MENU
Najlepsze promocje

Poznaj fascynujące kulisy życia i polityki „Żelaznej Damy”
6-tomowa, autoryzowana biografia Margaret Thatcher autorstwa Charlesa Moore’a już dostępna!

Fascynująca postać. Jedna z najważniejszych polityczek ubiegłego stulecia. Była najdłużej urzędującym brytyjskim premierem w XX wieku i pierwszą kobietą, która w Wielkiej Brytanii została wybrana na szefa rządzącego ugrupowania. Ze względu na swoją stanowczość i konsekwencję zyskała przydomek „Żelaznej Damy”. Była przyjaciółką Lecha Wałęsy i „Solidarności”, których wspierała w walce o zmiany ustrojowe w Polsce.

Poznaj prawdziwą biografię Margaret Thatcher autorstwa Charlesa Moore’a – jedynego brytyjskiego dziennikarza, który uzyskał dostęp do prywatnego archiwum „Żelaznej Damy”.

6-tomowa biografia Margaret Thatcher to świetny pomysł na prezent dla miłośników Wielkiej Brytanii, historii i polityki.

Pobierz fragment książki – kulisy wizyty Margaret Thatcher w listopadzie 1988 roku w Polsce.

Charles Moore urodził się w 1956 roku, studiował historię w Eton oraz Trinity College, Cambridge.Dołączył do zespołu „The Daily Telegraph” w 1979 roku – w tym samym, w którym Margaret Thatcher doszła do władzy – i jako dziennikarz, komentator kolumny politycznej, opisał kilka lat pierwszego i drugiego rządu Margaret Thatcher.W latach 1984–1990 był redaktorem naczelnym gazety „The Spectator”; od 1992 do 1995 roku redaktorem naczelnym „The Sunday Telegraph”;
i od 1995 do 2003 roku redaktorem naczelnym „The Daily Telegraph”, dla którego wciąż regularnie pisze felietony.
Mieszka w Sussex.Wydawnictwo Nieoczywiste poleca również