MENU
Darmowa dostawa

Mikrobiologia

(Miękka)
4.10  [ 53 oceny ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 99,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 61,38 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

88,11
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Duża liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 249 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Mikrobiologia

Książka jest jedynym podstawowym podręcznikiem do mikrobiologii na polskim rynku. W rozdziałach opisujących budowę, metabolizm i genetykę prokariotów (II-VI) omówiono zarówno cechy wspólne dla obu tych grup mikroorganizmów, jak i fundamentalne właściwości, które je odróżniają.

W rozdziale VII podsumowane zostały wyniki analiz genomicznych prokariotów oraz omówiono zjawiska wpływające na strukturę ich genomów. Wątkiem przewodnim tego rozdziału jest horyzontalny transfer genów - jego mechanizmy i główni sprawcy, czyli ruchome elementy genetyczne, o których, głównie za sprawą genomiki, gromadzimy coraz więcej informacji.

W rozdziale VIII omawiano wirusy prokariotyczne - nie tylko ich budowę i strategie namnażania się, lecz również ich rolę w środowisku naturalnym, a także zastosowania w medycynie, biotechnologii i biologii molekularnej.

Kolejny rozdział (IX) poświęcono praktycznemu wykorzystaniu prokariotów przez ludzi, które obejmuje coraz to nowe zastosowania zarówno w przemyśle (np. biopaliwa, bioenergia, bioługowanie), rolnictwie jak i ochronie środowiska (np. biodegradacja, bioremediacja).

Ostatni rozdział (X) dotyczy metod stosowanych w mikrobiologii - nie tylko tych klasycznych, lecz także najnowszych technik molekularnych, dzięki którym możliwy jest tak ogromny postęp w badaniach mikrobiologicznych.

Patroni medialni:

Jest to podręcznik, który w sposób wysoce zrozumiały i bardzo interesujący przedstawia najważniejsze zagadnienia mikrobiologiczne, umożliwia szerokie spojrzenie na mikrobiologię jako naukę i możliwości jej wykorzystania w życiu człowieka. Treści są starannie udokumentowane za pomocą tabel, fotografii i rysunków. Jest to nowoczesny podręcznik mikrobiologii ogólnej, napisany przez znakomity zespół mikrobiologów Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, pod kierunkiem dr Jadwigi Baj. Podręcznik będzie bardzo przydatny (i myślę, że z przyjemnością czytany) studentom biologii. biotechnologii, medycyny, ochrony środowiska i nauk rolniczych.
prof. dr hab. Hanna Dahm, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Zakład Mikrobiologii
Podręcznika z całą pewnością umożliwia poznanie podstawowych pojęć i zdobycie obszernej  wiedzy z dziedziny mikrobiologii w zakresie umożliwiającym studiowanie tego przedmiotu w ramach mikrobiologii ogólnej. Podręcznik wyróżnia się dobrą szatą graficzną. Układ oraz dobór rycin i zdjęć są prawidłowe, a opisy do ilustracji tak dobrane, aby bezpośrednio rozwijać treści zawarte w tekście. Schematy i rysunki często po raz pierwszy powstały dla potrzeb tego podręcznika. Oceniany podręcznik zawiera dobrej jakości zdjęcia i pomysłowe schematy, odpowiednio dobrane do prezentowanych treści naukowych. Podkreślenie ważnych treści i definicji sprawia, że podręcznik może też pełnić funkcje encyklopedii w tematyce mikrobiologicznej dla bardzo szerokiej rzeszy czytelników zainteresowanych mikrobiologią. Jestem przekonany, że informacje zawarte w przedstawionym do recenzji podręczniku przyczyniają się do zrozumienia problemów istotnych dla współczesnej mikrobiologii, pozwolą także na dowolne uzupełnienie wiedzy w tym zakresie.
Prof. dr hab. Jacek Bielecki, Kierownik Zakładu Mikrobiologii Stosowanej, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
Dawno na polskim rynku wydawnictw naukowych nie było nowego polskiego podręcznika dotyczącego mikrobiologii ogólnej. W pamięci mam wiele słynnych podręczników część to niestety tłumaczenia podręczników zagranicznych, ale były i też Polskich autorów całkiem dobre. Od kilku lat rozglądałem się za nowym podręcznikiem z mikrobiologii ogólnej i chyba znalazłem. Bardzo się cieszę, że jest to podręcznik napisany przez polskich naukowców. Bardzo wszystkim autorom gratuluję efektów pracy. Przygotowali studentom i nauczycielom bardzo dobry podręcznik z mikrobiologii. Obok podstawowych informacji o budowie i funkcjonowaniu komórki prokariontów znajdziemy to rozdział dotyczący metabolizmu, fizjologii i genetyki. Omówiono również funkcjonowanie prokariontów w środowisku oraz wykorzystanie mikroorganizmów w przemyśle i ochronie środowiska. Nie zapomniano również o wirusach, które omówiono co prawda tylko na 30 kilku stronach. Poszczególne tematy omawiane są szeroko z różnymi przykładami co uważam za duży plus tego podręcznika. Rysunki, schematy są czytelne, dobrej jakości zdjęcia i ryciny. Podsumowując, osobiście będę z niej korzystał i zaproponuję ją swoim studentom.Na koniec mała uszczypliwość, chyba do wydawnictwa – szkoda, że nie jest to książka wydana w trwalszej (twardszej) okładce. 
mgr Bartosz Rybak, Zakład Immunobiologii i Mikrobiologii Środowiska, Wydział Nauk o Zdrowiu, Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Mikrobiologia - 85-86.pdf(pdf)
60 KB
Mikrobiologia - 35-36.pdf(pdf)
88 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Mikrobiologia - 85-86.pdf(pdf)
60 KB
Mikrobiologia - 35-36.pdf(pdf)
88 KB

