MENU

Ryzyko systemów produkcyjnych

(Miękka)

Ocena, kategoryzacja i wartościowanie strat

4.90  [ 13 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 79,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 59,25 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

63,20
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Duża liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 299 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Ryzyko systemów produkcyjnych

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach Wydawnictwo Naukowe PWN przestawia najnowszą propozycję autorstwa profesor Politechniki Wrocławskiej, dr hab. inż. Anny Burduk, zatytułowaną: Ryzyko systemów produkcyjnych. Ocena, kategoryzacja i wartościowanie strat.

Książka ta daje gotowe do wykorzystania sposoby lepszej oceny ryzyka niż dotychczas często używana metoda FMEA (Failure Mode and Effects Analysis), która poza zaletami posiada też liczne wady. Metoda oceny ryzyka i strat przedstawiona przez autorkę ma 9 etapów i sprawdza się w praktyce gospodarczej, czego dowody można znaleźć w niniejszej publikacji w rozdziałach poświęconych jej zastosowaniu w praktyce.

Jak ocena ryzyka jest istotną dla przedsiębiorstw dowodzi choćby fakt, że w najpopularniejszych normach ISO9001 położono nacisk na wdrożenie do systemów zarządzania jakością podejścia opartego na ryzyku.

Fragment opinii prof. dra hab. inż. Jerzego Lewandowskiego (kierownika Katedry Zarządzania Produkcją i Logistyki Politechniki Łódzkiej): „Książka Ryzyko systemów produkcyjnych (…) zawiera opracowanie i weryfikację praktyczną nowej metody analizy i oceny ryzyka systemów produkcyjnych na poziomie wytwórczym.  Biorąc pod uwagę aspekty praktyczne zawarte w opracowaniu istotne są aktualność, ważność i tematyka ryzyka w kontekście efektywności realizacji procesów produkcyjnych.

Zaproponowana metoda pozwala na wyrażenie wielkości ryzyka wielkością strat np. w postaci liczby niewyprodukowanych elementów lub w wymiarze finansowym.
Takie podejście do ryzyka dostarczy menedżerom i inżynierom w przedsiębiorstwach produkcyjnych narzędzie, na podstawie którego łatwo można podejmować i uzasadniać decyzje o wdrażaniu programów naprawczych.

Książka Ryzyko systemów produkcyjnych (…) polecana jest też studentom kierunków inżynieria produkcji, inżynieria mechaniczna czy zarządzania, ponieważ zebrano w niej i uporządkowano wiedzę na temat ryzyka systemów produkcyjnych oraz metod jego oceny.”

Zarządzanie ryzykiem staje się dzisiaj nieodłącznym elementem efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem będąc jednym z coraz częściej stosowanych sposobów zwiększenia jego konkurencyjności. Odpowiadając na związane z tym wyzwania opiniowana książka przedstawia autorską metodę oceny ryzyka i strat w systemach produkcyjnych. Przez ryzyko przedsiębiorstwa rozumiana jest w niej wielkość wpływu czynników zakłócających (tzw. czynników ryzyka) decydujących o stopniu realizacji celów wyznaczonych w jego planach produkcyjnych. Prezentowana metoda umożliwia wyrażanie wielkości podejmowanego ryzyka w kategoriach wielkości ponoszonych strat (np. w postaci ilości niewyprodukowanych elementów) lub w wymiarze finansowym. (…)Książka składa się z siedmiu rozdziałów. Pierwsze trzy rozdziały zawierają: przegląd literatury przedmiotu ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka produkcyjnego, próbę taksonomii dostępnych metod identyfikacji ryzyka oraz zarządzania ryzykiem, a także ocenę możliwości wykorzystania metody FMEA (ang. Failure Mode and Effects Analysis) do oceny ryzyka przedsiębiorstw produkcyjnych. Rozdział czwarty zawiera opis koncepcji metody implementującej wybrane definicje niezawodności w ocenie ryzyka systemów produkcyjnych o złożonej strukturze oraz wykorzystywany w niej model formalny dekompozycji systemów produkcyjnych. Rozdział piąty omawia podstawowe etapy proponowanej metody oceny ryzyka systemów produkcyjnych. Ostatnie dwa rozdziały zawierają weryfikację proponowanej metody na dwóch przykładach praktycznych pochodzących z przedsiębiorstw produkujących, odpowiednio: komponenty do ram wózków wagonów pasażerskich oraz wiązki elektryczne typu A. (…)Reasumując uważam, że opiniowana  praca jest dziełem oryginalnym i nie narusza praw autorskich. Jej wydanie pozwoli wypełnić istotną lukę wydawniczą obserwowaną na krajowym rynku księgarskim co z uwagi na znaczenie i aktualność prezentowanej problematyki w pełni uzasadnia potrzebę jej szybkiej publikacji.
prof. dr hab. inż. Zbigniew Banaszak, (kierownik Katedry Podstaw Informatyki i Zarządzania, WEiI – Politechniki Koszalińskiej)
Książka zawiera opracowanie i weryfikację praktyczną nowej metody analizy i oceny ryzyka systemów produkcyjnych na poziomie wytwórczym. Biorąc pod uwagę aspekty praktyczne zawarte w opracowaniu istotne są aktualność, ważność i tematyka ryzyka w kontekście efektywności realizacji procesów produkcyjnych. Zaproponowana metoda pozwala na wyrażenie wielkości ryzyka wielkością strat np. w postaci liczby niewyprodukowanych elementów lub w wymiarze finansowym. Takie podejście do ryzyka dostarczy menedżerom i inżynierom w przedsiębiorstwach produkcyjnych narzędzie, na podstawie którego łatwo można podejmować i uzasadniać decyzje o wdrażaniu programów naprawczych. Książka polecana jest też studentom kierunków inżynieria produkcji, inżynieria mechaniczna czy zarządzanie, ponieważ zebrano w niej i uporządkowano wiedzę na temat ryzyka systemów produkcyjnych oraz metod jego oceny.
prof. dr hab. inż. Jerzy Lewandowski, (kierownik Katedry Zarządzania Produkcją i Logistyki Politechniki Łódzkiej)
  • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
    Sposoby i terminy dostawy:
    • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
    • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
    • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
    • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
    • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
    • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
    Ważne informacje:
    Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
    • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
    • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
    • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
    • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
    • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
    • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 100
56 KB
Fragment książki(pdf)
str. 118-119
68 KB
Fragment książki(pdf)
str. 18-19
60 KB
Fragment książki(pdf)
str. 53
56 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 100
56 KB
Fragment książki(pdf)
str. 118-119
68 KB
Fragment książki(pdf)
str. 18-19
60 KB
Fragment książki(pdf)
str. 53
56 KB

