Powrót do szkoły! Rabaty do 50% » więcej

Problemy społeczne i ekonomiczne przed erą koronawirusa

18,24 zł -27%
25,00 zł
Cena okładkowa
25,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
24 lis 2020
Format pliku
eBook (pdf)
Wydawca
FNCE

Problemy społeczne i ekonomiczne przed erą koronawirusa

Monografia została zredagowana na podstawie artykułów przygotowanych przez uczestników 49. Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie ,,Koła Naukowe Szkołą Twórczego Działania”, które odbyło się w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie 24-25 września 2020 roku. Opracowanie zawiera prace z zakresu nauk humanistycznych, polityczno- -prawnych, społecznych i pedagogicznych oraz ekonomicznych. Jest to edycja wyjątkowa, ponieważ zarówno Organizatorom, jak i Uczestnikom przyszło zmierzyć się z pandemią koronawirusa COVID-19, która od marca do czerwca 2020 roku uniemożliwiała spotkania osobiste, pracę w laboratoriach badawczych uniwersytetów i wielokrotnie dokończenie badań będących podstawą wystąpień seminaryjnych. Nas, jako Organizatorów przedsięwzięcia, zaistniała sytuacja szczególnie dotknęła. Zmuszeni byliśmy do przesunięcia terminu Konferencji z 23-24 kwietnia na 24-25 września 2020 roku oraz przeprowadzenia jej w formie zdalnej. Jest to pierwsza edycja MSKN realizowana w ten sposób, co wymagało od nas przecierania ścieżek dotyczących przepisów, które umożliwiłyby przeprowadzenie obrad online rzetelnie i zadowalająco dla każdej ze stron.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego autora
Książki tego wydawnictwa

Problemy społeczne i ekonomiczne przed erą koronawirusa: Wnikliwe analizy i nowe perspektywy

Zapraszamy do lektury monografii opartej na artykułach uczestników 49. Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie, które zgłębiały wyzwania społeczne i ekonomiczne sprzed pandemii COVID-19. To wyjątkowe opracowanie ukazuje, jak globalne zjawiska wpływały na naukę i społeczeństwo, a także prezentuje najnowsze badania w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i ekonomicznych. Odkryjcie z nami fascynujące tematy, takie jak kapitał społeczno-kulturowy młodych dorosłych czy wieloproblemowość w kontekście ponowoczesności, i zanurzcie się w głębokie refleksje nad wyzwaniami minionych lat.

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. AKTUALNE PROBLEMY BADAWCZE NAUKI SPOŁECZNE I HUMANISTYCZNE: Ta publikacja to zbiór artykułów z interdyscyplinarnej debaty na temat wpływu pandemii COVID-19 na różne sfery życia społecznego. Idealna dla tych, którzy chcą zgłębić najnowsze badania i innowacyjne rozwiązania w naukach społecznych i humanistycznych.
  2. Kapitał społeczno-kulturowy młodych dorosłych w Opolu. Analiza zmian w: Książka prezentuje szczegółową diagnozę zasobów kapitału społeczno-kulturowego wśród młodych dorosłych w Opolu, opartą na długofalowych badaniach. To doskonała lektura dla zainteresowanych socjologią i rozwojem społeczności lokalnych.
  3. Wieloproblemowość – wybrane aspekty ponowoczesności: Autorzy analizują wyzwania i problemy społeczne współczesnej ponowoczesności, takie jak starzenie się społeczeństwa czy kwestie demokracji. Książka zachęca do refleksji nad zmianami, które kształtują naszą rzeczywistość.
  4. Struktury projektów działań. Światy absolwentów studiów doktoranckich: Ta publikacja skupia się na analizie struktur działań absolwentów studiów doktoranckich, oparta na teoriach Alfreda Schütza. Idealna dla osób zainteresowanych socjologią fenomenologiczną i rozwojem zawodowym naukowców.
  5. Współczesne wyzwania i dylematy w pracy socjalnej: Książka omawia najważniejsze wyzwania stojące przed pracownikami socjalnymi w zmieniającym się świecie społeczno-ekonomicznym. To niezbędne źródło wiedzy dla praktyków i studentów pracujących w obszarze pomocy społecznej.
  6. WYBRANE PROBLEMY WSCHODNIEGO POGRANICZA POLSKI WOBEC WYZWAŃ WSPÓŁCZESN: Autorzy analizują specyfikę wschodniego pogranicza Polski, wskazując na nowe problemy i wyzwania, które kształtują funkcjonowanie tego regionu. Ciekawa lektura dla badaczy i osób zainteresowanych geopolityką.
  7. Uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym: Ta publikacja dostarcza podstawowej wiedzy na temat niepełnosprawności i rehabilitacji, opartą na wieloletnim doświadczeniu. Idealna dla studentów i pracowników działających na rzecz integracji społecznej.
  8. Narkotyki i narkomania. Zjawiska globalne, problemy lokalne: Praca analizuje rozwój problemu narkotykowego na poziomie globalnym i lokalnym, skupiając się na wpływie narkotyków na człowieka oraz skali zjawiska na Górnym Śląsku. To cenne źródło wiedzy dla pedagogów i psychologów szkolnych.
  9. Koprodukcja usług społecznych źródłem osobistej i społecznej produktyw: Książka przedstawia socjologiczny opis koprodukcji usług społecznych, podkreślając jej znaczenie dla osobistej i społecznej produktywności, zwłaszcza wśród osób starszych. Idealna dla badaczy społecznych i praktyków.
  10. Murzynowo: Etnograficzna relacja z badań terenowych w Murzynowie, ukazująca codzienne życie mieszkańców wsi. To fascynująca lektura dla miłośników metod etnograficznych i badań społecznych.

Problemy społeczne i ekonomiczne przed erą koronawirusa

18,24 zł -27%
25,00 zł
Cena okładkowa
25,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką