MENU
Darmowa dostawa

Leksykon integracji europejskiej +CD

(Miękka)
4.00  [ 3 oceny ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Leksykon integracji europejskiej +CD

Kompendium wiedzy o historii, rozwoju i strukturach dwóch najważniejszych systemów integracyjnych - Unii Europejskiej i Rady Europy. Leksykon jest też źródłem wiedzy o organizacjach związanych z nimi traktatowo lub statutowo. Przedstawia problematykę polską i polski punkt widzenia. Obejmuje okres od września 1944 roku do maja 2004 roku.

Leksykon składa się z:

 • krótkiego wprowadzenia
 • słownika zawierającego 511 haseł oraz 47 tabel i 32 schematy
 • kalendarium integracji europejskiej
 • kalendarium stosunków pomiędzy EWG/WE/UE a Polską
 • kalendarium spotkań na szczycie Rady Europejskiej
 • 28 aneksów-zestawień
 • indeksu osób
 • spisu tabel i schematów
 • spisu haseł, uwzględniającego nazwy i skróty nazw w języku polskim, angielskim i francuskim, obejmujące różne dziedziny - stosunki międzynarodowe, historię, politologię, prawo, ekonomię, socjologię, biografistykę i wojskowość.

Typy haseł i ich struktura:

Instytucja lub organizacja (np. Europejska Wspólnota Energii Atomowej) - data założenia, członkostwo, dokumenty założycielskie, cele i kompetencje, struktura wewnętrzna.

Polityki (np. polityka celna) - obwarowania prawne, cele polityki, instytucje realizujące daną politykę, ewolucja polityki.

Biogramy (np. Konrad Adenauer) - data urodzenia, ewentualnie data śmierci, zasługi dla integracji europejskiej, autorstwo projektów lub dokumentów, udział w strukturach, pełnione w nich funkcje.

Dokumenty, tj. traktaty, plany, konwencje (np. Deklaracja Stuttgarcka) - data podpisania, data wejścia w życie, autor (projektodawca), sygnatariusze, treść dokumentu, kontekst polityczny.

Leksykon jest adresowany do wszystkich, którzy poszukują informacji o instytucjach i procesach integracji europejskiej, także tych, którzy stykają się z tego rodzaju problematyką w pracy zawodowej.

Do książki dołączona jest płyta CD-ROM.

Wypada więc podkreślić, że Leksykon, który poleciłam studentom, zainspirował ich do dalszych studiów europejskich, wyboru tematyki prac dyplomowych z tego zakresu zagadnień oraz podejmowania praktycznej działalności w różnych ogniwach informacyjnych poświęconych wdrażaniu polityk i programów wspólnotowych. W tym aspekcie stanowi on swoistą biblię integracji, umożliwiającą pełniejsze jej zrozumienie i lepsze poruszanie się w wybranej problematyce.
dr Hanna Malinowska, Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego
Na temat integracji europejskiej ukazało się w Polsce kilkadziesiąt pozycji. W większości są to wydawnictwa pokonferencyjne. Wśród tych pozycji zdecydowanie wyróżnia się opiniowana pozycja. Książka ta została napisana z myślą o wykładowcach i studentach politologii. Leksykalny układ książki pozwala na dobre przygotowanie się do egzaminu. Pomocą jest także CD z treścią książki. Hasła są bardzo bogate i dają pełny ogląd zagadnień związanych z integracją europejską.
dr Marceli Burdelski, Uniwersytet Gdański
Książka jest bardzo dobrą i kompletną refleksją nad zagadnieniami związanymi z problematyką integracji europejskiej. Jest to wyczerpujące kompendium wiedzy z inkryminowanej tematyki, charakteryzujące się wysoką klarownością, przejrzystością, czytelnością, łatwością odszukiwania poszczególnych haseł. Bardzo przydatnymi okazują się materiały zawarte w Aneksie, które umożliwiają szybkie przyswajanie podanej wiedzy.Poważną i niezaprzeczalną zaletą książki jest także jej aktualność i przedstawienie w wykazie hasłowym i w Aneksie najnowszych informacji, dotyczących wydarzeń z ostatniego czasu.
dr Marek Migalski, Uniwersytet Śląski
Podstawową zaletą publikacji jest jej formuła kompendium umożliwiająca korzystanie niejako na bieżąco, w zależności od potrzeb, w przygotowywaniu do zajęć ze studentami czy powtarzaniu pewnych kwestii, które wymagają uszczegółowienia np. dat czy organizacji. Dodatkową zaletą jest polski punkt widzenia, czego nie ma np. w Przewodniku po Unii Europejskiej Dicka Leonarda.
dr hab. Jerzy Krzyszkowski, Uniwersytet Łódzki
Główną zaletą Leksykonu jest rzetelność i szczegółowość podanych informacji. Leksykon wzbudza zaufanie korzystających i w pełni zaspokaja czytelników szukających krótkich, zwięzłych i konkretnych informacji na wszystkie tematy związane z historią i funkcjonowaniem Unii Europejskiej.
mgr Magdalena Żadkowska, Uniwersytet Gdański
Książka godna do zarekomendowania wszystkim tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na długiej drodze do pogłębiania wiedzy o integracji europejskiej. Jednak ci, którzy posiadają już nawet sporo informacji o Unii Europejskiej oraz Radzie Europy i ich prawno-instytucjonalnej ewolucji znajdą w niej również znakomite narzędzie do odpowiedniego ich usystematyzowania. Jednym słowem książka ważna, ciekawa, a nade wszystko potrzebna.
dr Tomasz Słupik, Uniwersytet Śląski
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Inni Klienci oglądali również