Inni Klienci oglądali również

36,38 zł
59,00 zł

Zarządzanie ryzykiem w organizacjach non profit

Tematem książki są stosowane współcześnie rozwiązania z zakresu zarządzania ryzykiem w organizacjach non profit. Czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na ważne pytania:– W jaki sposób pojmują ryzyko osoby zarządzające orga...
39,98 zł
59,00 zł

Od zarządzania ryzykiem operacyjnym do publicznego zarządzania kryzysowego

Rozprawa wskazuje i omawia problemy badawcze w zakresie teorii zarządzania ryzykiem i ryzykiem operacyjnym oraz teorii logistyki społecznej i publicznego zarządzania kryzysowego, które dotąd nie zostały rozwiązane, a są znaczące w kontekście cor...
46,15 zł
59,90 zł

Na własne ryzyko.

Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden...
52,07 zł
69,90 zł

Integracja zautomatyzowanych i zrobotyzowanych systemów wytwarzania

Tematem niniejszej książki są zagadnienia dotyczące organizacji zautomatyzowanych i zrobotyzowanych systemów wytwarzania oraz bezpośrednio związanych z nimi procesów cyfryzacji systemów produkcyjnych, których praktyczną, prz...
41,66 zł
69,00 zł

Zarządzanie ryzykiem w organizacjach non profit

Tematem książki są stosowane współcześnie rozwiązania z zakresu zarządzania ryzykiem w organizacjach non profit. Czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na ważne pytania:W jaki sposób pojmują ryzyko osoby zarządzające organizacjam...
39,98 zł
59,00 zł

Całościowe zarządzanie ryzykiem systemowym Pandemia Covid-19

Autorzy monografii wykorzystują swoje kompetencje w zakresie zarządzania ryzykiem systemu finansowego, aby uporządkować dotychczasową wiedzę o pandemii koronawirusa. Szukając analogii dla COVID-19, formułują rekomendacje praktyczne, które dotycz...
35,57 zł
47,25 zł

Społeczeństwo światowego ryzyka

Skala globalnych zagrożeń w społeczeństwie ryzyka lat osiemdziesiątych to idylla w porównaniu ze współczesnością: terroryzm RAF wydaje się swojski w zestawieniu z działaniami Al-Kaidy, dzisiejsze kryzysy finansowe niszczą podstawy egzyste...
83,06 zł
119,00 zł

Przetwarzanie danych w dużej skali. Niezawodność, skalowalność i łatwość konserwacji systemów

Przetwarzanie i bezpieczne przechowywanie danych absorbuje uwagę inżynierów oprogramowania w coraz większym stopniu. W ostatnich latach pojawiło się wiele bardzo różnych rozwiązań w dziedzinie baz danych, systemów rozproszonych i m...
52,07 zł
69,90 zł

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

Dynamiczny rozwój techniki komputerowej oraz szybki postęp w zakresie technologii wytwarzania doprowadziły w ostatnim trzydziestoleciu do szerokiego za stosowania w przemyśle obrabiarek sterowanych numerycznie i robotów przemysłowych oraz...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!