MENU

Słowniki wyrazów obcych

Polszczyzna cały czas wzbogacana jest o nowe słownictwo pochodzące z języków obcych, głównie z języka angielskiego. Często są to wyrazy sprawiające trudności, niejasne znaczeniowo lub dotyczące dziedzin specjalistycznych, dlatego wciąż uaktualniane słowniki wyrazów obcych są jednymi z podstawowych narzędzi wszystkich osób pracujących na co dzień z tekstem – od uczniów i studentów do dziennikarzy. W księgarni internetowej PWN przygotowaliśmy różne słowniki wyrazów obcych przygotowane przez najlepszych polskich specjalistów.

Największą popularnością wśród tych słowników cieszy się „Wielki słownik wyrazów obcych“ PWN. Zawiera on blisko 40 tysięcy haseł, włącznie z licznymi słowami, które dopiero niedawno weszły do polszczyzny. Dodatkowo znalazły się w nim często używane sentencje i zwroty obcojęzyczne, a także dokładne informacje etymologiczne opracowane przez Andrzeja Bańkowskiego.

Z myślą o uczniach starszych klas szkół podstawowych i liceów „Słownik wyrazów obcych PWN“ opracowała Lidia Wiśniakowska. Znalazły się w nim hasła z takich dziedzin jak muzyka popularna, informatyka, współczesny sport czy medycyna i genetyka, które weszły do powszechnego użycia w ciągu ostatniej dekady. Co istotne, w słowniku znalazły się nie tylko hasła słownikowe, ale także praktyczne porady i komentarze dotyczące słów kłopotliwych, które często pojawiają się w prasie i innych tekstach użytkowych.

Znaleziono: 71
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Wielki słownik wyrazów obcych PWN

Książka (miękka)
96,75 zł
129,00 zł

Wielki słownik wyrazów obcych PWN ...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny
Znaleziono: 71
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20