Krzyżacy
Krzyżacy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.
Przedstawiamy jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich powieści historycznych - Krzyżaków Henryka Sienkiewicza. Na tle niezwykle ważnego dla losów Polski konfliktu polsko-krzyżackiego, prowadzącego do jednego z najsławniejszych polskich zwycięstw - bitwy pod Grunwaldem, rozgrywa się pełna dramatyzmu historia młodego i szlachetnego rycerza, Zbyszka z Bogdańca, i dwóch bliskich jego sercu dziewcząt - Danusi Jurandówny i Jagienki ze Zgorzelic. Nie brak tu porwań, pościgów, niebezpieczeństw i ratunków w ostatniej chwili, cierpień i smutków, ale także chwil radości i szczęścia. Od tej lektury nie można się oderwać!
Teraz w naszej ofercie przepiękne wydanie w znanej serii Kolorowa Klasyka - starannie przygotowane graficznie, z ilustracjami Stanisława Kaczora-Batowskiego z początku XX w., w nawiązującej do średniowiecznej tradycji stylistyce. Wydanie w twardej oprawie jest szczególnie trwałe, estetyczne i może stanowić ozdobę każdej biblioteczki. Gorąco polecamy!
Henryk Sienkiewicz
ur. 1846
-
zm. 1916
Henryk
Sienkiewicz należy do najsłynniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX
wieku, a uznanie zdobył także poza granicami kraju. Pisarz urodził się w
zubożałej rodzinie szlacheckiej. Rodzice pragnęli, by ich został lekarzem,
jednakże Sienkiewicz zrezygnował z studiów
medycznych
na rzecz studiów humanistycznych. W 1869 roku Sienkiewicz podejmuje pracę
dziennikarza, m.in. pisze felietony, prowadzi dział literacki. Jest to okres wytężonej pracy w życiu
pisarza. Jako pisarz debiutuje w 1872 roku powieścią Na marne i zbiorem Humoreski
z teki Worszyłły. Do najsłynniejszych powieści Sienkiewicza zalicza się Trylogię, na którą składają się Ogniem i mieczem, Potop oraz Pan Wołodyjowski,
Quo Vadis, Krzyżacy, Bez dogmatu, i W pustyni i puszczy. Sienkiewicz pisał
także nowele, z których najsłynniejszymi są Janko
Muzykant, Latarnik i Sachem. W 1905 roku Henryk Sienkiewicz
został uhonorowany nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za całokształt
twórczości.