
Rok w lesie
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejSzczegóły produktu
- Numer wydania
- 3
- Copyright
- 2023
- Autor/Redaktor
- Emilia Dziubak
- Wydawca
- Nasza Księgarnia
Więcej informacji
| EAN | 9788310140777 |
|---|---|
| SKU | 101175150 |
| Liczba stron | 28 |
| Copyright | 2023 |
| Numer wydania | 3 |
| Miejsce wydania | Warszawa-Wesoła |
| Wymiary | 23.1x31.0cm |
| Język | polski |
| Autor/Redaktor | Emilia Dziubak |
| Wydawca | Nasza Księgarnia |
| Producent odpowiedzialny | Nasza Księgarnia Apteczna 6 05-075 Warszawa PL gpsr@nk.com.pl 22 643 93 89 |
Rok w lesie
Odkryj fascynujący świat przyrody z "Rok w lesie"
Rok w lesie to wyjątkowa książka autorstwa Emilii Dziubak, która przeniesie najmłodszych czytelników w magiczny świat leśnych zwierząt. Dzięki niezwykle szczegółowym ilustracjom, dzieci mają szansę poznać życie mieszkańców lasu – od dzików, przez wilki, aż po łoś. Książka zawiera dwanaście rozkładówek, które przedstawiają zmieniające się sceny w lesie w ciągu roku, a każda z nich odkrywa inne oblicze tej samej scenerii.
Co kryje się w lasach?
W „Roku w lesie” mali odkrywcy znajdą odpowiedzi na wiele ciekawych pytań:
- Jak bawią się leśne zwierzaki?
- Kto śpi w dzień, a kto w nocy?
- Kto się z kim przyjaźni?
- Jakie są ich ulubione przysmaki?
Każdy miesiąc to unikalna historia, a różnorodność sytuacji, warunków pogodowych oraz pór dnia sprawia, że książkę można przeglądać godzinami. „Rok w lesie” to nie tylko lektura, ale również interaktywna zabawa – dwie dodatkowe rozkładówki poświęcone są prezentacji bohaterów oraz angażującym zabawom.
O autorze – Emilia Dziubak
Emilia Dziubak to uznana autorka i ilustratorka książek dla dzieci, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swojej twórczości łączy pasję do sztuki z miłością do literatury dziecięcej. Jej książki zdobyły liczne nagrody, w tym:
- Nagroda Literacka m.st. Warszawy w 2014 r.
- Nagroda „Przecinek i Kropka” w 2016 r. za najlepszą książkę dziecięcą.
- Wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za „Rok w lesie”.
- Nagroda „Żółta Ciżemka” w 2017 r.
- Wyróżnienie w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY w 2018 r.
- Nagroda Soligatto w 2019 r.
Dlaczego warto mieć tę książkę?
„Rok w lesie” to idealna propozycja dla rodziców, którzy pragną rozwijać wyobraźnię swoich dzieci, a także pobudzać ich spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia. Książka gwarantuje nie tylko edukację, ale przede wszystkim świetną zabawę, stając się doskonałym towarzyszem zarówno podczas wspólnego czytania, jak i samodzielnych odkryć.
Nie czekaj! Zanurz się w leśny świat wraz z Emilią Dziubak i pozwól swojemu dziecku odkryć uroki przyrody, które kryją się w „Roku w lesie”.
Warto wiedzieć o książce Rok w lesie. Borsuk
Magia ilustracji Emilii Dziubak – las ożywa na każdej stronie
Książeczka "Rok w lesie. Borsuk" to prawdziwa uczta dla oczu, dzięki niezrównanym ilustracjom Emilii Dziubak, które przenoszą młodych czytelników w magiczny świat leśnych przygód. Każda strona jest bogato ilustrowana, co nie tylko przyciąga uwagę najmłodszych, ale także rozwija ich spostrzegawczość oraz wyobraźnię. Stworzone przez Dziubak grafiki pełne detali zachęcają dzieci do odkrywania i eksploracji, a ich zróżnicowane formy i kolory sprawiają, że las staje się żywym i tętniącym życiem miejscem.
Zabawa i nauka w jednym – aktywizujące czytanie z Rokiem w lesie. Borsuk
"Rok w lesie. Borsuk" to nie tylko książka, to prawdziwy przewodnik po leśnych tajemnicach, który angażuje dzieci do aktywnego udziału w lekturze. Poprzez wykonywanie poleceń, wspólne zabawy oraz dźwiękonaśladowcze ćwiczenia mali czytelnicy uczą się w sposób naturalny i przyjemny. Książka zachęca do interakcji, co sprzyja koncentracji i rozwija umiejętności poznawcze. Dzieci mają okazję wcielić się w rolę borsuka, dzięki czemu nauka staje się ekscytującą przygodą.
Mały format, wielka przygoda – książka Emilii Dziubak idealna do małych rączek
Kompaktowy format "Roku w lesie. Borsuk" sprawia, że książka jest idealna dla małych rączek. Solidne wykonanie oraz twarda oprawa z zaokrąglonymi brzegami gwarantują bezpieczeństwo podczas zabawy. Dzięki temu dzieci mogą samodzielnie eksplorować leśny świat, nie obawiając się uszkodzenia książki. To doskonałe połączenie funkcjonalności z estetyką – książka jest nie tylko praktyczna, ale także zachwyca wizualnie, przyciągając uwagę najmłodszych.
Emocjonalne zaangażowanie – książka, która łączy pokolenia
"Rok w lesie. Borsuk" to lektura, która angażuje emocjonalnie zarówno dzieci, jak i rodziców. Wspólne czytanie staje się doskonałą okazją do budowania więzi, a przygody borsuka pozwalają na wspólne przeżywanie emocji i odkrywanie leśnych tajemnic. Książka staje się pretekstem do rozmów, dzielenia się wrażeniami oraz zgłębiania zawirowań przyrody. Dzięki ciepłej narracji i interaktywnym elementom jest mostem łączącym pokolenia.
Odkryj z dzieckiem tajemnice borsuka – edukacja przez zabawę
Edukacja przez zabawę to kluczowy element "Roku w lesie. Borsuk". Książka nie tylko bawi, ale również uczy dzieci o życiu borsuka oraz różnorodności leśnej fauny i flory. Dzięki interaktywnym zadaniom dzieci poznają zwyczaje zwierząt, a także rozwijają swoją wiedzę o naturze. Ta pozycja to wybitna przedstawicielka literatury naukowej i popularnonaukowej, która w przystępny sposób przekazuje istotne informacje, angażując jednocześnie młodych odkrywców w pasjonującą zabawę. Daj swojemu dziecku szansę na naukę w radosnej atmosferze – z "Rokiem w lesie. Borsuk" przygoda zawsze czeka na wyciągnięcie rączek!
Odkryj inne ciekawe książki wydawnictwa Nasza Księgarnia, które mogą Cię zainteresować po lekturze 'Rok w lesie'
Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało szereg fascynujących pozycji dla młodych czytelników. Zapoznaj się z poniższymi propozycjami, które z pewnością przypadną do gustu ciekawym świata dzieci.
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
Kiedy moja córeczka była mała, bardzo bała się burzy. Postanowiłam więc, że kiedyś jej wyjaśnię, dlaczego pada deszcz, jak powstają pioruny i czy można się przed nimi uchronić oraz skąd się bierze tęcza. Chciałam, żeby zrozumiała zachodzące w przyrodzie zjawiska i przestała się ich lękać. Dziś mogę z dumą powiedzieć, że Ania z radością biega po kałużach, a co więcej – wcale nie boi się już burzy. Przed wami książka, z której dowiecie się wszystkiego nie tylko o deszczu, lecz także o przewidywaniu pogody, kaloszach czy wycieraczkach samochodowych! Monika Utnik-Strugała – absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka, wieloletnia redaktorka magazynów wnętrzarskich. Zadebiutowała książką dla dzieci „Mamma mia. Włochy dla dociekliwych”. Lubi włoski design i malarstwo trecenta. W mieszkańcach Italii najbardziej docenia ich miłość do życia. Wolne chwile spędza w ukochanym domu na wsi. Małgosia Piątkowska – ilustratorka. Obecnie mieszka w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Wydział Ilustracji na University of the West of England (Bristol). Uwielbia swoją pracę, bo to dzięki niej może podzielić się swoim sposobem postrzegania świata. Jej największą inspiracją jest dzieciństwo i związany z nim surrealizm. Nałogowa rysowniczka. Posługuje się technikami tradycyjnymi, ale też z entuzjazmem podchodzi do programów graficznych.
