W dniu dzisiejszym kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy jedynie drogą mailową.
Przepraszamy za niedogodności. więcej

Na początku był sens

Chwilowo niedostępny

Ładowanie...

Szczegóły produktu

Oprawa
miękka
Numer wydania
1
Autor/Redaktor
Krzysztof Grzywocz
Wydawca
Więź

Na początku był sens

Mówiąc o duchowości chrześcijańskiej, ks. Grzywocz pozostaje bliski konkretom życia i wyraża swą myśl w zrozumiałych i prostych słowach. Stara się odpowiedzieć na żywotne problemy współczesnego człowieka, takie jak: zabieganie, brak czasu na odpoczynek, trudność z ustaleniem hierarchii spraw, podejmowanie się zbyt wielu zadań, zachowania kompensacyjne. Lektura książki może przynieść wiele cennych podpowiedzi, pomocnych w lepszym rozumieniu siebie, naszej ludzkiej natury, jej przemiany i rozwoju, w uporządkowaniu naszego codziennego życia, a także relacji z Bogiem i ludźmi. Znajdziemy w niej także cenne przemyślenia i uwagi dotyczące głębi myśli papieża Franciszka zawartej w adhortacji „Amoris laetitia”. Mogą się one przyczynić do jej odczytania i realizacji zarówno w układaniu życia małżeńskiego, jak i w posłudze pasterzy na rzecz dobra i rozwoju współczesnych małżeństw i rodzin. (Bp Andrzej Czaja, Słowo wstępne)

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

 

Warto wiedzieć o książce Na początku był sens

Krzysztof Grzywocz – autentyczność i głębia duchowego przewodnictwa w książce Na początku był sens

Książka "Na początku był sens" to dzieło, które w pełni odzwierciedla autentyczność i głębię duchowego przewodnictwa Krzysztofa Grzywocza. Jego osobiste doświadczenia oraz wartości, które przekazuje, są potwierdzone przez wiele osób, które miały przyjemność go poznać. Wartościowe myśli Grzywocza, wyrażane zarówno w kazań, jak i podczas konferencji, przyciągają uwagę i zapraszają do refleksji nad życiem. Jego słowa nie tylko inspirują, ale także prowokują do myślenia, co podkreśla wiele osób, które miały okazję słuchać go na żywo. W "Na początku był sens" czytelnik znajdzie potwierdzenie głębi i autentyczności jego przesłania, które jest niezmienne i trwałe.

Praktyczne spojrzenie Krzysztofa Grzywocza na współczesne wyzwania życia codziennego

Książka ta nie boi się podejmować żywotnych problemów współczesnego człowieka, takich jak wieczne zabieganie i brak czasu na odpoczynek. Grzywocz dostrzega trudności w ustaleniu hierarchii spraw, z jakimi borykają się ludzie na co dzień, oraz zachowania kompensacyjne, które często prowadzą do frustracji i wypalenia. Jego przemyślenia łączą duchowość z psychologią, co czyni tę pozycję aktualnym przewodnikiem dla tych, którzy pragną lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje z innymi. Grzywocz oferuje konkretne narzędzia do analizowania codziennych wyborów, dzięki czemu książka jest nie tylko lekturą refleksyjną, ale również praktycznym wsparciem w uporządkowaniu życia.

Podróż do sensu życia w książce Na początku był sens – refleksja i samopoznanie dla każdego czytelnika

"Na początku był sens" to nie jest zwykły poradnik z gotowymi rozwiązaniami. To zaproszenie do głębokiej refleksji nad własnym życiem i poszukiwania sensu. Grzywocz zachęca do samopoznania, stawiając pytania, które mogą prowadzić do odkrycia głębszych warstw naszej egzystencji. Każda strona tej książki skłania do przemyśleń, które można wielokrotnie odczytywać, za każdym razem znajdując nowe wątki do rozważań. Autor tworzy atmosferę dialogu, która sprzyja nie tylko zrozumieniu siebie, ale także budowaniu relacji z innymi oraz z Bogiem. Ta książka to prawdziwa podróż, która uczy, jak odnaleźć swoją drogę w złożonym świecie, w którym żyjemy.

