
Filharmonicy się stroją
Chwilowo niedostępny
oprawa twarda
27,55 zł
Powiadom o dostępności
Szczegóły produktu
- Data wydania
- 1 sty 2018
- Oprawa
- twarda
- Autor/Redaktor
- Karla Kuskin
- Tłumacz
- Barbara Puzonowicz
- Wydawca
- Muchomor
Więcej informacji
| EAN | 9788365650139 |
|---|---|
| SKU | 100616066 |
| Liczba stron | 48 |
| Tytuł oryginalny | The Philharmonic Gets dressed |
| Data wydania | 1 sty 2018 |
| Miejsce wydania | Warszawa |
| Multiformat | oprawa twarda |
| Wymiary | 17.5x22.5cm |
| Język | polski |
| Wiek | 5-7 lat |
| Oprawa | twarda |
| Autor/Redaktor | Karla Kuskin |
| Wydawca | Muchomor |
| Tłumacz | Barbara Puzonowicz |
| Producent odpowiedzialny | INFOR PL S.A. Burakowska 14 01-066 Warszawa PL bok@infor.pl 22 761 30 30 |
Filharmonicy się stroją
Filharmonicy się stroją - wyjątkowa podróż do świata muzyki
Zapraszamy do odkrycia magicznego świata orkiestry w książce „Filharmonicy się stroją” autorstwa Karli Kuskin. Ta wyjątkowa publikacja, skierowana do młodych czytelników, przenosi nas w piątkowy wieczór, kiedy to 92 mężczyzn i 13 kobiet przygotowują się do wspaniałego koncertu. Każdy z nich z dumą zabiera swój instrument, by wyruszyć do filharmonii i razem o 19:30 zagrać na scenie.
Karla Kuskin - utalentowana autorka
Karla Kuskin, znana z niezwykłych książek dla dzieci, potrafi w sposób przystępny i intrygujący przybliżyć młodym czytelnikom świat sztuki i kultury. Jej prace, w tym „Filharmonicy się stroją”, zachwycają zarówno treścią, jak i ilustracjami autorstwa Marca Simonta. Dzięki jej twórczości, literatura zagraniczna dla dzieci zyskuje nowe oblicze, stając się inspiracją dla kolejnych pokoleń.
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- Interesująca fabuła: Książka zabiera czytelników w podróż do filharmonii, gdzie każdy element opowieści przyciąga uwagę i pobudza wyobraźnię.
- Ilustracje: Marc Simont, uznany ilustrator, w sposób umiejętny dopełnia słowa Kuskin, tworząc wizualną ucztę dla oczu.
- Muzyczna edukacja: Dzięki tej lekturze dzieci mogą poznać różnorodność instrumentów muzycznych i dowiedzieć się, jak ważna jest współpraca w orkiestrze.
- Idealna dla wieku 7-13 lat: Książka doskonale wpisuje się w kategorię literatury zagranicznej dla dzieci, oferując wartościowe treści dla młodych czytelników.
„Filharmonicy się stroją” to pozycja, która z pewnością zachwyci dzieci oraz ich rodziców. To nie tylko książka, ale prawdziwe wydarzenie, które przybliża magię muzyki i kształtuje wrażliwość najmłodszych. Odkryj razem z nimi tajemnice orkiestry i pozwól, by dźwięki klasyki wypełniły Wasze serca!
Nie czekaj! Wzbogać swoją biblioteczkę o tę niezwykłą publikację w kategorii książki dla dzieci i młodzieży już dziś!
Warto wiedzieć o książce Filharmonicy się stroją
Karla Kuskin – mistrzyni ukazywania codzienności przez pryzmat niezwykłych historii w książce Filharmonicy się stroją
"Filharmonicy się stroją" to niezwykle wciągająca opowieść, która pozwala spojrzeć na życie muzyków z zupełnie innej perspektywy. Karla Kuskin, znana z talentu do przedstawiania codzienności w sposób, który zachwyca i angażuje, ukazuje, że artyści przed każdym koncertem przeżywają te same, codzienne rytuały co każdy z nas. Przygotowania, dojazd, strojenie instrumentów – to wszystko składa się na wyjątkowy moment, który oglądamy na scenie. Dzięki tej książce dostrzegamy ogrom pracy i wysiłku stojący za każdym występem, a także zwyczajność, która kryje się za genialnością.
Warto podkreślić, że mimo iż "Filharmonicy się stroją" jest publikacją skierowaną głównie do młodszych czytelników, jej przesłanie jest uniwersalne. Kuskin w mistrzowski sposób przechodzi od ogólnych obserwacji do szczegółowych opisów, prowadząc nas przez kulisy filharmonii. To nie tylko książka dla dzieci – to także doskonała lektura dla dorosłych, którzy pragną zrozumieć, jak wiele emocji i pracy towarzyszy każdemu koncertowi.
Za kulisami filharmonii – jak Filharmonicy się stroją uczy o wysiłku i pasji muzyków
"Filharmonicy się stroją" odkrywa przed nami nie tylko magię samych występów, ale także codzienność ludzi, którzy za nimi stoją. Kuskin z niezwykłą wnikliwością ukazuje filharmonię jako miejsce tętniące życiem, w którym artystów nie definiuje tylko ich talent, ale także pasja, determinacja i ciężka praca. Każdy z muzyków, których poznajemy na kartach książki, to nie tylko artysta, ale także człowiek z marzeniami, problemami i codziennymi zmaganiami.
Ta książka nie tylko buduje empatię wobec artystów, ale także uczy, jak istotne jest docenienie wysiłku włożonego w każdy występ. Dzięki relacjom z kulis czytelnik zyskuje szerszy kontekst, zrozumienie i szacunek dla muzyków, którzy na scenie stają się osobami wyjątkowymi, lecz poza nią pozostają zwykłymi ludźmi. "Filharmonicy się stroją" to nie tylko literatura piękna, ale również głęboka lekcja o pasji i ludzkiej determinacji, która z pewnością zainspiruje każdego do odkrywania własnych talentów i marzeń.
Zapraszamy do zakupu tej fascynującej książki w księgarni PWN – odkryj świat filharmonii, który z pewnością zmieni Twoje spojrzenie na muzykę!
Odkryj inne ciekawe książki wydawnictwa Muchomor, które mogą Cię zainteresować po lekturze 'Filharmonicy się stroją'
Wydawnictwo Muchomor przygotowało szereg fantastycznych tytułów, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom literatury dziecięcej. Poznaj kolejne pozycje, które mogą stać się Twoimi ulubionymi.
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
„Coco i jej mała czarna sukienka” to niezwykła publikacja, która przenosi młodych czytelników w świat mody i marzeń. Książka autorstwa Van Haeringen Annemarie opowiada fascynującą historię Coco Chanel, jednej z najbardziej ikonicznych postaci w dziejach mody. Ta biograficzna opowieść zachwyca zarówno treścią, jak i ilustracjami, czyniąc ją idealnym wyborem dla dzieci w wieku 7-13 lat. W książce poznajemy młodą Coco, która dorastała w sierocińcu. Od najmłodszych lat musiała stawić czoła trudnym warunkom życia, jednak jej pasja do szycia i haftowania stała się kluczem do sukcesu. Czytelnik odkryje, jak z trudnych początków mała Coco zdołała stać się ikoną stylu, a także jak zrodziła się idea kultowej małej czarnej sukienki. Fascynujące opisy życia i wyzwań, przed którymi stawała Coco Chanel. Niezapomniani bohaterowie, w tym damy na koniach oraz niezwykłe kapelusze. Urokliwe ilustracje, które ożywiają tekst i przyciągają wzrok młodych czytelników. Inspirujące przesłanie o dążeniu do marzeń i pokonywaniu przeszkód. Coco i jej mała czarna sukienka to nie tylko książka, to prawdziwa przygoda pełna emocji, która uczy młodych czytelników wartości ciężkiej pracy i determinacji. Idealna dla każdego, kto pragnie poznać nie tylko historię mody, ale także inspirujące życie jednej z najważniejszych kobiet XX wieku.
„Wiatr z Księżyca” Erica Linklatera z ilustracjami Zbigniewa Lengrena to zabawna, a chwilami pełna niesamowitych zdarzeń, historia dwóch sióstr Dory i Flory, mieszkających w angielskim miasteczku Harmider. Pewnego razu zaprzyjaźniona pani Wiedźma, daje dziewczynkom tajemniczy napój, który zmieni bieg wydarzen zamieniając Dorę i Florę w żyrafy.... Tekst niesie ponadczasowe wartości o tym, że warto być dobrym i pomagać innym nawet, jeśli wymaga to odwagi i wiąże się z trudnościami. Napisany jest wartko i wciąga czytelnika niemal od pierwszych stron. Należy do klasyki literatury angielskiej, a w Polsce był wydany w latach 60-tych.
