MENU

Peron literacki dla Adama Antologia

(Miękka)
0.00  [ 0 ocen]
Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 40,00 zł
28,41
Dodaj do schowka
Dostępność: 3-5 dni
Towar na zamówienie
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 299 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni

Peron literacki dla Adama Antologia

„Peron literacki dla Adama” – to już dziewiąta antologia charytatywna, a zarazem trzynasta z kolei pozycja książkowa wydana z inicjatywy internetowej grupy literackiej „Peron literacki”, której założycielem i głównym administratorem jest Dave Ventor. Za sprawą wcześniejszych wydań charytatywnych udało się pomóc: Kasi Dominik z Dobczyc, Ewie Wierzbinskiej-Kloska z miejscowości Rydułtowy, Tobiaszkowi – synkowi Marcina Wołka – z Myślenic, Marcelince – córeczce Renaty Lisik-Warszawskiej z Jaworzna, podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu, Joannie Pąk ze Świdnika, Darii Juchniak – bratanicy Anny Sobańskiej z Bydgoszczy, Ani Bojanowskiej z Sochaczewa. Celem obecnej antologii jest wsparcie dla Adama Puchały – młodego człowieka, który jest na samym początku walki z nowotworem – glejakiem wielopostaciowym czwartego stopnia. Wielu spośród 79 autorów, którzy udostępnili swoje teksty, po raz kolejny bierze udział w tego typu szczytnym przedsięwzięciu. Na stronach książki znaczną część stanowi poezja, ale są także teksty napisane prozą. Wprowadzeniem do lektury jest tekst autorstwa Aleksandry Baltissen – Polki mieszkającej w Holandi i zarazem jednej z autorek, która wzięła udział w projekcie. W rozdziale „O autorach” czytelnik znajdzie zdjęcia i notki biograficze twórców, którzy przyłączyli się do tej inicjatywy. Antologia została wzbogacona zdjęciami Adama Puchały z jego prywatnego archiwum. Polecając tę pod wieloma względami wyjątkową książkę, zapraszamy do lektury i gorąco dziękujemy każdemu autorowi składających się na nią utworów.

Lista autorów: Larysa Magdalena Arska, Stefan Bajer, Aleksandra Baltissen, Irena Małgorzata Bielska, Andrzej Borek, Danuta Brodziak, Rafał Brzask, Bolesław Wojciech Brzuchacz, Kazimierz Budyn, Anna Chudzik, Justyna Cieszyńska, Artur Czekajski, Alexsandra Dawidowicz, Katarzyna Dąbecka, Cecylia Dąbrowska, Katarzyna Dominik, Ewelina Drzewiecka, Janina Jackowska, Krystyna Janiszewska, Aldona Jańczak, Krystian Kajewski, Jolanta Kapuścińska, Zofia Karpińska, Sławomir Kasprzak, Bogumiła Kempińska-Mirosławska, Jolanta Klimek (Bąk), Janusz Kliś, Łukasz Zygmunt Knyziak, Anna Kochalska-Siwak, Agata Kostka, Emilia Kuncio, Zdzisława Kwiatkowska, Edward Stanisław Kwiatkowski, Jacek Maciejewski, Marek Markowski, Jadwiga Marzec, Maciej Henryk Modzelewski, Anna Klara Niemiec, Łukasz Nowakowski, Wiesława Maria Ochmann, Elżbieta Okoń, Anna Okulewicz, Marzena Okuszko, Bogumiła Olejnik-Chamczyk, Wojciech Olszewski, Róża Ossowska, Łucja Pecolt, Jadwiga Halina Piekarz (Goleń), Lidia Płachta, Ewelina Podolska, Dariusz Pruszkowski, Sylwia Rojek, Jacek Rysek Łabędzki, Krystyna Sadowska, Zofia Salmanowicz, Ryszard „Sidor” Sidorkiewicz, Justyna Sieradzka, Danuta Stefanicka-Schmeling, Alicja Stępniewska-Nawaratne, Hubert Suder, Leszek Szczurek, Anna Szemiel, Bożenna Szliske, Alicja Szymaniak, Tadeusz Szymański, Dominika Świaczny, Tomasz Tabaszewski, Witold Tomczak, Dariusz Paweł Trybuła, Kinga Turoń, Dave Ventor, Krystyna Wajda, Ewa Warbas-Szewczyk, Joanna Wątróbska (Kania), Ewa Wierzbinska-Kloska, Małgorzata Wójtowicz, Dawid Wymysłowski, Przemysław Zarychta, Anna Złotnik-Skura.

Zbiór kwiatów (słowo wstępne)

Peron literacki dla Adama to trzynasta pozycja książkowa stworzona z inicjatywy internetowej grupy literackiej „Peron literacki” i dziewiąta antologia charytatywna, w której skarb człowieczeństwa pogłębiony o wspólną ideę pomocy, jako odpowiedź na wszystkie „materializmy” naszej epoki, zawiera dowód, że:

Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość
w niedoli przynoszą.
/Adam Asnyk/

Słowo „antologia” pochodzi z greckiego anthos, które oznacza kwiat, oraz lego, czyli zbieram. Stąd „antologia” znaczy dosłownie „zbiór kwiatów”.
Niniejszy zbiór tekstów jest bukietem dla Adama Puchały, by długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja były skuteczną pomocą w batalii o życie z nadzieją na zdrowie, jak również sprawność młodego człowieka, który pragnie tylko doświadczać pełni życia bez strachu o kolejny dzień.
Aby to konsekwencja wyboru, a nie konieczności sprawiała, że zakwitnie nadzieją wiara, iż dalsze leczenie onkologiczne i neurologiczne będzie możliwe.

... Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku...
/Gabriel Garcia Marquez/

Tego wyboru dokonali literaci, ludzie kochający słowo, gdyż do wspomożenia potrzeba dobrowolnych dotacji. Mogą to być darowizny w różnych formach. Naszą, jako grupy, jest ta antologia na znany nam charytatywny cel, który nabrał rozpędu dzięki Wydawnictwu KryWaj w Koszalinie oraz wszystkim zainteresowanym mistrzom pióra, artystom słowa, twórcom sztuki.
W imieniu grupy przekazuję do rąk Szanownych Czytelniczek i Czytelników niniejszy zbiór tekstów, żywiąc przekonanie, że staną się inspiracją w osobistej odpowiedzi na uszczęśliwienie kogoś oraz uświadomienie o jego ważności i roli w świecie.

Ze wszystkiego, co robimy, pomaganie innym jest najbardziej szlachetnym zajęciem, zarówno w życiu osobistym,
kiedy pomagamy jako zwykli ludzie, jak i w życiu zawodowym,
kiedy pomaganie jest częścią naszej profesjonalnej usługi.
/Jacek Walkiewicz, Pełna moc możliwości/

Z koleżeńskim pozdrowieniem
Aleksandra Baltissen

 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Kurier DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • Punkty odbioru DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • ORLEN Paczka - dostawa 1 dzień roboczy
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Pocztex (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Inni Klienci oglądali również

26,12 zł
35,70 zł

Prawo i literatura. Antologia

W trzecim tomie esejów poświęconych prawu i literaturze prezentujemy polskie tłumaczenia sześciu esejów zagranicznych autorów. Pokazują one zróżnicowane sposoby rozumienia ba-dań w obszarze związków prawa z literaturą...
41,56 zł
55,00 zł

Imago psychoanalizy Antologia

W antologii Imago psychoanalizy znalazły się teksty czołowych przedstawicieli i przedstawicielek ruchu psychoanalitycznego. Wilhelm Stekel, Karl Abraham, Sándor Ferenczi, Siegfried Bernfeld, Helena Deutsch, Lou Andreas-Salomé, Otto Rank, ...
32,84 zł
47,90 zł

Plac literacki 7

Gdzieś w Górach Świętokrzyskich leży Lubiniec, w którym historia i pamięć o latach minionych przeplatają się ze współczesnością. Tutaj czas płynie nieco wolniej niż choćby w pobliskich Kielcach. Dawno temu Joanna Zatorska ukochała ...
37,42 zł
39,00 zł

Nieznany autograf Adama Mickiewicza

Publikacja Marii Prussak i Teresy Rączki-Jeziorskiej stanowi dla mickiewiczologów, historyków literatury w ogóle, wreszcie dla ogółu czytelników wydarzenie wyjątkowe i zgoła sensacyjne. Oto Autorki odnalazły nieznany ...
6,94 zł
10,00 zł

Pan Tadeusz Adama Mickiewicza

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza. Charakterystyka postaci. Przynależność gatunkowa – epos, cechy charakterystyczne. Problematyka utworu – sprawa narodowowyzwoleńcza; symbole świadczące o polskości; obraz Soplicow...
39,98 zł
56,00 zł

Barwy miłości. Antologia współczesnych opowiadań koreańskich

Zbiór opowiadań najpopularniejszych w swoim kraju i uznanych za klasyków pisarzy starszego pokolenia. W ich twórczości znalazły odbicie zarówno trudne doświadczenia z lat dzieciństwa i młodości: okupacja japońska, podział kr...
18,01 zł
29,95 zł

Repetytorium maturzysty Język polski Epoki literackie Teoria literatury Lektury

Repetytorium maturzysty to nieoceniona pomoc w porządkowaniu wiedzy wymaganej na maturze. Czytelne schematy i tabele ułatwiają przyswajanie informacji o poszczególnych epokach literackich – ich najważniejszych twórcach i dziełach, n...
61,00 zł
79,00 zł

Antologia niemieckiej poezji klasycznej od średniowiecza do Celana

Antologia poezji niemieckojęzycznej w wyborze, przekładach i opracowaniu Andrzeja Lama zawiera najbardziej charakterystyczne jej przejawy w twórczości osiemdziesięciu dwóch autorów począwszy od XII-wiecznego minnesangu po lata sześ...
33,31 zł
39,90 zł

Językowe, literackie i kulturowe refleksje na temat jedności w różnorodności

Publikacja Językowe, literackie i kulturowe refleksje na temat jedności w różnorodności zawiera przemyślenia młodych naukowców i naukowczyń dotyczące aktualnie podejmowanych przez nich badań. Jej szczególny charakter objawia się w ...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!