"Na początku był sens" to pozycja, która z pewnością znajdzie swoje miejsce zarówno w publikacjach akademickich, jak i w sercach czytelników poszukujących głębszego zrozumienia siebie i otaczającej rzeczywistości.

Książki tego autora
Może Cię zainteresuje
Książki tego wydawnictwa

Na początku był sens: Odkrywanie głębi duchowości w codziennym życiu

Książka ks. Grzywocza „Na początku był sens” to wartościowa lektura dla każdego, kto pragnie pogłębić swoją duchowość chrześcijańską, jednocześnie zmagając się z wyzwaniami współczesności. Autor w prosty i przystępny sposób podejmuje tematy związane z życiowym zabieganiem, hierarchią spraw oraz relacją z Bogiem i ludźmi. Rekomendujemy ją jako inspirujące źródło refleksji i praktycznych wskazówek, które pomogą w lepszym zrozumieniu siebie, uporządkowaniu codziennych obowiązków oraz pogłębieniu wiary, zwłaszcza w kontekście nauk papieża Franciszka zawartych w „Amoris laetitia”.

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Obraz życia: Ta książka rzuca nowe światło na symbol krzyża, ukazując jego prawdziwą rolę jako przewodnika i wyzwolenia w drodze do Boga. Józef Suchocki w przystępny sposób tłumaczy, jak odnaleźć sens i szczęście poprzez głębsze zrozumienie tego uniwersalnego symbolu.
  2. Kiedy wiara oddala od Boga: Andrzej Molenda analizuje, jak niedojrzała religijność może szkodzić naszej relacji z Bogiem i innym ludziom. To refleksja nad tym, jak praktykować wiarę, by nie stała się przeszkodą na drodze do duchowego rozwoju i prawdziwego poznania siebie.
  3. To co najważniejsze: Zbiór 21 tekstów ks. Józefa Tischnera, które inspirują do refleksji nad istotą wolności, wartościami i harmonizacją sprzeczności we współczesnym świecie. Wojciech Bonowicz wybrał najważniejsze myśli tego filozofa, by pomóc czytelnikom odnaleźć drogę do głębszego życia.
  4. Eliasz i chrystianizm uniwersalny: Konrad Tomasz prezentuje pogłębioną refleksję na temat współczesnego życia religijnego i kondycji człowieka w świetle chrystianizmu jako uniwersalnego orędzia. To analiza, która pomaga zrozumieć miejsce wiary w dzisiejszym świecie i jej znaczenie dla przyszłości.
  5. Sumienie chrześcijańskie: To nowe wydanie jednego z najważniejszych tekstów o sumieniu, które ukazuje centralność prawdy i konieczność jej poszukiwania. Ks. Grzegorz Strzelczyk i ks. Jerzy Szymik zachęcają do głębszego zrozumienia moralnych nauk Kościoła i własnego wewnętrznego głosu.
  6. Ateizm czyli wiara negatywna: Autor podejmuje próbę oceny argumentów ateistów, pokazując, że ich przekonania często opierają się na formie wiary, a nie na racjonalnych podstawach. To książka dla tych, którzy chcą zrozumieć głębię i kontrowersje wokół kwestii istnienia Boga.
  7. Życie za progiem śmierci: Patrick Theillier bada zjawisko doświadczeń bliskich śmierci, prezentując świadectwa i analizując paranormalne zjawiska. To fascynująca lektura, która skłania do refleksji nad sensem życia i tego, co czeka nas po śmierci.
  8. Betlejemscy pasterze: Ta książka ukazuje niezwykłe życie pasterzy, którzy jako pierwsi usłyszeli Dobrą Nowinę. To opowieść o prostocie, wierze i mądrości, które są ponadczasowe i inspirujące dla każdego pokolenia.
  9. Jak podejmować decyzje zgodne z wolą Bożą: Praktyczny przewodnik, który pomaga rozpoznawać i realizować wolę Bożą w codziennym życiu. Zawiera wskazówki i refleksje, które wspierają duchowy rozwój i podejmowanie mądrych decyzji zgodnych z wiarą.
  10. Bóg bez znaczenia: Janusz Majcherk rozważa, czy można żyć szczęśliwie i pełnią życia bez mistyki i Boga. Książka ta podważa powszechne przekonania i zachęca do refleksji nad rolą duchowości w nowoczesnym świecie.

Na początku był sens