„Chcę kota i normalnych rodziców”, autorstwa utalentowanej Marion Achard, to książka, która wciąga od pierwszych stron. Pełna humoru i wzruszeń, ta publikacja z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku w wieku 7-13 lat. O czym jest ta książka? Główna bohaterka, Talula, zmaga się z codziennymi wyzwaniami życia w artystycznej rodzinie cyrkowej. Mimo że jej rówieśnicy zazdroszczą jej nietypowego stylu życia, Talula marzy o czymś zupełnie innym – o normalnych rodzicach i kotku, z którym mogłaby się bawić. Przez pryzmat jej dziennika poznajemy: Wzloty i upadki życia w cyrku, Relacje z nietypowymi rodzicami artystami, Codzienne zmagania z najgłupszym bratem na świecie, Marzenia, które zderzają się z rzeczywistością. Marion Achard to uznana autorka literatury dziecięcej, znana z umiejętności tworzenia barwnych i wciągających światów. Jej książki dla dzieci i młodzieży są pełne ciepła, humoru i mądrości. „Chcę kota i normalnych rodziców” to tylko jedna z jej wielu pozycji, które zdobyły serca młodych czytelników w Polsce i na całym świecie. Książki dla dzieci takie jak „Chcę kota i normalnych rodziców” oferują nie tylko rozrywkę, ale także ważne lekcje życiowe. Dzięki przygodom Taluli młodzi czytelnicy: Nauczą się akceptować różnorodność rodzin, Odkryją, jak ważne są marzenia i dążenie do ich realizacji, Poznają wartość przyjaźni i wsparcia w trudnych momentach. To idealna lektura dla każdego, kto szuka inspiracji i chce spędzić czas w towarzystwie niebanalnej bohaterki. „Chcę kota i normalnych rodziców” to doskonały przykład literatury zagranicznej dla dzieci, która przyciąga uwagę i rozwesela. Książka ta staje się mostem łączącym różne kultury i doświadczenia, oferując młodym czytelnikom nie tylko zabawę, ale także wartościowe przesłanie. Odkryj świat Taluli już dziś i pozwól, by jej marzenia stały się częścią Twojej codzienności. To książka, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego młodego czytelnika!
Odkryj tajemnice przyrody z bajkami filozoficznymi. „Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi” autorstwa Michel Piquemal to wyjątkowy zbiór opowieści, który nie tylko bawi, ale również uczy, jak dbać o naszą planetę. Dzięki tej publikacji dzieci w wieku 7-13 lat będą miały okazję zgłębić istotę ekologii i ochrony środowiska. Książka Michela Piquemala to kolejny tom znanej serii Bajki filozoficzne, która od lat cieszy się popularnością wśród młodych i dorosłych czytelników. Każda opowieść jest przemyślana i osadzona w różnych kulturach oraz epokach, co sprawia, że staje się uniwersalnym przewodnikiem po złożonym świecie relacji człowieka z przyrodą. Po każdej bajce czytelnicy mogą odwiedzić „Pracownię filozofa”, gdzie będą zachęcani do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Książka stymuluje dyskusje i refleksje na temat naszej roli w ekosystemie. Idealna dla dzieci oraz młodzieży, ale również dla dorosłych, którzy pragną zgłębić problemy związane z naukami przyrodniczymi. Michel Piquemal poprzez swoje dzieła łączy literaturę dla dzieci z głębokimi przesłaniami filozoficznymi. Jego publikacje, takie jak Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi, są doskonałym przykładem na to, jak literatura może wpływać na kształtowanie postaw ekologicznych. Piquemal potrafi w przystępny sposób przedstawić złożone idee, co czyni jego książki wartościowym narzędziem edukacyjnym. Wybierając Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi, inwestujesz w rozwój swojego dziecka. Wzbogacenie słownictwa - Przez różnorodność kultur i tematów, dziecko rozwija swoje słownictwo oraz umiejętności językowe. Wprowadzenie w świat ekologii - Książka uczy, jak ważna jest ochrona środowiska i dbałość o naszą planetę. Inspiracja do dyskusji - Stanowi doskonały pretekst do rozmów z dziećmi na ważne tematy dotyczące życia na Ziemi. Pozwól swojemu dziecku odkrywać świat bajek, które skłaniają do myślenia i działania na rzecz naszej planety.
Książka „Wymienię kiepską przyczepę na kompetentnych rodziców” autorstwa Marion Achard to idealna lektura dla młodych czytelników w wieku od 7 do 13 lat. To nie tylko książka, to prawdziwa podróż po świecie wyobraźni, która bawi i uczy! Talula, nasza dowcipna bohaterka, znana z poprzedniej książki „Chcę kota i normalnych rodziców”, staje przed kolejnym wyzwaniem. Letnie wakacje, które miały być czasem relaksu z przyjaciółką Adelą, zamieniają się w prawdziwy koszmar. Jej rodzice, cyrkowcy, postanawiają zabrać ją w trasę, co staje się źródłem niekończących się perypetii. Talula zmaga się z bretońską mżawką oraz niewielką przyczepą kempingową, co dodaje komicznych sytuacji do jej letnich przygód. Talula nie tylko musi znosić swoich rodziców, ale także uczestniczyć w każdym przedstawieniu. Nieoczekiwane zwroty akcji - Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, a Talula jest gotowa walczyć o swoje marzenia! Marion Achard to utalentowana autorka, która potrafi wciągnąć młodych czytelników w wir niezwykłych przygód. Jej książki to doskonały przykład literatury zagranicznej dla dzieci, która łączy humor z wartościowymi lekcjami życiowymi. „Wymienię kiepską przyczepę na kompetentnych rodziców” to nie tylko przygodowa opowieść, ale także ważna lekcja o rodzinie, przyjaźni i odwadze w dążeniu do swoich marzeń. Przeżyj z Talulą niesamowite wakacje w maleńkiej przyczepie i odkryj, jak wiele może się wydarzyć, gdy rodzina wybiera się w podróż. Ta książka z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych chwil zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.
Filharmonicy się stroją