MENU
Wojciech Lipoński

Wojciech Lipoński

Anglista, Historyk Sportu i Autor Wybitnych Publikacji 
Ten znany i ceniony anglista, historyk sportu oraz wykładowca akademicki wniósł nieoceniony wkład w badania, edukację i literaturę. Jego obszerne zainteresowania naukowo-badawcze obejmują historię kultur anglosaskich, kulturowe powiązania Polski z krajami anglojęzycznymi, etnologię sportu, historię i filozofię olimpizmu oraz historię kultury europejskiej.
Życiorys Akademicki
Wojciech Lipoński urodził się w 1942 roku  i bardzo szybko skierował swoje zainteresowania w stronę nauki. Zostając pracownikiem naukowym  w 1973 roku, rozpoczął karierę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. W 1991 roku osiągnął tytuł profesora, a przez wiele lat pracował także na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie prowadził wykłady i badania z zakresu kultury anglosaskiej oraz historii sportu.
Autor Wybitnych Publikacji
Wojciech Lipoński to autor aż 19 książek, które wnoszą istotny wkład w dziedziny kultury, historii i sportu. Jego dzieła, takie jak „Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich”, „Landmarks in British History and Culture” czy „Historia sportu”, zdobyły uznanie zarówno wśród środowiska akademickiego, jak i czytelników zainteresowanych zagadnieniami historycznymi i sportowymi.
Ekspert i Badacz
Wojciech Lipoński to ceniony ekspert i badacz, który przyczynił się do poszerzenia wiedzy o kulturze i historii krajów anglojęzycznych oraz olimpizmu. Jego praca „Encyklopedia sportów świata”, wydana pod patronatem UNESCO, stanowiła ważny wkład w dokumentację różnorodnych dyscyplin sportowych na całym świecie.
Uznanie i Nagrody
Wojciech Lipoński nie tylko zdobył uznanie w środowisku naukowym, ale także otrzymał wiele prestiżowych nagród za swoje osiągnięcia. Wyróżnienie Złotym Wawrzynem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Indywidualna Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego to tylko niektóre z wyrazów uznania dla jego wkładu w badania i edukację.
Dziedzictwo i Współpraca Międzynarodowa
Wojciech Lipoński jest nie tylko aktywny w Polsce, ale także za granicą. Jego wykłady na uczelniach zagranicznych oraz rola wykładowcy i supervising professora Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej przyczyniły się do rozwoju relacji międzynarodowych w dziedzinie badań kulturowych i sportowych.
Zapraszamy do księgarni PWN, gdzie możesz poznać bogatą twórczość i wkład naukowy Wojciecha Lipońskiego. Jego książki otwierają fascynujący świat kultury anglosaskiej, historii sportu oraz rozwijającej się kultury europejskiej.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 40
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 40
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20