MENU

Książki: Językoznawstwo - łacina

W kategorii Łacina księgarni internetowej PWN znajdą Państwo książki do nauki języka łacińskiego, a także publikacje z tekstami po łacinie, bazy tekstów łacińskich, podręczniki do gramatyki i inne pomoce dydaktyczne.

Tego typu materiały edukacyjne będą niezbędne uczniom klas humanistycznych oraz na profilach biologiczno-chemicznych. Nauka języka łacińskiego przydaje się przy edukacji lingwistycznej. Dzięki jego znajomości łatwiej będzie opanować konstrukcje gramatyczne i nowe słówka w językach obcych. Z kolei przyszli studenci kierunków medycznych, biologii, chemii i pokrewnych powinni znać nazewnictwo łacińskie używane w tych branżach.

Łacina jest językiem indoeuropejskim z podgrupy języków italskich. Według lingwistów ukształtowała się ok. II wieku przed naszą erą. Posługiwali się nią mieszkańcy Lacjum w środkowej Italii. Korzystali z alfabetu łacińskiego, który znamy dzisiaj, jest on najbardziej rozpowszechnionym alfabetem na świecie.

W starożytności język łaciński był urzędowym językiem Republiki Rzymskiej, a następnie Cesarstwa Rzymskiego, czyli jednej z kolebek naszej cywilizacji. Po upadku Cesarstwa łacina w dalszym ciągu funkcjonowała w codziennym użytku. Nie była już co prawda językiem urzędowym, ale używano jej jako język liturgii, a także urzędowy. Najważniejsze dokumenty, również na ziemiach polskich, sporządzane były właśnie w tym języku, więc wykształceni ludzie musieli dobrze go znać. Aż do XVIII wieku łacina funkcjonowała jako międzynarodowy język komunikacji w kulturze, sztuce i nauce.

Aby zgłębić tajniki łaciny, polecamy zaopatrzyć się w „Zarys dziejów języka łacińskiego” Wydawnictwa Naukowego PWN z serii Klasyka Polskiej Historiografii. Książka, autorstwa Aleksandra Gieysztora, stanowi omówienie czynników rozwoju łaciny, rodzaje duktów pisarskich czy technik pisania. Gieysztor to zasłużony badacz i wybitny polski historyk, a „Zarys dziejów języka łacińskiego” stał się już klasycznym podręcznikiem języka łacińskiego.

Pomocna będzie również z pewnością „Gramatyka opisowa języka łacińskiego” Wydawnictwa Naukowego PWN. Książka ułatwi naukę reguł gramatycznych i wspomoże w rozwiązywaniu testów. Dzięki znajomości zasad gramatyki języka łacińskiego nauka innych języków nie sprawi problemu, a kolokwia i sprawdziany nie sprawią problemu.

Wszystkie książki dotyczące nauki języka łacińskiego znajdą Państwo w ofercie księgarni internetowej PWN.

Znaleziono: 88
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Język łaciński dla prawników - Outlet

Książka (miękka)
Produkt niedostępny
Znaleziono: 88
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20