Darmowa dostawa już od 79zł! Zobacz więcej

Świat Idei i Polityki 21(2)/2022

18,90 zł -30%
27,00 zł
Cena okładkowa
27,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
1 sty 2022
Format pliku
eBook (pdf)

Świat Idei i Polityki 21(2)/2022

Świat Idei i Polityki to czasopismo naukowe Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w którym od 2001 roku publikowane są artykuły i recenzje autorów z Polski i z zagranicy. Od początku istnienia periodyk był rocznikiem, a od 2021 roku jest półrocznikiem. Intencją redakcji czasopisma jest ukazywanie na jego łamach rozmaitych, zmiennych w czasie i przestrzeni aspektów polityki. Czasopismo jest miejscem debaty naukowej badaczy dyscyplin naukowych z dziedziny nauk społecznych. Autorzy prezentują różne tradycje, podejścia badawcze i paradygmaty. Wspólnym mianownikiem dla tych rozważań są szeroko rozumiane idee, zjawiska i procesy polityczne. W czasopiśmie publikowane są oryginalne artykuły, zarówno o charakterze teoretycznym, jak i empirycznym oraz podsumowujące istniejący stan wiedzy i badań.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego wydawnictwa
„Ciosy karate ćwiczyłem z bratem”. Dalekowschodnie sztuki walki w kulturze PRL
50,40 zł -30%
72,00 zł Cena okładkowa
72,00 zł Najniższa cena
Słownik gwary i kultury Kujaw, tom 1 A-H
56,00 zł -30%
80,00 zł Cena okładkowa
80,00 zł Najniższa cena
Model trwałego zarządu w prawie polskim
29,40 zł -30%
42,00 zł Cena okładkowa
42,00 zł Najniższa cena
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika kolejowego w Polsce
29,40 zł -30%
42,00 zł Cena okładkowa
42,00 zł Najniższa cena
Gospodarstwa domowe i ich decyzje w zakresie oszczędności oraz inwestycji alternatywnych
32,20 zł -30%
46,00 zł Cena okładkowa
46,00 zł Najniższa cena
Osoba w myśli współczesnej. Model badania sfery podmiotowej w tekstach kulturowych
32,20 zł -30%
46,00 zł Cena okładkowa
46,00 zł Najniższa cena
Miasta, ludzie, książki. Szkice o życiu i twórczości Kazimierza Wierzyńskiego
29,40 zł -30%
42,00 zł Cena okładkowa
42,00 zł Najniższa cena
Spór o Wenecję i inne materiały z atlasu Sienkiewicza
32,20 zł -30%
46,00 zł Cena okładkowa
46,00 zł Najniższa cena
Andrzeja Otfinowskiego koncepcja transformacyjnego opisu struktur zdaniowych. W 95. rocznicę urodzin jej Twórcy
32,20 zł -30%
46,00 zł Cena okładkowa
46,00 zł Najniższa cena
Teoria miary i całki. Współczesne uogólnienia
26,60 zł -30%
38,00 zł Cena okładkowa
38,00 zł Najniższa cena

Świat Idei i Polityki 21(2)/2022: Otwórz drzwi do refleksji nad współczesną polityką

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru czasopisma "Świat Idei i Polityki", które od lat stanowi cenione źródło wiedzy i inspiracji dla badaczy i pasjonatów nauk społecznych. W tym wydaniu znajdą Państwo artykuły poruszające kluczowe zagadnienia współczesnej polityki, prezentujące różnorodne podejścia i analizy. Jeśli interesują Państwa głębokie rozważania nad ideami i procesami kształtującymi nasz świat, zachęcamy do sięgnięcia po rekomendowane numery poprzednich wydań, takie jak 20(2)/2021 czy 21(1)/2022, które również obfitują w wartościowe dyskusje i badania.

  1. Świat Idei i Polityki 20(2)/2021: To czasopismo naukowe Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, które od 2001 roku publikuje artykuły i recenzje autorów z Polski i zagranicy. Od 2021 roku ukazuje się jako półrocznik, będący miejscem debaty nad rozmaitymi aspektami polityki, prezentując różne tradycje i podejścia badawcze.
  2. Świat Idei i Polityki 20(1)/2021: Kolejne wydanie tego cenionego czasopisma naukowego, które od lat stanowi platformę do dyskusji nad zmiennymi aspektami polityki. Publikuje artykuły autorów z Polski i zagranicy, prezentując różnorodne podejścia badawcze w dziedzinie nauk społecznych.
  3. Świat Idei i Polityki 21(1)/2022: Kontynuacja serii, która od 2001 roku skupia się na rozmaitych tematach polityki, prezentując artykuły autorów z różnych krajów. To miejsce naukowej debaty, które ukazuje szeroki wachlarz tradycji i paradygmatów badawczych.
  4. Zeszyty Wydziału Humanistycznego XVIII Obraz – Pamięć – Media Image –: Tom ten eksploruje pojęcia obrazu, pamięci i mediów z różnych perspektyw humanistycznych. To otwarty obszar interpretacyjny, który zachęca do refleksji nad teoretycznymi podstawami tych zagadnień w naukach humanistycznych.
  5. Amor Fati 1(1)/2015 – Felicytologia: Pierwszy numer czasopisma „Amor Fati”, które od 2015 roku publikuje recenzowane artykuły naukowe głównie z filozofii i humanistyki. To doskonałe źródło inspiracji i wiedzy dla miłośników głębokich rozważań humanistycznych.
  6. Amor Fati 4(4)/2015 – Varia: Numer tego czasopisma, zawierający różnorodne artykuły naukowe z zakresu humanistyki, w tym filozofii. Wydawane od 2015 roku, stanowi platformę wymiany myśli i prezentacji najnowszych badań w dziedzinie nauk humanistycznych.
  7. Amor Fati 2(2)/2015 – Tanatologia cz. I: W tym numerze czasopisma „Amor Fati” skupia się na tematyce umierania i śmierci, prezentując artykuły z zakresu tanatologii. To cenne źródło dla badaczy i pasjonatów filozofii życia i śmierci.
  8. Amor Fati 3(3)/2015 – Tanatologia cz. II: Kontynuacja rozważań nad tematyką śmierci i umierania, oferując głębokie analizy i refleksje z zakresu tanatologii. Idealne dla tych, którzy interesują się filozofią życia i końca.
  9. Scripta Classica. Vol. 11: Tematem tego tomu jest próba wyznaczenia granic między pojęciami „tradycji” i „recepcji” w filologii klasycznej. Autorzy analizują, jak grecko-rzymska tradycja przenikała różne kultury, ukazując jej wpływ na współczesne modele kulturowe.
  10. „Folia Philosophica”. T. 32: Ten tom prezentuje szeroką gamę artykułów z różnych dziedzin filozofii, od historii po współczesne zagadnienia. To doskonałe źródło wiedzy dla każdego pasjonata filozofii, poszukującego głębokich i zróżnicowanych analiz.
Świat Idei i Polityki 21(2)/2022

Świat Idei i Polityki 21(2)/2022

18,90 zł -30%
27,00 zł
Cena okładkowa
27,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką