MENU

Książki: Programowanie

Informatycy to dziś najbardziej pożądani pracownicy i jedni z najlepiej opłacanych na rynku pracy. Szczególne miejsce zajmują programiści - osoby, które potrafią tworzyć oprogramowanie i aplikacje w językach programowania, np. takich jak Java, JavaScript, PHP, Python, C# i wiele innych. Każdy z nich ma swoją specyfikę i składnię, których poznanie jest niezbędne do pisania wysokiej jakości programów i aplikacji

Jest wiele możliwości nauki programowania – czy to poprzez kursy online, czy kursy stacjonarne. Jednak najczęściej wybieraną metodą jest nauka programowania poprzez książki, które od podstaw pozwolą poznać tajniki programowania, pisać samodzielnie aplikacje i je udoskonalać. Książki do nauki programowania mogą stanowić także doskonałe uzupełnienie wiedzy zgromadzonej na kursach z programowania. 

Do nauki każdego języka programowania potrzebna jest wiedza teoretyczna, poznanie sposobów kompilacji programów, składni języka programowania i funkcje, a także tworzenia pętli i algorytmów, które są bardzo ważne w programowaniu. Po poznaniu teorii przychodzi czas na praktykę. Wówczas zabieramy się za przygotowywanie kodu i rozwiązywanie zadań. Programowania mogą się uczyć już dzieci w wieku od 9-10 lat dzięki serii wydawnictwa PWN „Programowanie na wesoło”, dzięki której programowanie stanie się dziecinnie proste i dzieci wraz z pomocą rodziców przygotują własne proste gry i aplikacje. To doskonały pomysł na wprowadzenie dzieci w świat programowania i zapewnienie im przyszłościowych umiejętności i przygotuje do tak pożądanego zawodu programisty.

Wśród polecanych wydawców, których nakładem ukazują się książki do nauki programowana są między innymi Wydawnictwo Naukowe PWN oraz Helion. W ofercie Księgarni Internetowej PWN znajduje się niemal 1500 książek do nauki programowania i doskonalenia umiejętności programistycznych. Wśród nich książki znanych i cenionych autorów takich jak Krzysztof Barteczko czy Gynvael Coldwind.

Znaleziono: 2200
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 2200
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20