20,55 zł
27,30 zł

Nauka o stosunkach międzynarodowych i studia europejskie w Polsce

Ważna książka dla obecnych i przyszłych pokoleń studiujących stosunki międzynarodowe i integrację europejską. Pokazuje rozwój tych dwóch dyscyplin w Polsce i w innych krajach. Zawiera pogłębioną analizę historyczną i empiryczną. Ma dobrą ...
22,13 zł
29,40 zł

Społeczne zakorzenienie aktorów procesu podejmowania decyzji w Radzie Unii Europejskiej

Rada Unii Europejskiej to jeden z kluczowych organów decyzyjnych UE, a także złożona struktura społeczna. Autor przyjmuje perspektywę konstruktywistyczną i skupia się na aktorach uczestniczących w negocjacjach. Analizuje mechanizmy socjalizacji ...
31,62 zł
42,00 zł

Parlamenty narodowe w systemie politycznym Unii Europejskiej

Książka jest całościową analizą ważnej i skomplikowanej kwestii – roli parlamentów narodowych państw członkowskich w systemie politycznym Unii Europejskiej. (…) Autorka wykorzystuje swoją głęboką wiedzę, łącząc znajomość światowej l...
39,85 zł
49,90 zł

Insider trading z perspektywy regulacji europejskich, polskich i szwajcarskich

Insider trading oznacza zawieranie transakcji przez pracowników wykorzystujących niejawną informację pochodzącą „z wewnątrz” ich przedsiębiorstwa. Dostęp do wiedzy jest pochodną ich pracy.Powszechnie uważa się, że zysk osiągany...
50,36 zł
59,00 zł

Europejska Unia Bezpieczeństwa i Obrony

Kilka miesięcy przed wybuchem pandemii COVID-19 w europejskich środowiskach politycznych i eksperckich usiłowano odpowiedzieć na pytanie: Czy możliwe jest przekształcenie Unii Europejskiej w „unię bezpieczeństwa i obrony”? Autorzy niniejsz...
39,38 zł
49,50 zł

Integracja sensoryczna w autyzmie

Książka Integracja sensoryczna w autyzmie ma charakter popularnego poradnika skierowanego do terapeutów SI, oligofrenopedagogów, psychologów, neurologopedów, logopedów i innych specjalistów pracujących z dziećm...
73,37 zł
109,00 zł

Leksykon zabytków architektury

Autor, historyk sztuki i konserwator zabytków, przedstawia w układzie alfabetycznym  zabytki architektury położone na terenie Pomorza Zachodniego i ziemi lubuskiej. W 1200 hasłach dotyczących historii miast, zespołów urbanistycznych ...
36,36 zł
48,30 zł

Terytorialne efekty polityk Unii Europejskiej w Polsce

Książka wydana wspólnie Centrum Europejskich Studiów Regionalnych w Lokalnych (EUROREG), Uniwersytet WarszawskiKsiążka stanowi interesujący wkład do współczesnej debaty na temat mechanizmów rozwoju region&o...
33,59 zł
49,00 zł

Urbanistyka A La Francaise Tysiąc lat doświadczeń i europejskich innowacji dopełnienie obrazu Tom 1

Praca, skonstruowana jako publikacja trzytomowa, stanowi próbę uchwycenia najbardziej specyficznych i oryginalnych aspektów urbanistyki francuskiej, upoważniających do zastosowania określenia „la française”, któr...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!