MENU

Książki: Lotnictwo i kosmonautyka

Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa większość z nas nie miała okazji wznieść się w powietrze, wszystkim miłośnikom lotnictwa możemy jednak polecić naszą kolekcję książek poświęconych dziejom awiacji i najnowszym lotniczym osiągnięciom technicznym.

Specyfikacje techniczne oraz materiał zdjęciowy poświęcony najważniejszym w historii samolotom – od pierwszych maszyn latających do najnowocześniejszych myśliwców – przynoszą publikacje wydawnictwa Dragon, takie jak „Samoloty i śmigłowce militarne“ oraz „Samoloty i helikoptery cywilne“. To niezbędniki każdego fana lotnictwa cywilnego i wojskowego. Szczególnie zaś polskiemu lotnictwu poświęcony został album „Przedwojenne lotnictwo. Najpiękniejsze fotografie“ Jacka Reginii-Zacharskiego, opisującego burzliwą młodość polskiej awiacji.

Nie zabrakło w naszej kolekcji również książek o dronach, czyli zwykle niewielkich bezzałogowych statkach powietrznych. „Drony“ Wiktora Wyszywacza to kompendium wiedzy o dronach – od ich budowy i użytkowania do przepisów prawnych i bezpieczeństwa podczas sterowania. „Dronescapes“ to z kolei piękny album zdjęć wykonanych przy użyciu dronów – od zapierających dech w piersiach widoków Rio de Janeiro do meksykańskich wodospadów.

Umieściliśmy w tej kategorii także książki poświęcone kosmonautyce i podróżom kosmicznym. Oprócz licznych książek opisujących dzieje naszych wypraw w kosmos znalazły się w naszej ofercie również pozycje, których autorzy próbują przewidzieć przyszłość lotów kosmicznych. Czy niedługo czeka nas era prywatnych podróży w kosmos, a Elonowi Muskowi uda się spełnić marzenie o lotach turystycznych… na Marsa? Zanim zaczniemy szykować się do podróży po całym Układzie Słonecznym warto przypomnieć sobie śmiałe początki kosmonautyki i pionierskie osiągnięcia pierwszych astronautów.

„Niosąc płomień. Podróże astronauty“ to niezwykła książka Michaela Collinsa, legendarnego członka załogi Apollo 11. Do własnych doświadczeń sięga także Paul Dye, najdłużej pełniący obowiązki dyrektor lotów NASA, w fascynującej opowieści „Houston, lecimy!“. Obaj amerykańscy autorzy przedstawiają kulisy najśmielszych kosmicznych projektów i prognozują, jakie kolejne podróże czekają nas w przyszłości.

Znaleziono: 891
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Mercury 13

Książka (twarda)
47,97 zł
69,99 zł

On Atlas' Shoulder, RAF Transport ...

Książka (twarda z obwolutą)
150,49 zł
161,00 zł

Thunder Over the Reich, Flying the...

Książka (twarda z obwolutą)
150,49 zł
161,00 zł

History of Flight

Książka (twarda z obwolutą)
67,05 zł
99,00 zł

Księga Wiedzy Kosmos

Książka (twarda)
13,65 zł
19,90 zł
Znaleziono: 891
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20