W dniu dzisiejszym kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy jedynie drogą mailową.
Przepraszamy za niedogodności. więcej

Inhibitory osi EGFR w leczeniu nie drobnokomórkowego raka płuca

37,00 zł -50%
74,00 zł
Cena okładkowa
74,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
1 sty 2018
Oprawa
miękka
Redakcja naukowa
Dariusz Kowalski

Inhibitory osi EGFR w leczeniu nie drobnokomórkowego raka płuca

Odwracalne inhibitory osi EGFR w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca, które na trwałe weszły do algorytmu terapeutycznego u chorych na miejscowo zaawansowanego i zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP). Wraz z nimi, do algorytmu diagnostycznego w tej chorobie, dołączyła konieczność wykonywania testów molekularnych w celu zbadania obecności mutacji genu EGFR w komórkach nowotworowych.

Przeciwciała skierowane przeciwko Receptorowi Programowanej Śmierci typu 1 (PD-1) i jego ligandowi (PD-L1). Do chwili obecnej pomimo kilku dużych badań klinicznych poza necitumumabem nie zarejestrowano żadnego przeciwciała monoklonalnego ukierunkowanego na domenę zewnątrzkomórkową receptora EGFR. Odkrycie przeciwciał monoklonalnych skierowanych przeciw immunologicznym punktom kontroli było prawdziwą rewolucją w immunoterapii niedrobnokomórkowego raka płuca.

Inhibitory nieodwracalne tyrozynowej kinazy EGFR. Zastosowanie IKT EGFR u chorych z obecną mutacją aktywująca w genie EGFR jest standardem postępowania w pierwszej linii zawansowanego NDRP. Obecnie dostępne są trzy generacje IKT. Różnice pomiędzy inhibitorami odwracalnymi i nieodwracalnymi drugiej generacji dotyczą profilu działań niepożądanych i mechanizmem oddziaływania na poszczególne receptory rodziny HER. Zastosowanie IKT EGFR umożliwiło znaczną poprawę czasu przeżycia całkowitego w populacji chorych z obecnym czynnikiem predykcyjnym w genie EGFR.

Działania niepożądane związane ze stosowaniem TKI. Najczęściej stwierdza się zmiany skórne i śluzówkowe oraz biegunkę. Wymienione objawy mogą występować u niemal wszystkich chorych, w nielicznych jednak przypadkach stopień nasilenia objawów stanowi wskazanie do przerwania lub trwałego zakończenie leczenia. Inne działania niepożądane- takie jak zaburzenia czynności wątroby czy zapalenie płuc- występują z istotnie niższą częstością.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Odkryj inne ciekawe książki wydawnictwa PZWL, które mogą Cię zainteresować po lekturze 'Inhibitory osi EGFR w leczeniu nie drobnokomórkowego raka płuca'

Wydawnictwo PZWL oferuje szeroką gamę publikacji naukowych z dziedziny medycyny. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które mogą wzbogacić Twoją wiedzę.

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Książka przedstawia zarys hematologii dla lekarzy POZ, zawierając interpretację badań, diagnostykę różnicową oraz informacje o najczęstszych chorobach hematologicznych. Szczególnie cenne dla lekarzy rodzinnych są wskazówki dotyczące postępowania z pacjentami objętymi już opieką hematologiczną.

  2. Publikacja omawia nowe techniki porodowe, takie jak poród "w wodzie" czy w pozycji wertykalnej, a także alternatywne miejsca porodu, np. w domu. Dużo miejsca poświęcono nauce w szkole rodzenia, psychoprofilaktyce i metodom łagodzenia bólu, a także ćwiczeniom przygotowującym do porodu i regeneracji po nim.

  3. Książka jest źródłem praktycznej wiedzy z zakresu diagnozowania i różnicowania zaburzeń psychicznych, omawiając trudne przypadki, takie jak choroba Alzheimera czy otępienie czołowo-skroniowe. Opisy przypadków zawierają informacje o pierwotnej niewłaściwej diagnozie, procesie diagnostycznym, ostatecznym rozpoznaniu i leczeniu, prezentując doświadczenia kliniczne.

  4. Publikacja dostarcza informacji na temat diet w chorobach przewodu pokarmowego, wskazując na znaczenie nawyków żywieniowych w terapii. Omówiono m.in. choroby wrzodowe, stany zapalne, nowotwory i zespoły upośledzonego trawienia. Zawiera także bogaty zbiór sprawdzonych przepisów na zdrowe potrawy.

  5. Monografia omawia występowanie, diagnostykę, objawy i terapię powikłań chirurgii onkologicznej, zarówno w kontekście nowotworów, jak i samych zabiegów chirurgicznych. Autorzy, eksperci w swoich dziedzinach, prezentują przegląd piśmiennictwa oraz własne doświadczenia kliniczne, dostarczając cennej wiedzy dla chirurgów onkologów i lekarzy pracujących z pacjentami onkologicznymi.

Zobacz inne z tej samej serii
Inhibitory osi EGFR w leczeniu nie drobnokomórkowego raka płuca

Inhibitory osi EGFR w leczeniu nie drobnokomórkowego raka płuca

37,00 zł -50%
74,00 zł
Cena okładkowa
74,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką