MENU

Książki: Algorytmy, Algorytmika

W kategorii Algorytmy, algorytmika znajdą Państwo książki zajmujące się tymi aspektami nauk informatycznych.

Algorytmika to dział informatyki dotyczący analizy i projektowania algorytmów. Ma on ogromny wpływ na wydajność w systemach komputerowych. Technologia algorytmów oraz elektronicznych układów w komputerach to prężnie działająca gałąź technologii.

Zagadnienia te mają wiele wspólnego ze strukturami danych, czyli sposobami przechowywania informacji w pamięci komputera. W publikacjach dostępnych dla Państwa w księgarni internetowej PWN zagadnienia te będą omawiane, przenikając się nawzajem.

Z nich dowiedzą się Państwo, jak funkcjonują schematy blokowe. Są to charakterystyczne narzędzia, które służą do projektowania kolejnych algorytmicznych czynności. Schematy blokowe umożliwiają elastyczność zapisów, łatwą kontrolę nad algorytmami, a także zapis zgodny z konkretnym językiem programowania.

Kolejnym ciekawym zagadnieniem związanym z algorytmiką będzie problem obliczeniowy, czyli zadanie, do którego rozwiązania wykorzystuje się komputery. Komputer oblicza zadanie właśnie z pomocą zastosowania algorytmów. Do tego potrzebuje zbioru wyjściowych danych oraz określenia warunków, jakie musi spełniać przy wyniku. Dziedzina nauki, zajmująca się konstrukcją i badaniem metod rozwiązywania problemów obliczeniowych, to teoria algorytmów.

Początkującym przyda się z pewnością publikacja Wydawnictwa Naukowego PWN „Wprowadzenie do algorytmów”. Z książki dowiedzą się Państwo, jakie metody matematyczne są stosowane do analizy algorytmicznej, sortowania oraz tworzenia statystyk. Autor omawia w niej wspomniane już wcześniej struktury danych. Dzięki zadaniom podręcznik ma wymiar praktyczny, co jest bardzo istotne dla branży informatycznej. Skorzystają z niego studenci informatyki, programiści, osoby przygotowujące się do pracy w IT.

Polecamy wszystkie podręczniki i publikacje wprowadzające w świat algorytmów. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą księgarni internetowej PWN.

Znaleziono: 198
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

ABC Excel 2021 PL

Książka (miękka)
46,75 zł
67,00 zł
Znaleziono: 198
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20