MENU

JavaScript - książki

W kategorii JavaScript księgarni internetowej PWN znajdą Państwo publikacje przeznaczone dla studentów informatyki oraz programistów. Ułatwią one poznanie tego języka, zwłaszcza przy projektowaniu stron internetowych. Książki o JavaScript przydadzą się przy przygotowaniach do kolokwiów, ćwiczeń praktycznych i prac zaliczeniowych. Pomocne będą również dla osób myślących o przebranżowieniu w kierunku programowania, nowych technologii i funkcjonowania w świecie zasobów internetowych.

JavaScript to skryptowy język programowania, który pojawił się w połowie lat 90. XX wieku. Najczęściej stosowany jest na stronach internetowych, zapewniając interakcję. Możliwe jest nie tylko wyświetlanie statycznych informacji, ale również map, animacji grafik 2D/3D oraz obsługa zmiany treści. Dostępne w przeglądarkach internetowych implementacje skryptu, dostarczają obiektów reprezentujących tzw. drzewo dokumentu, umożliwiają manipulowanie oknami przeglądarki, tworzenie ciasteczek (ang. HTTP Cookie), pobieranie informacji o przeglądarce, czy wyświetlanie prostych okien dialogowych. W przeciwieństwie do Javy, kod JavaScript uruchamiany jest wyłącznie w przeglądarkach i pozostaje w formie tekstu.

Ciekawą propozycją wydawniczą jest z pewnością książka „JavaScript dla dzieci”, przeznaczona dla najmłodszych czytelników. To publikacja Wydawnictwa Naukowego PWN z serii Programowanie na wesoło. Autor udowadnia tym tekstem, że programowanie w języku skryptowym może być naprawdę proste i przyjemne. Dzięki kolorowej szacie graficznej opartej na kolorowych ilustracjach książka przyciągnie uwagę dzieci. Dodatkowo humorystyczne nastawienie pisarza do tematu kreuje wizerunek programowania jako dobrej zabawy. Ważne jest, by zapoznawać podopiecznych z zagadnieniami informatycznymi odpowiednio wcześnie, bowiem te umiejętności przydadzą się później w ich dorosłym życiu. Znajomość JavaScript pomoże osiągnąć dobrą pozycję na rynku pracy. Książka to idealna pozycja do spędzania wspólnie czasu z rodziną.

Ta oraz inne pozycje dla starszych i młodszych odbiorców znajdują się w ofercie wydawniczej księgarni internetowej PWN. Polecamy również książki o innych zagadnieniach dotyczących programowania.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 44
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

JavaScript od podstaw

Książka (miękka)
30,65 zł
40,00 zł

JavaScript Przewodnik Poznaj język...

Książka (twarda)
Produkt niedostępny

Wszechstronny JavaScript., Technol...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

JavaScript Tworzenie nowoczesnych ...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

JavaScript dla dzieci dla bystrzaków

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Full Stack JavaScript Poznaj techn...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Szybsza Sieć z językami PHP MySQL ...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Uczenie maszynowe z językiem JavaS...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny
Znaleziono: 44
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20