Głos Ojca Pio nr 1 (91) styczeń/luty 2015
Od redakcji Mistyka Nie tylko dla wybranych Dlaczego taki temat? Nieosiągalny, nie dla wszystkich, nie na dzisiejsze czasy… Właśnie dlatego. Przychodzi taki czas w życiu człowieka, kiedy Bóg zaprasza go do dojrzałości w podejmowaniu decyzji i kierowaniu swoim losem. „Wszyscy jesteśmy mistykami, kiedy otwieramy się na Boga, kiedy Go szukamy i odkrywamy nie tylko na modlitwie, na klęczkach” – mówi podczas rozmowy z nami ks. Paweł Bajger. Świat nie rozumie i boi się słów, które wskazują na Boga jako cel i źródło życia człowieka. Wydają się one za bardzo tajemnicze i niemierzalne. Jeśli już używa takich słów jak mistyka czy kontemplacja – to w odniesieniu do czasów średniowiecza (tych rzekomo ciemnych i nieoświeconych) lub egzotycznych wierzeń występujących na krańcach świata (stanowiących koloryt dla turystów). Pragniemy zaprosić Was do refleksji i odważnego wejścia w doświadczenie Boga. Nie przez „formy” i „metody”, ale spotkanie – prawdziwe i piękne – do którego On sam powołuje każdego. Chcemy pokazać, że można odważnie odkryć nasze „sanktuarium serca”, gdzie mieszka Bóg, który nieustannie do nas mówi. On, obecny przy nas i w nas, działa w codzienności i w Chrystusie jest bliższy nam niż my sami. To zaproszenie jest dla samotnych, małżonków, dziadków, rodziców… – dla wszystkich. Bóg daje łaskę i zachęca do bliskości. Nie zwlekajmy z odpowiedzią! Zwłaszcza w naszych „pogubionych i irracjonalnych czasach”. Krzysztof Czeczko OFMCap redaktor naczelny TEMAT NUMERU – JEŚLI JESTEŚMY MISTYKAMI W NUMERZE: Nie tylko dla wybranych - rozmowa z ks. Pawłem Bajgerem W pustelni mojego serca - Agnieszka Jalowska Bóg, który jest rzeczywiście - Agnieszka Myszewska-Dekert OJCIEC PIO Modlitwa myślna według Ojca Pio Życie w tempie Pana Boga - Marek Miszczyński OFMCap Świętość w cieniu szpady. Sylwetka Bernarda z Corleone - Agata Rajwa Powalczyć o ducha - Zbyszek Kryjomski AKTUALNOŚCI Najbardziej pozytywna księga świata - Piotr Kwiatek OFMCap Po co się spowiadać? - Konstantyn Morozov OFMCap Radość i cierpienia - Robert Rabka OFMCap Król Ezechiasz - ks. prof. Tomasz Jelonek Intencje modlitewne Z niczego – akcja dobroci - Krzysztof Spiewla Z życia kapucynów Dostrojeni - Adam Maniura LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA Dodatek specjalny dla Grup Modlitwy Ojca Pio Duchowością Grup Modlitwy jest Ojciec Pio - ks. Pasquale Maria Mainolfi Mały-wielki polisomnograf - Nicola Fiorentino Przeżywać Boże Narodzenie z radością i zachwytem - Carlo Maria Laborde OFMCap Bóg zaskakujący i niespodziewany - Tomasz Duszyc OFMCap Odnalezienie Jezusa w świątyni - Bogusław Piechuta OFMCap Prostować swoje ścieżki - Tomasz Duszyc OFMCap Chrzest Jezusa w Jordanie - Bogusław Piechuta OFMCap Dotrzeć do Jezusa drogą Ojca Pio - Bogusław Piechuta OFMCap Kronika Grup Modlitwy Sosnowiec • Koło • Świerklany • Ożarów • Tenczyn • Knurów • Katowice
- Kategorie:
- Język wydania: polski
- ISSN: 1509-3263
- Liczba stron: 70
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Od redakcji Mistyka Nie tylko dla wybranych Dlaczego taki temat? Nieosiągalny, nie dla wszystkich, nie na dzisiejsze czasy… Właśnie dlatego. Przychodzi taki czas w życiu człowieka, kiedy Bóg zaprasza go do dojrzałości w podejmowaniu decyzji i kierowaniu swoim losem. „Wszyscy jesteśmy mistykami, kiedy otwieramy się na Boga, kiedy Go szukamy i odkrywamy nie tylko na modlitwie, na klęczkach” – mówi podczas rozmowy z nami ks. Paweł Bajger. Świat nie rozumie i boi się słów, które wskazują na Boga jako cel i źródło życia człowieka. Wydają się one za bardzo tajemnicze i niemierzalne. Jeśli już używa takich słów jak mistyka czy kontemplacja – to w odniesieniu do czasów średniowiecza (tych rzekomo ciemnych i nieoświeconych) lub egzotycznych wierzeń występujących na krańcach świata (stanowiących koloryt dla turystów). Pragniemy zaprosić Was do refleksji i odważnego wejścia w doświadczenie Boga. Nie przez „formy” i „metody”, ale spotkanie – prawdziwe i piękne – do którego On sam powołuje każdego. Chcemy pokazać, że można odważnie odkryć nasze „sanktuarium serca”, gdzie mieszka Bóg, który nieustannie do nas mówi. On, obecny przy nas i w nas, działa w codzienności i w Chrystusie jest bliższy nam niż my sami. To zaproszenie jest dla samotnych, małżonków, dziadków, rodziców… – dla wszystkich. Bóg daje łaskę i zachęca do bliskości. Nie zwlekajmy z odpowiedzią! Zwłaszcza w naszych „pogubionych i irracjonalnych czasach”. Krzysztof Czeczko OFMCap redaktor naczelny