Ryzyko instytucji finansowych - współczesne trendy i wyzwania
Książka przedstawia rozważania dotyczące najnowszych tendencji w zakresie zarządzania ryzykiem instytucji finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem banków i zakładów ubezpieczeń. Tekst jest podzielony na dwie części, w których przedstawione są: zmiany regulacyjne w zakresie zarządzania ryzykiem oraz metody modelowania (w tym pomiaru) podstawowych rodzajów ryzyka. Najbardziej aktualne zagadnienia omawiane w książce to: Trendy i wyzwania w zarządzaniu ryzykiem. Regulacje mikroostrożnościowe i makroostrożnościowe w sektorze bankowym i sektorze ubezpieczeniowym. Nadzór w sektorze finansowym. Systemy gwarancji dla klientów instytucji finansowych. Systematyzacja metod pomiaru ryzyka. Modelowanie ryzyka systemowego. Narzędzia pomiaru ryzyka rynkowego, ryzyka kredytowego, ryzyka operacyjnego i ryzyka ubezpieczeniowego. Publikacja jest adresowana do naukowców, studentów uczelni i wydziałów ekonomicznych oraz praktyków zajmujących się zarządzaniem ryzykiem w instytucjachfinansowych. "Recenzowana książka podejmuje niezwykle ważny teoretycznie i o ogromnej wadze dla praktyki gospodarczej problem regulacji i zarządzania ryzykiem instytucji finansowych (banków i ubezpieczycieli). (...) stara się w sposób kompleksowy zidentyfikować i ocenić, jaki jest aktualny stan budowania nowej, regulacyjnej architektury systemu finansowego, jakie pojawiają się nowe rodzaje ryzyka, jakie obszary są słabiej lub w ogóle nieuregulowane, jakich konsekwencji ekonomiczno-społecznych dla gospodarki i społeczeństwa możemy oczekiwać." Prof. dr hab. Stanisław Kasiewicz Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie
- Kategorie:
- Język wydania: polski
- ISBN: 978-83-255-7319-5
- ISBN druku: 978-83-255-7318-8
- EAN: 9788325573188
- Liczba stron: 567
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Krzysztof Jajuga
Profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk ekonomicznych, kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem Instytutu Zarządzania Finansami Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz profesor zwyczajny w Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. Prowadzi wykłady w Stanach Zjednoczonych, Francji, Szwecji, Belgii, Holandii, Irlandii i Niemczech.
Autor blisko 300 publikacji w języku polskim i angielskim z zakresu finansów, ekonometrii, statystyki, ubezpieczeń i nieruchomości. Jego zainteresowania badawcze obejmują: zarządzanie ryzykiem, finanse, ekonometrię i statystykę.
Prof. Krzysztof Jajuga, redaktor naukowy książki Zarządzanie ryzykiem, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN, otrzymał prestiżową nagrodę środowiska naukowego Nagrodę Beta 2008 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zarządzania finansami.
Nagroda PTE Książka Zarządzanie ryzykiem otrzymała w 2008 roku nagrodę III stopnia w konkursie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego na najlepszy podręcznik akademicki z ekonomii (wydany w latach 2004-2007).