Inni Klienci oglądali również

88,11 zł
99,00 zł

Mikrobiologia techniczna Tom 2

Nowoczesny podręcznik poświęcony dziedzinie, która zajmuje się opisem zjawisk wywołanych przez mikroorganizmy podczas realizacji procesów przemysłowych.Tom 2 składa się z 4 części. W części I omówiono mikroorganizmy czynne w pro...
120,93 zł
139,00 zł

Mikrobiologia w dermatologii, wenerologii oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii

Publikacja Mikrobiologia w dermatologii, wenerologii oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii została przygotowana pod redakcją prof. dr hab. n. med. Eugenii Gospodarek-Komkowskiej oraz dr n. med. Agnieszki Mikuckiej. Kompendium w przejrzysty spos&o...
147,03 zł
169,00 zł

Mikrobiologia lekarska Tom 2

Dwutomowa publikacja Mikrobiologia lekarska została przygotowana przez zespół specjalistów pod kierunkiem prof. dr hab. Małgorzaty Bulandy, dr Agaty Pietrzyk oraz prof. dr hab. Marty Wróblewskiej. Monografia w sposób szczegółowy uwzględnia najnowszą wi...
173,13 zł
199,00 zł

Mikrobiologia lekarska Tom 1

Dwutomowa publikacja Mikrobiologia lekarska została przygotowana przez zespół specjalistów pod kierunkiem prof. dr hab. Małgorzaty Bulandy, dr Agaty Pietrzyk oraz prof. dr hab. Marty Wróblewskiej. Monografia w sposób szczegółowy uwzględnia najnowszą wi...
114,81 zł
129,00 zł

Mikrobiologia środowisk

Podręcznik Mikrobiologii środowisk z zakresu mikrobiologii różnych środowisk, uwzględniający środowiska skrajne. Autor scharakteryzował wspólnotę bakterii, podał jej klasyfikację i metody identyfikacji. Drugie wydanie zawiera pewne elementy,...
49,88 zł
59,00 zł

Prawo konstytucyjne. Kazusy z rozwiązaniami

Książka to zbiór kazusów z prawa konstytucyjnego wraz z rozwiązaniami, odnoszących się do wybranych problemów konstytucyjnych, m.in.: wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela, źródeł prawa, organów kon...
56,50 zł

Język polski Oblicza epok 3 Podręcznik Część 1 Zakres podstawowy i rozszerzony

W podręczniku Oblicza epok dla klasy 3, część 1 znajdują się teksty Młodej Polski, m.in. Fiodor Dostojewski, Zbrodnia i kara; poezja Kazimierza Przerwy-Tetmajera (Lubię, kiedy kobieta….; Melodia mgieł nocnych (Nad Czarnym Stawem Gąsienicowym)); ...
77,43 zł
89,00 zł

Mikrobiologia w kosmetologii

Mikrobiologia w kosmetologii w zwięzły sposób omawia praktyczne wskazówki dotyczące zasad higienicznego postępowania w salonach kosmetycznych oraz wiedzę teoretyczną z zakresu mikrobiologii ogólnej i immunologii infekcyjnej. ...
71,10 zł
79,00 zł

Mikrobiologia dla stomatologów

Przedstawiamy najnowsze wydanie tej cieszącej się niezwykłym powodzeniem książki. Oferuje ona czytelnikom wszystko, co niezbędne do pełnego zrozumienia mikrobiologii, jako że jest ona ściśle powiązana z nowoczesną praktyką stomatologiczną.C...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!