MENU

Książki: Powieść, opowiadanie, scenariusz

W kategorii Powieść, opowiadanie, scenariusz znajdą Państwo bogaty wybór literatury pięknej, w całej jej niesamowitej różnorodności. Pragnienia czytelnicze zostaną zaspokojone przez wielorakie gatunki literackie. To kategoria przeznaczona specjalnie dla niezdecydowanych. 
W serialu „Gilmore Girls” pojawia się scena, w której Rory, główna bohaterka, próbuje spakować się do szkoły. Plecak ma ograniczoną pakowność, a przestrzeń w nim nie ulega ekspansji. Rory próbuje dokonać ważnego życiowego wyboru – jakie książki weźmie ze sobą. Edna St. Vincent Millay to według niej lektura do autobusu szkolnego. Faulkner także, dziewczyna nie może zdecydować się tylko na jedną. Pierwsza książka to biografia, a Rory, czasami podczas jazdy autobusem nie ma ochoty czytać o czyimś życiu, wtedy sięga po powieść. Gdy powieść ją znudzi, wraca do biografii. Gore Vidal stanowi za to lekturę w przerwie lunchowej, w przeciwieństwie do Faulknera to eseje. Eudora Welty to z kolei opowiadania, nie można z niej zrezygnować na rzecz Faulknera. Ostatecznie w plecaku nie zmieści się książka do francuskiego. 
Rory Gilmore idealnie odnalazłaby się w tej kategorii księgarni internetowej PWN. Państwo również nie musicie wybierać pomiędzy powieścią a opowiadaniem, zbiorem esejów czy scenariuszem. Czytelniczki i czytelnicy znajdą tutaj wybór tekstów znanych autorów, wycinki z ich twórczości zebrane w jednym tomie, krótkie prozy, legendy i baśnie. Teksty na każdą okazję czekają na odkrycie. Nawet jeśli wyrośli już Państwo z pakowania plecaka do szkoły, z pewnością książka towarzyszy Wam w życiu na co dzień. Dzięki kategorii Powieść, opowiadanie, scenariusz, mogą Państwo każdego dnia decydować się na inne utwory literatury pięknej. 
Dużą popularnością cieszy się na przykład zbiór „Bestia w jaskini i inne opowiadania” H.P. Lovecrafta. To zestawienie mniej znanych utworów mistrza grozy i horroru. Lovecraft na trwałe wpisał się w dzieje amerykańskiej kultury i jest uznawany za jednego z najważniejszych twórców literatury grozy. Wszystkich, których intryguje wszechświat przedwiecznych, stworzony przez autora, zachwycą kolejne mrożące krew w żyłach historie. 
Aby oddalić się nieco od mrocznych klimatów, warto sięgnąć po przeciwwagę w postaci „Fraszek” Antoniego Tarnogrodzkiego. Pisarz kontynuuje tradycję ugruntowaną przez Kochanowskiego czy Reja. Krótkie, dowcipne teksty, często rymowane, zawierają sporą nutkę ironii i pozwolą przejść przez nużący dzień z odrobiną humoru. 
Te oraz inne teksty literatury pięknej zebrano dla Państwa w mozaikowej ofercie księgarni internetowej PWN.

Znaleziono: 304
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Grzech

Książka (miękka)
6,33 zł
45,90 zł

O psach

Książka
23,06 zł
34,90 zł
Znaleziono: 304
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20