Prosty przepis na J2EE
Czy umiesz sobie wyobrazić książkę o programowaniu, w której brakuje przykładów? Nie? Dlatego większość pozycji na temat tworzenia aplikacji zawiera teorię wraz z ilustrującymi ją przykładami. Często właśnie one stanowią sedno przekazu. Ale czy na pewno jest to rozwiązanie najlepsze z możliwych? Nawet wówczas pojawiają się wątpliwości i pytania, na które nie znajdujemy jednoznacznej odpowiedzi. Są chwilę, kiedy żałujemy, że nie możemy mieć przy sobie kogoś, kto mógłby udzielić dodatkowych wyjaśnień.
Książka ta to coś więcej niż wykład wraz z przykładami. Jest to zapis kilku wieczorów, podczas których pokazuję Michałowi, w jaki sposób tworzyć aplikacje J2EE. Zaczynamy od instalacji wszystkich niezbędnych do tego narzędzi (z Java SDK włącznie). Następnie tworzymy najprostsze, działające przykłady. Później przechodzimy do rozwiązań bardziej złożonych. Kolejne pojęcia wyjaśniane są na bieżąco, podczas pisania aplikacji.
W czasie pracy Michał zadaje wiele pytań, na które od razu dostaje odpowiedź. Jakie są to pytania? Bardzo różne, np. Co to właściwie jest JNDI? W ten sposób poznajemy komponenty EJB: sesyjne i encyjne, CMP i BMP. Dowiadujemy się co to jest Ant, XDoclet, jak skonfigurować Eclipse i połączyć się z bazą danych. Przede wszystkim jednak uczymy się posługiwać serwerem JBoss.
Całość bazuje na przykładach, które powstawały i dyskutowane były dokładnie w taki sposób, w jaki są opisane. Można więc stwierdzić, że książka "oparta jest na faktach autentycznych". Dlatego też, gdybyś miał egzamin z przedmiotu "Komponenty EJB i okolice" i bardzo mało czasu na przygotowanie, to właśnie ta książka mogłaby uratować Ci życie. Co więcej, podczas jej lektury odkryjesz ze zdumieniem, że... fajnie się ją czyta!
Do książki dołączona jest płyta CD-ROM, na której znajdują się wszystkie narzędzia niezbędne do przygotowania i uruchomienia opisanych aplikacji.
-
Kategorie:
-
Książki »
-
Publikacje akademickie »
-
Nauki techniczne »
-
Informatyka, Komputery »
-
Internet, WWW
-
Książki »
-
Publikacje akademickie »
-
Nauki techniczne »
-
Informatyka, Komputery »
-
Programowanie
-
Książki »
-
Publikacje PWN »
-
Podręczniki akademickie »
-
Nauki techniczne »
-
Informatyka, Cybernetyka, Komputery »
-
Programowanie, Języki programowania
-
Książki »
-
Publikacje PWN »
-
Podręczniki akademickie »
-
Nauki techniczne »
-
Informatyka, Cybernetyka, Komputery »
-
Internet, WWW
-
Książki »
-
Publikacje specjalistyczne »
-
Nauki techniczne »
-
Informatyka, Cybernetyka, Komputery »
-
Internet, WWW
-
Książki »
-
Publikacje specjalistyczne »
-
Nauki techniczne »
-
Informatyka, Cybernetyka, Komputery »
-
Programowanie, Języki programowania
-
Język wydania:
polski
-
ISBN:
9788301154585
-
EAN:
978830115458501
-
Liczba stron:
208
-
Wymiary:
17.0x24.0cm
-
Waga:
0.33kg
Adam Bochenek
Adam Bochenek (1875-1913) był jednym z najwybitniejszych polskich lekarzy, anatomów i antropologów przełomu wieków. Jako profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego wykładał w Krakowie anatomię, organizował laboratoria badawcze i zajmował się reorganizacją wydziału lekarskiego. Dziełem jego życia była wielka praca „Anatomia człowieka”, której pierwszy tom wyszedł w 1909 roku. Po przedwczesnej śmierci Bochenka w 1913 roku pracę nad monumentalnym podręcznikiem kontynuował jego uczeń i współpracownik Michał Reicher (późniejszy współtwórca Akademii Lekarskiej w Gdańsku).
Prace nad finalną wersją „Anatomii” prowadzone były aż do 1965 roku, kiedy okazał się ostatni, siódmy już tom podręcznika. Praca polskich lekarzy okazała się tak gruntowna i świetnie przygotowana merytorycznie, że ich podręcznik wznawiany jest do dziś, stanowiąc podstawowe źródło wiedzy kolejnych pokoleń anatomów. Ostatnie jego wydanie skrócone zostało do pięciu tomów, z których każdy liczy blisko tysiąc stron, i wydane w 2019 roku nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.
Stowarzyszenie autorów książek medycznych uznało „Anatomię człowieka” Bochenka i Reichera za najlepsze dzieło medyczne XX wieku.
Układ treści „Anatomii człowieka”
Książki Adama Bochenka dostępne są w księgarni internetowej PWN w promocyjnej cenie jako pakiet pięciu tomów „Anatomii człowieka” lub jako poszczególne tomy do kupienia oddzielnie. W tomie pierwszym adepci anatomii odnajdą podstawowe informacje o anatomii ogólnej oraz szczegółowe opisy kości, stawów, więzadeł oraz mięśni. Tom drugi dokładnie omawia układ trawienny, układ oddechowy, układ moczowo-płciowy oraz układ wewnątrzwydzielniczy. W trzecim tomie znalazł się opis układu naczyniowego, czwarty zaś poświęcony został mianownictwu w języku łacińskim, znajdują się w nim także opisy rdzenia kręgowego, przedłużonego, mózgowia oraz dróg czuciowych i ruchowych. Ostatni, piąty tom „Anatomii człowieka” omawia zaś układ nerwowy obwodowy, układ nerwowy autonomiczny, powłokę wspólną oraz narządy zmysłów.