MENU

Słowniki języka polskiego

Słowniki języka polskiego to niezbędne narzędzia pracy nie tylko uczniów, studentów i osób profesjonalnie zajmujących się pracą z tekstem, ale wszystkich posługujących się językiem polskim. Oprócz klasycznego, cieszącego się niezmienną popularnością Wielkiego słownika ortograficznego Edwarda Polańskiego w księgarni internetowej PWN znajduje się jeszcze wiele innych, równie pomocnych słowników i poradników podzielonych na kilka kategorii.

Wśród nich miłośnicy poprawnej polszczyzny znajdą liczne poradniki językowe, czyli książki poświęcone poprawności językowej i sprawiającym kłopoty aspektom języka (jak na przykład seria poradników ze słownikami PWN: Jak pisać? Razem czy osobno? Edwarda Polańskiego i Aldony Skudrzykowej czy Gdzie postawić przecinek? Aliny Gałązki i Jerzego Podrackiego), ale również publikacje poświęcone kulturze zachowań językowych, uprzejmości we współczesnej polszczyźnie oraz materiały poświęcone dla specjalistów, w tym redaktorów oraz korektorów. 

Słowniki ortograficzne i słowniki poprawnościowe, często wyposażone w obszerne wstępy opisujące zasady poprawnej pisowni, przeznaczone są nie tylko dla uczniów i studentów, ale również bardziej zaawansowanych użytkowników polszczyzny: warto wśród nich zwrócić uwagę na publikacje Mirosława Bańki: Słownik dobrego stylu czy Słownik wyrazów trudnych i kłopotliwych. Poza wymienionymi pozycjami w księgarni znajdują się również inne, bardziej specjalistyczne słowniki: synonimów, frazeologiczne, etymologiczne i tematyczne. Wśród tych ostatnich znajdują się nie tylko publikacje dokumentujące słownictwo z określonych dziedzin specjalistycznych, ale również tomy poświęcone polszczyźnie codziennej, wyrazom szczególnie trudnym i kłopotliwym, a nawet afektonimom, czyli „intymnym przezwiskom” (Czułe słówka. Słownik Mirosława Bańki i Agnieszki Zygmunt).

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 491
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Słownik wyrazów bliskoznacznych

Książka (twarda)
59,25 zł
79,00 zł
Znaleziono: 491
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20