MENU

Edward Pająk

Dr hab. inż. Edward Pająk jest wykładowcą Politechniki Poznańskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, a także Honorowym Profesorem tej Uczelni. Na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej prowadził zespół zajmujący się nowymi technologiami obróbki, a przede wszystkim kształtowania części z supertwardych materiałów. Znaczącymi osiągnięciami zespołu profesora E. Pająka było opracowanie w pełnym cyklu rozwojowym technologii przecinania anodowo-mechanicznego (nagrodzonej Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich) oraz technologii przecinania monokryształów krzemu. Stały się one obiektem zainteresowania firm krajowych i zagranicznych. Efektem tego było utworzenie przez Politechnikę Poznańską firmy innowacyjno-wdrożeniowej, której podstawowym celem było wdrażanie opracowanych technologii w różnych firmach w kraju i za granicą. Profesor E. Pająk został prezesem tego przedsiębiorstwa. Od tego czasu łączył pracę nauczyciela akademickiego z praktyką zarządzania produkcją. W publikacjach z tego okresu wskazywał na znaczenie relacji między technologią i organizacją produkcji zarówno ze względu na koszty produkcji, jak i efektywność pracy organizacji.

Był członkiem Komitetów Inżynierii Produkcji oraz oddziału poznańskiego Komisji Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk. W ramach prac Komitetu Inżynierii Produkcji PAN współuczestniczył w tworzeniu kierunku studiów „Zarządzanie i inżynieria produkcji”. Jest ekspertem tego kierunku w Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Jest autorem lub współautorem ponad 200 prac naukowych oraz ponad 10 podręczników i książek z zakresu zarządzania produkcją i nowoczesnych technologii wytwarzania.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 15
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Zarządzanie produkcją, Produkt, te...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Obróbka ubytkowa - technologia obr...

Książka (kartonowa foliowana)
Produkt niedostępny

Nowoczesne zarządzanie PWN PAKIET

Pakiet
Produkt niedostępny
Znaleziono: 15
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20