Darmowa dostawa już od 79zł! Zobacz więcej

Muzeum sztuki. Antologia

11,90 zł -30%
17,00 zł
Cena okładkowa
17,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
1 sty 2006
Format pliku
eBook (pdf)

Muzeum sztuki. Antologia

Muzeum sztuki, instytucja powołana przez oświecenie jest dla wielu tradycyjnie nastawionych odbiorców miejscem przeżyć estetycznych i edukacji. Jednakże ten model muzeum został poddany w XX wieku daleko idącej modernizacji, po części za sprawą nowej historii sztuki i nowej muzeologii, wprowadzeniu do badań nad muzeum min. antropologii, semiotyki i socjologii, a także dzięki awangardowym poczynaniom artystów. Antologia Muzeum sztuki odzwierciedla zasadnicze wątki wszystkich toczonych w XX wieku dyskusji proponując reprezentatywny wybór tłumaczeń i komentarzy. Trzy rozdziały przeprowadzają czytelnika od wypowiedzi historyka sztuki i filozofów (H. Sedlmayr, Th. Adorno, N. Goodman, J. Margolis, A. Malraux, J-F Lyotard), przez zagadnienia instytucjonalnych kontekstów dzieła sztuki w muzeum (D. Crimp, C. Duncan, P.Vergo, M. Bal, C. Deliss, G. Porter), aż po teoretyczne teksty krytyków i artystów (B. O’Dohery, B. Buchloh, J. Kosuth), problematykę architektury muzealnej (V. Newhouse) by na koniec przybliżyć specyfikę muzeum wirtualnego (S. Dietz). Wybór przywołuje teksty starsze i już klasyczne, ważne dla zrozumienia problematyki muzeum, jak i te odzwierciedlające najnowsze stanowiska.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego wydawnictwa
Glottodydaktyka z perspektywy hermeneutycznej. Teoria – praktyka – konteksty
16,10 zł -30%
23,00 zł Cena okładkowa
23,00 zł Najniższa cena
Wesele
20,30 zł -30%
29,00 zł Cena okładkowa
29,00 zł Najniższa cena
Sartre i sztuki wizualne
16,10 zł -30%
23,00 zł Cena okładkowa
23,00 zł Najniższa cena
Historia krakowskiej rodziny Friedleinów
25,20 zł -30%
36,00 zł Cena okładkowa
36,00 zł Najniższa cena
Czytanie estetyki. O ufności w przeszłość i przyszłość literatury
20,30 zł -30%
29,00 zł Cena okładkowa
29,00 zł Najniższa cena
Literatura dla młodego odbiorcy w kształceniu polskiego języka odziedziczonego. Przypadek brytyjski
18,90 zł -30%
27,00 zł Cena okładkowa
27,00 zł Najniższa cena
Otium cum dignitate, czyli o godziwym spędzaniu czasu wolnego
18,90 zł -30%
27,00 zł Cena okładkowa
27,00 zł Najniższa cena
„Włoch rodem, chytry i przebiegły”? Polska kariera Gaetana Ghigiottiego a dyplomacja rzymska Stanisława Augusta, 1760–1796
23,10 zł -30%
33,00 zł Cena okładkowa
33,00 zł Najniższa cena
"ta rozhuśtana na grozie wesołość". Allegro ma non troppo
20,30 zł -30%
29,00 zł Cena okładkowa
29,00 zł Najniższa cena
Heroidy
20,30 zł -30%
29,00 zł Cena okładkowa
29,00 zł Najniższa cena

Muzeum sztuki. Antologia: Odkryj ewolucję instytucji i myśli o sztuce

Zapraszamy do fascynującej podróży przez historię i współczesność muzeów sztuki, ukazaną przez pryzmat najważniejszych dyskusji i interpretacji. Ta antologia to doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich miłośników sztuki, którzy chcą zgłębić jej miejsce w kulturze, filozofii i społeczeństwie. Odkryj rekomendowane tytuły, które poszerzą Twoje spojrzenie na sztukę i jej instytucje, od etnografii po eksperymenty artystyczne współczesnych twórców.

  1. Między etnografią a sztuką: Ta książka Agnieszki Jankowskiej-Marzec ukazuje fascynujące powiązania między sztukami pięknymi a etnografią, analizując stereotypy i zbieżności ideowe. Praca stanowi interesujące spojrzenie na malarstwo o tematyce huculskiej, szczególnie w kontekście kultury wysokiej XIX i XX wieku.
  2. Estetyka pragmatyczna projekt otwarty: To syntetyczne opracowanie estetyki pragmatycznej, które zgłębia aspekty cielesnego doświadczenia estetycznego i myślenia wcielonego. Autor zachęca do refleksji nad tym, jak sztuka i nauka łączą się w procesie twórczym i odbiorczym.
  3. Eksperymenty Davida Hockneya: Książka przedstawia rewolucyjne tezy Davida Hockneya na temat użycia narzędzi optycznych w malarstwie od XV wieku, łącząc historię sztuki z nowoczesnymi technologiami. To fascynujące spojrzenie na techniczne aspekty realizmu w malarstwie.
  4. Orson Welles. Twórczość – Recepcja – Dzieło: Kompleksowa analiza twórczości Orsona Wellesa, obejmująca filmy, reinterpretacje, praktyki adaptacyjne i nieukończone projekty. Książka ukazuje jego unikalne podejście do reżyserii i aktorstwa, stanowiąc cenne źródło dla miłośników kina.
  5. Japoński teatr nowoczesny. Od kabuki do shinpa, czyli kłopoty z realizmem: Ta rozbudowana publikacja wprowadza czytelnika w historię japońskiego teatru, od tradycyjnych form po wyzwania z realizmem w teatrze nowoczesnym. Autor ukazuje różnorodność i złożoność japońskiej sceny teatralnej.
  6. Ścieżkami utraconego czasu: Monografia twórczości Chen Kaige, jednego z najważniejszych chińskich reżyserów, prezentuje jego filmowe arcydzieła, które rewolucjonizowały język filmowy i odzwierciedlają trendy ostatnich lat. To obowiązkowa lektura dla fanów kina azjatyckiego i światowego.
  7. Polski film i fotografia nowego wieku na tle kultury wizualnej. Widma: Praca badawcza nad polskim filmem i fotografią XXI wieku, analizująca obrazy w kontekście kulturowym. Autorka interpretuje filmy i fotografie, skupiając się na motywach widm, antropocieni i sztandarów.
  8. Europa Środkowa w tekstach i działaniach: Publikacja ukazuje wizje Europy Środkowej w kontekstach kultury nieoficjalnej i ruchów wydawniczych, analizując ich wpływ na dyskusje z lat 70. i 80. XX wieku oraz współczesne debaty o regionie.
  9. Wykłady o sztuce: Zbiór wykładów Burckhardta, które ukazują głębię i oryginalność jego refleksji nad sztuką, od starożytnej Grecji po sztukę europejską. To fascynujące spojrzenie na historię i krytykę kultury wizualnej.
  10. Koncepcja sztuki prymitywnej: Autorka analizuje historię pojęcia sztuki prymitywnej na tle przemian politycznych i kulturowych, zwracając uwagę na wpływ kolonizacji i kolekcjonerstwa na postrzeganie sztuki i kultur innych cywilizacji.
Muzeum sztuki. Antologia

Muzeum sztuki. Antologia

11,90 zł -30%
17,00 zł
Cena okładkowa
17,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką