MENU

Książki: Motoryzacja

Wszystkim fanom motoryzacji polecamy wybór publikacji poświęconych temu tematowi wyselekcjonowanych przez księgarnię internetową PWN. Książki motoryzacyjne stanowią świetną bazę informacji dla profesjonalistów, zajmujących się na co dzień czterokołowymi wehikułami, jak i dwuśladami czy ciągnikami. Również laicy znajdą tu publikacje wprowadzające w fascynujący  świat myśli technicznej, a początkujący mechanicy, kolekcjonerzy zabytkowych pojazdów oraz wieloletni kierowcy znajdą teksty poświęcone interesującym ich zagadnieniom.

Motoryzacja to złożona dziedzina, która zajmuje się zarówno użytkowaniem pojazdów, ich konserwacją, naprawą i selekcją, jak również kwestiami bezpieczeństwa na drodze oraz profesjonalnych sportów uprawianych w oparciu o mobilne środki transportu.

Odkąd w 1764 roku powstał pierwszy pojazd napędzany silnikiem dwucylindrowym parowym, świat motoryzacyjny nabrał rozpędu. Na przestrzeni czasu wynaleziono lokomotywę drogową, pierwszy pojazd parowy w ruchu pasażerskim, by wreszcie, w roku 1884, narodził się pierwszy w historii pojazd benzynowy, który na dobre zrewolucjonizował świat komunikacji. Bez historii dążeń motoryzacyjnych nie istniałby świat, jakim znamy go dzisiaj. O historii motoryzacji mogą Państwo przeczytać w licznych publikacjach Wydawnictwa PWN. Polecamy na przykład książkę „Auta dla nas, auta dla mas. Kto czym jeździł w Polsce Ludowej” wydaną przez PWN. Autor, Piotr Ambroziewicz, przybliży czytelnikom i czytelniczkom życie codzienne PRL i sytuację ekonomiczną Polaków w kontekście zagadnień motoryzacyjnych. Z publikacji dowiecie się Państwo między innymi czym był szewroletariat, jak w Polsce Ludowej zdobywano samochody, dlaczego mały Fiat podskakiwał przed Wigilią i za co kochamy Syrenki.

Profesjonalistom zainteresowanym zagadnieniami drogowymi polecić można podręcznik „Badania kierowalności i stateczności pojazdów samochodowych”, stworzony przez Wiesława Pieniążka i Dariusza Więckowskiego. Ta książka Wydawnictwa PWN naświetla zagadnienia z dziedzin budowy maszyn, elektroniki, elektrotechniki i automatyki. Autorzy prowadzą wywód w sposób przyjazny dla czytelnika, nie tracąc jednak wartości naukowych tekstu. Kierowalność i stateczność pojazdów jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa i usprawnienia jakości kierowania samochodem. Badania nad nią pozwoliły na wyznaczenie kierunków modernizacji i rozwój konstrukcji pojazdów samochodowych. Kwestie motoryzacyjne zostały potraktowane przez autorów w sposób szeroki i profesjonalny, a także klarowny, dzięki czemu książka posłuży mechanikom, studentom oraz pracownikom naukowym zajmującym się analizą dynamiki ruchu i mechaniką pojazdu kołowego, a także pracownikom przemysłu motoryzacyjnego.

Te oraz inne książki motoryzacyjne dostępne są dla Państwa w księgarni internetowej PWN. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi propozycjami wydawniczymi oraz poszerzenia domowej biblioteczki o wysokiej jakości publikacje ze sfery motoryzacji, przemysłu drogowego i mechaniki pojazdów.

Znaleziono: 1146
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

How to Build a Car

Książka (twarda)
114,15 zł
159,00 zł

Moje życie i dzieło

Książka (twarda)
49,84 zł
69,99 zł

Porsche: Story Of A German Legend

Książka (twarda z obwolutą)
69,29 zł
99,00 zł

Ferrari: An Italian Legend

Książka (twarda z obwolutą)
69,29 zł
99,00 zł

Top Gear Ultimate Supercars

Książka (twarda z obwolutą)
84,08 zł
132,00 zł
Znaleziono: 1146
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20