MENU

Python - książki

W kategorii Python znajdą Państwo publikacje poświęcone temu językowi programowania. Cechuje się on przejrzystością i klarownością składni. Wyróżnia go także wysoki poziom ogólnego przeznaczenia oraz rozbudowany pakiet bibliotek. Biblioteki standardowe zawierają podstawowe funkcje, są one dostarczane razem z interpreterem konkretnego języka programowania.

Python, podobnie jak C# opiera się na obiektowym paradygmacie programowania. Uzupełniono go jednak poza tym o paradygmat imperatywny oraz funkcyjny. Dzięki temu jest bardziej wszechstronny i można go używać na różnych platformach i przy wielu systemach operacyjnych. Podobnie jak Ruby czy Scheme posiada też automatyczne zarządzanie pamięcią. Jest często stosowany jako język skryptowy, dlatego jego znajomość jest koniecznością w branży IT.

Dla osób dopiero poznających jego tajniki przygotowaliśmy ofertę książek, które pomogą opanować podstawy i szybko przejść do bardziej skomplikowanych zagadnień. Publikacje posłużą zarówno osobom chcącym się przebranżowić, jak i studentom kierunków informatycznych.

Wszystkim myślącym poważnie o karierze programisty polecamy podręcznik „Przetwarzanie i analiza danych w języku Python” Wydawnictwa Naukowego PWN. Dzięki niemu czytelnicy i czytelniczki będą w stanie samodzielnie przeprowadzać procesy analizy danych. Dzięki konkretnym przykładom książka posiada bardzo praktyczny wymiar i jest uniwersalnym kompendium wiedzy o programowaniu w języku Python. Pomysły podane przez autorów będą odpowiednie do wdrażania przy większych projektach informatycznych. Dzięki tej pozycji zdanie kolokwium czy egzaminu na studiach informatycznych nie przedstawia problemu.

Ten oraz inne podręczniki poświęcone Pythonowi znajdą Państwo w bogatej ofercie wydawniczej księgarni internetowej PWN. Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami o języku Python stworzonymi specjalnie z myślą o dzieciach. Warto zapoznawać je odpowiednio wcześnie z językami programowania.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 55
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Python dla dzieci, Programowanie n...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Python Ninja

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Python Uczymy się programowania

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Matematyczny Python, Obliczenia na...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Python i Asyncio Programowanie asy...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny
Znaleziono: 55
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20