MENU

Słowniki frazeologiczne

Słowniki języka polskiego to nieodzowne narzędzia pracy uczennic i uczniów, studentów, profesjonalistów zajmujących się pracą z tekstami, ale również codziennych użytkowników języka, którzy chcą zadbać o poprawną polszczyznę. Słowniki frazeologiczne to prace poświęcone kategorii językoznawstwa zajmującej się utrwalonymi połączeniami wyrazowymi. Ten rodzaj słowników przyda się do uzupełnienia i pogłębienia wiedzy o języku, a także przysłuży się poszerzaniu słownictwa. Związki frazeologiczne są ściśle związane z dziedzictwem kulturowym, przechowują w języku odwołania do Biblii, mitologii, ale także dzięki nim można zdobyć informacje o dawnych obyczajach i życiu codziennym przodków. W tych konstrukcjach językowych widać również oddźwięki kultury popularnej, sformułowań branżowych i elementów subkultur. Dzięki ich znajomości zwiększają Państwo wiedzę o kulturze i otaczającej rzeczywistości.

Największą popularnością wśród słowników frazeologicznych cieszy się „Wielki słownik frazeologiczny PWN z przysłowiami” pod redakcją Anny Kłosińskiej, Elżbiety Sobol, Anny Stankiewicz. To najobszerniejsza pozycja z tej dziedziny, jaka ukazała się na polskim rynku wydawniczym i jest oparta o „Korpus Języka Polskiego” PWN. Publikacja wzbogaci polszczyznę, pomoże w zrozumieniu meandrów polskiej frazeologii. Nie tylko dla adeptów studiów polonistycznych, ale również dla uczniów i początkujących fascynatów mowy polskiej.

W naszej ofercie znajduje się również „Wielki słownik etymologiczno-historyczny języka polskiego”, autorstwa wybitnej językoznawczyni Krystyny Długosz-Kurczabowej, który zawiera informacje o etymologii 15 000 wyrazów. Dzięki niemu czytelniczki i czytelniczy wzbogacą się o ciekawe informacje kulturowe, a przystępna szata graficzna i hasła od A do Z zapewnią komfort użytkowania. Ogrom ciekawostek przekona nie tylko pasjonatów polszczyzny, ale także laików. Będzie też niezbędnym uzupełnieniem podręczników z zakresu gramatyki historycznej dla studentek i studentów filologii polskiej.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozycjami dla młodych użytkowników języka polskiego, stanowiących pomoc w lekturze tekstów, a także w ich pisaniu. Dla najmłodszych przeznaczyliśmy pozycje bogato i kolorowo ilustrowane, o atrakcyjnej szacie graficznej, zawierające informacje profesjonalnie wyselekcjonowane. To odpowiednia ilość wiedzy dla uczniów szkół podstawowych, która nie przytłoczy przy rozpoczynaniu przygody z językiem.

Znaleziono: 95
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Słownik frazeologiczny PWN

Książka (miękka)
53,10 zł
59,00 zł

Słownik frazeologiczny PWN

Książka (twarda)
71,10 zł
79,00 zł
Znaleziono: 95
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20