MENU

Zwierciadło

(ePrasa)
0.00  [ 0 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
  • Druk: 2024

  • Autor: Opracowanie zbiorowe

  • Wydawca: Zwierciadło

  • Formaty:
    PDF
    (Watermark)
    Watermark
    Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Zwierciadło

Temat miesiąca: pokolenie silver. Jacy są? „Młodsi” niż poprzednie pokolenie, bo młodsze mają głowy. Niektórzy cieszą się emeryturą, inni chcą pracować, szukają nowych zawodowych wyzwań. Oddają się pasjom, zakładają konta w mediach społecznościowych, uprawiają sport. „Wyobrażenie, że kiedy kończymy pracę na etacie, to zasiadamy na kanapie, nie chodzimy do fryzjera, nie robimy makijażu, nic nas nie interesuje poza lekami na bolące stawy – to wyobrażenie nie jest już aktualne” – mówią.

Dostaliśmy zaproszenie, żeby podejrzeć od kulis przygotowania do sesji zdjęciowej, organizowanej w ramach kampanii „Wkrótce w Netfliksie”. I z niego skorzystaliśmy! A efekt – na naszej okładce. Netflix do końca roku zapowiedział aż dziewięć nowych tytułów. I to właśnie z powodu tych filmów i seriali zorganizowano dwudniową sesję zdjęciową z występującymi w nich aktorkami i aktorami. Zobaczcie, kogo zaprosiliśmy do wspólnej przygody, i poznajcie produkcje, o których będzie się sporo mówiło. I które także wiele mówią o nas samych, naszych potrzebach i wyzwaniach.

W dziale spotkania jak zwykle fascynujące rozmowy. Z Katarzyną Bondą, która tym razem w powieści „Krew w piach” opowiada historię Krwawego Tulipana. „Pisanie kryminałów zmusza do gimnastyki umysłowej, to tak, jakby udawać się w podróż i nie wiedzieć, gdzie się dojedzie. Układa się puzzle, jest ich coraz więcej, ale wciąż nie widać obrazka. A jak uda się go ułożyć, pojawia się ogromna satysfakcja”.

Z Igorem Herbutem, autorem tekstów, kompozytorem, muzykiem solowym i wokalistą zespołu LemON. „Dzięki synowi otworzyłem się na innych. Bo ja byłem takim żyjącym pod kamieniem człowiekiem, tylko w ukryciu czułem się w miarę bezpiecznie”.

Z Serafymą Yol i Ladą Maziną. To ich dziełem są oryginalne nakrycia głowy dla chłopów i szlachty ze wsi Adamczycha z uwielbianego serialu „1670”. Opowiadają nie tylko o pasji tworzenia, ale także o skomplikowanej relacji matki i córki. I próbach zaczynania od nowa.

Z Lullą La Polacą (Andrzej Szwan), jedną z najbardziej rozpoznawalnych drag queen w Polsce. Mówi: – Idę sobie w paradzie równości i podchodzą do mnie młodzi ludzie. Podchodzą nie po to, żeby rzucić we mnie kamieniem czy mnie popchnąć, tylko idą się do mnie przytulić”.

Z Elizą Kubarską, podróżniczką, alpinistką i reżyserką dokumentu „Ostatnia wyprawa”. Tylko ona mogła z taką empatią opowiedzieć historię legendarnej polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz.

W cyklu Między nami kobietami – o siostrach. Polegają na sobie, znają siebie jak nikt inny, rozumieją, akceptują, ufają sobie. I oczywiście kochają się. W odbiorze społecznym to relacja niemal idealna. Ale czy rzeczywiście tak jest w życiu? Mówi o tym psychoterapeutka Katarzyna Miller.

Jak pracować, żeby nie zwariować? Zaczynamy nowy cykl. Na pierwszy ogień – motywacja. Kiedy ją tracimy, zwykle obwiniamy się o lenistwo, brak ambicji czy silnej woli. – Lepiej jednak poszukać przyczyn tego stanu i sposobów na jego rozwiązanie – uważa Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, ale także trener i doradca biznesu.

Wstrząsnęła nami tragiczna śmierć młodej kobiety zgwałconej i pobitej w centrum Warszawy. Jak zahamować przemoc na tle seksualnym? Może trzeba zacząć od uświadamiania chłopcom, czym jest gwałt? Mówi o tym psychoterapeuta i seksuolog Michał Sawicki w cyklu porozmawiajmy o seksie z SEXEDPL.

Kiedy jest ciężko, trudno o optymizm. Tymczasem nawet myśl, która się wydaje bardzo trudna, też może być użyteczna. I czasami dobrze ją mieć – przekonuje psycholożka Maria Kaczorowska, autorka książki „Psychopozytywność” oraz profilu Miłe Obrazki.

– Uważam, że bardzo często, gdy nawiązujemy kontakt z gniewem, udaje nam się jednocześnie pożegnać jakąś dawkę lęku, który utrudniał nam życie i podejmowanie różnych działań. Najwyższy czas, żebyśmy potraktowały złość jako zasób, po który możemy sięgać – mówi Aleksandra Nowak, dziennikarka, kulturoznawczyni, pisarka, aktywistka, autorka książki „Wyp***dalać! Historia kobiecego gniewu”.