Gdy w baśniach rozlega się wycie wilka, mieszkańcy wiosek zamykają drzwi na cztery spusty. Z lękiem wypatrują błysku żółtych oczu w ciemności. A jednak niektórzy mawiają, że w głosie polującej watahy słychać dziką, nieujarzmioną magię… ludzi twierdzi, że w głosie polującej Przez setki lat to wilki były władcami Yellowstone. Obchodziły swoje terytorium, niestrudzenie podążając za jeleniami wapiti. Z biegiem czasu jednak pojawili się tu ludzie i zaczęli zabijać. Rozwiały się bez śladu wilcze tropy. Ucichło zawodzenie szczeniąt, które uczyły się pływać w rzekach i strumieniach. Kiedy wybite przez kłusowników, myśliwych i farmerów wilki zniknęły z parku narodowego, populacja jeleni wapiti nadmiernie się rozrosła i zagroziła wielu gatunkom roślin. Część ptaków odleciała w poszukiwaniu nowych siedlisk. Nawet niedźwiedzie przymierały głodem. Na szczęście dzięki determinacji i uporowi ekologów stworzono system reintrodukcji gatunku i zimą 1995 roku do Yellowstone trafiło kilkanaście kanadyjskich wilków. Catherine Barr, która relacjonuje ich losy, w fascynujący sposób opowiada o współzależnościach w świecie przyrody. Udowadnia, że drapieżniki są niezbędne w ekosystemie, i pokazuje, jak człowiek (z niewiedzy, egoizmu lub ze strachu) narusza kruchą równowagę planety. Catherine Barr przez lata organizowała dla Greenpeace kampanie na rzecz dzikiej przyrody. Jest redaktorką, dziennikarką i autorką ponad dwudziestu pięciu książek, a z wykształcenia ekolożką. Prowadzi warsztaty dla dzieci na temat ewolucji i gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Mieszka w hrabstwie Herefordshire na terenie Wielkiej Brytanii. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Czy zastanawialiście się kiedyś, co macie pod stopami? Rury dostarczają wodę do domów, szkół, sklepów i biurowców. Pod chodnikami miast ciągną się przewody, które doprowadzają prąd, dzięki czemu możecie włączyć światło i oglądać telewizję. Jest również sieć kabli, dzięki którym działa internet. Przed wami książka, z której dowiecie się, co to jest czarne złoto, zwiedzicie bunkry i schrony, przejedziecie się Eurotunelem oraz dotrzecie do wnętrza Ziemi. Chcecie zobaczyć, co jeszcze kryje się pod powierzchnią? Zapraszam na wycieczkę w głąb Ziemi! Monika Utnik – absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka, wieloletnia redaktorka magazynów wnętrzarskich. Zadebiutowała książką dla dzieci „Mamma mia. Włochy dla dociekliwych”. Lubi włoski design i malarstwo trecenta. W mieszkańcach Italii najbardziej docenia ich miłość do życia. Wolne chwile spędza w ukochanym domu na wsi. Małgosia Piątkowska – ilustratorka. Ukończyła Wydział Ilustracji na Uniwersytecie West of England (Bristol). Uwielbia swoją pracę, bo to dzięki niej może podzielić się swoim sposobem postrzegania świata. Jej największą inspiracją jest dzieciństwo i związany z nim surrealizm. Nałogowa rysowniczka. W tworzeniu rysunków posługuje się technikami tradycyjnymi, ale też z entuzjazmem podchodzi do programów graficznych. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Miłka i jej brat Staś lubią tańczyć, skakać i biegać – i każdego dnia dowiadują się o sobie czegoś nowego! Odkryli już, że dzięki zmysłom widzą, słyszą i czują, a dzięki mięśniom mogą jeździć na hulajnodze i rowerze. Wiedzą, że serce pompuje krew, że oddychają, nawet kiedy śpią, i że mają dużo energii, bo jedzą warzywa i codziennie ćwiczą. Ale Miłka i Staś wiedzą też coś jeszcze: że każdy z nas jest inny, niepowtarzalny i zasługuje na szacunek! Monika Filipina – w 2014 roku ukończyła studia magisterskie o specjalizacji z ilustracji książek dla dzieci na Cambridge School of Arts. W 2013 roku książka „Oh! What a Tangle” otrzymała nagrodę „Golden Pinwheel” dla najlepszej książki międzynarodowej na Targach Książki dla Dzieci w Szanghaju. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce i za granicą. Jej autorskie książki były wydane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii.
Po co nam zmysł węchu? Czym jest pamięć zapachowa? Dlaczego rośliny pachną? To tylko kilka pytań, na które odpowiada ta książka. Przeczytamy w niej również o niezwykłych nosach w świecie zwierząt, o zapachu lasu, morza, miasta czy wsi, a także najróżniejszych zapachach w kuchni: od zapachu przypraw, przez zapach kawy i herbaty, po zapachy ciekawych potraw i produktów. Poza tym będzie też o feromonach i perfumach, zapachu czystości i starych książek, o aromaterapii i zapachu pieniędzy, a nawet o zapachu bąków i śmierci… Monika Utnik– absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka, wieloletnia redaktorka magazynów wnętrzarskich. Zadebiutowała książką dla dzieci „Mamma mia. Włochy dla dociekliwych”. Lubi włoski design i malarstwo trecenta. W mieszkańcach Italii najbardziej docenia ich miłość do życia. Wolne chwile spędza w ukochanym domu na wsi. Agnieszka Sozańska – absolwentka Instytutu Sztuki w Opolu. Jako mała dziewczynka marzyła, by zostać malarką. Do dzisiaj ma w sobie mnóstwo z dziecka, dlatego tak kocha książki dla dzieci, Muminki, bałagan i czekoladę. Na co dzień zajmuje się ilustracją książkową i prasową. W swoich pracach łączy rysunek z technikami komputerowymi. Lubi tworzyć w czerni i bieli, ale z czasem przekonała się, że kolor nie jest taki straszny.
Rok w lesie
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.