20 zł
69,00 zł

Gospodarka Polski 1918-2018 Tom 3

Tylko zintegrowane, zdeterminowane, zorganizowane silne działania indywidualne, społeczne, ekonomiczne i polityczne mogą zapewnić teraźniejszym i przyszłym pokoleniom takie warunki życia, aby mogły być zaspokojone wszystkie ich potrzeby służące rozw...
236,87 zł
252,00 zł

Gospodarka kasowa jednostki budżetowej

Praktyczne omówienie zasad prawidłowego gospodarowania środkami pieniężnymi w jednostce budżetowej wraz z kompletną dokumentacją. Publikacja zawiera wiele ważnych informacji dla głównych księgowych (skarbników) oraz os&...
60,03 zł
69,00 zł

Nowoczesna diagnostyka skolioz

W ostatnich latach wraz z rozwojem fizjoterapii w Polsce zwiększono kompetencje fizjoterapeutów. Idący w parze rozwój medycyny i technologii sprawił, że przy zastosowaniu nowoczesnych sposobów badania terapia stała się bardziej celowana i indywidualnie...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!