Pamięć o najokrutniejszych doświadczeniach przeszłości potrzebuje strażników, nawet emisariuszy. Ważne jest pilnowanie świadectw, niesienie ich dalej. Remek Grzela w cyklu Mam wpływ rozmawia z Piotrem Cywińskim, dyrektorem Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Na Dzień Matki rozmowa nietypowa. O macierzyńskim narcyzmie. O modelu, w którym matki nie rozumieją, że dziecko jest bytem osobnym od nich, traktują je jako projekt, jako kogoś, kto ma odtworzyć ich sukces albo zrekompensować jego brak. Dziecko nie potrafi oddzielić się od matki, bo musi ją ciągle zadowalać – mówi psycholożka Marta Niedźwiecka.

Michał Bilewicz, psycholog społeczny, badacz pamięci zbiorowej napisał książkę o Polsce. „Traumaland”. Bo żyjemy w kraju, gdzie „wszystko dzieje się z traumatyczną historią w tle”. Dlaczego? I co może nas uleczyć?

Poza tym:

Fotoreportaż. Spacer po Londynie szlakami Cormorana Strike’a i Robin Ellacott, bohaterów cyklu Roberta Galbraitha (pseudonim J.K. Rowling). Z dala od utartych szlaków.

Moda • Plisy – od starożytnego Egiptu po najnowsze kolekcje znanych projektantów.

Duże kieszenie – modny detal. W trenczach, tweedowych kamizelkach, spodniach cargo i tiulowych sukienkach.


Rodzina we wnętrzu. Wymarzone mieszkanie w starej kamienicy w sercu Bielska-Białej, u podnóża gór. Dominika i Krzysztof pielęgnują tu relacje… z przestrzenią.

Uroda. Kolczyki w pępku, sutku, skrzydełku nosa mają historię sięgającą starożytności. Dziś piercing przeżywa drugą młodość.

Kuchnia. Gotowanie… dla funu. W wykonaniu Przemka Klimy, szefa krakowskiej restauracji Bottiglieria 1881 (dwie gwiazdki Michelin!). Prosto i genialnie.

  • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
    Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.
    Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
    Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
  • Ważne informacje techniczne
    Minimalne wymagania sprzętowe:
    procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
    Pamięć operacyjna: 512MB
    Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
    Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
    Mysz lub inny manipulator + klawiatura
    Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
    Minimalne wymagania oprogramowania:
    System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
    Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
    Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
    Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
    Informacja o formatach plików:
    • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
    • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
    • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
    • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
    Rodzaje zabezpieczeń plików:
    • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
    • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Inni Klienci oglądali również

7,41 zł
7,80 zł

Zwierciadło

Powiedzieć o niej „ikona kina” to nic nie powiedzieć. Mowa o Emmie Thompson, bohaterce naszej sierpniowej okładki. Może zagrać wszystko. Choć już nic nie musi. „Nie pracowałam od roku i to było wspaniałe, ale ja jestem uprzywilejowaną...
3,80 zł
4,00 zł

Zwierciadło

Na koncie: 69 lat pracy w zawodzie aktorki. Dwa Oscary. 21 innych nagród, m.in. Złoty Glob, Tony, Bafta. Zagrała wielkie szekspirowskie role, o których marzy każda aktorka dramatyczna, dostała pierwszego Oscara w wieku 36 lat (drugiego os...
5,69 zł
5,99 zł

Zwierciadło

Często podkreśla się jej nadzwyczajne zdolności aktorskie – potrafi mówić z dowolnym akcentem (australijskim, irlandzkim, szekspirowskim brytyjskim, amerykańskim z kilku stanów), jej głos obejmuje trzy oktawy, śpiewa, tańczy, gra na...
7,41 zł
7,80 zł

Zwierciadło

Czy piękno ma wiek? Bohaterka naszej marcowej okładki jest żywym dowodem na to, że nie, nie ma. Monica Bellucci w wieku lat 56 jest równie zachwycająca jak 30 lat wcześniej. – Jestem Włoszką – mówi – i jak dla wszystkich...
7,41 zł
7,80 zł

Zwierciadło

„Dostałam od loterii genowej, Wyższego Porządku – tu każdy może wpisać, co chce – zespół cech psychicznych i fizycznych, które sprawiają, że dla mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna. Choćby nie wiadomo co się działo...
7,41 zł
7,80 zł

Zwierciadło

Kiedyś modelka, dziś fotografka. Na naszej kwietniowej okładce Lidia Popiel.Buntowniczka z natury? – Chyba urodziłam się z oporem przeciwko robieniu czegoś tylko dlatego, że ktoś mi każe. Jestem w stanie zrobić prawie wszystko dla kog...
7,41 zł
7,80 zł

Zwierciadło

Kate Winslet, gwiazda styczniowej okładki „Zwierciadła”, opowiada nam o tym, że, jak każdy, popełniała błędy, ale nigdy z żadnego z nich by nie zrezygnowała. „Są częścią mnie, mojej osobowości. Dzięki nim człowiek zmienia się i dojrze...
7,41 zł
7,80 zł

Zwierciadło

Jako mała dziewczynka zarabiała na rodzinne rachunki, grając w reklamach. Nie była typowym, słodkim cherubinkiem. Nie cierpiała sukienek, wolała mieć krótkie włosy, najchętniej ubierała się jak jej starszy brat. I nie było roli, której ni...
7,41 zł
7,80 zł

Zwierciadło

– Kiedyś kojarzyłaś mi się z wojowniczką, dziś powiedziałabym, że z matką naturą – zaczyna rozmowę z bohaterką naszej majowej okładki Martyną Wojciechowską Joanna Olekszyk. – Podoba mi się to porównanie – mówi Mart...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!