MENU

Bezprzewodowe sieci czujników w internecie rzeczy

(Miękka)

Modele - Algorytmy - Protokoły

3.80  [19 ocen]
Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 89,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 71,20 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

80,10
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Duża liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 299 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Bezprzewodowe sieci czujników w internecie rzeczy

Od pewnego czasu żyjemy w świecie, w którym coraz więcej urządzeń powszechnego użytku łączy się z Internetem. Weszliśmy w nową fazę rozwoju globalnej sieci. Systemy zbudowane z połączonych wzajemnie urządzeń, wyposażonych w niewielkich rozmiarów procesory i czujniki, znajdują coraz więcej zastosowań, wpływają na nasze funkcjonowanie w współczesnym świecie. Dzięki bezprzewodowym sieciom sensorowym możemy m.in. mówić o inteligentnych domach, inteligentnych miastach czy inteligentnych sieciach przesyłowych.

Książka Bezprzewodowe sieci czujników w Internecie rzeczy wprowadza czytelnika w świat sieci sensorowych tworzonych przez niewielkich rozmiarów stacjonarne i mobilne ,,inteligentne” urządzenia pomiarowe, komunikujące się drogą radiową. Przedstawiane są typowe własności tego typu systemów oraz przykłady ich różnych realizacji. Prezentowane są modele matematyczne sieci czujników i środowiska oprogramowania do symulacji komputerowej. Szczegółowo omówione są popularne modele propagacji radiowej. Większość rozdziałów książki dotyczy wybranych zagadnień z zakresu teleinformatyki. Są to protokoły komunikacyjne, w tym algorytmy trasowania, techniki oszczędnego zarządzania zasobami energetycznymi sieci oraz metody lokalizacji i grupowania węzłów. Poruszany jest również wątek sprzętu i oprogramowania. Przedstawione przykłady uławiają zrozumienie materiału oraz zastosowanie prezentowanych rozwiązań w praktyce.

Autorzy książki to doświadczeni pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej i państwowego instytutu badawczego NASK-PIB. Są wykonawcami licznych krajowych i międzynarodowych projektów badawczych. Prowadzą zajęcia dydaktyczne z zakresu sieci teleinformatycznych, modelowania, sterowania i symulacji złożonych systemów.

Książka jest adresowana głównie do osób z wykształceniem technicznym,  oraz studentów i doktorantów uczelni na kierunkach: automatyka i robotyka, mechatronika, elektronika, informatyka oraz telekomunikacja W zamyśle autorów ma być ona przewodnikiem po podstawowych mechanizmach i metodach stosowanych przy projektowaniu bezprzewodowych sieci czujników oraz umożliwić czytelnikowi samodzielne zastosowanie tych technik.

Opracowanie dotyczy bardzo aktualnych zagadnień z dziedziny sieci czujników bezprzewodowych. Od około dziesięciu lat na świecie obserwuje się bardzo dynamiczny wzrost liczby węzłów sensorowych, które są instalowane w sieci Internet, a co najważniejsze tego typu węzły są bardzo intensywnie wykorzystywane. Eksperci z tej dziedziny przewidują, że dynamika przyrostu liczby tego typu węzłów jeszcze będzie rosła i w niedługim czasie osiągnie wartości sięgające kilku miliardów. (…) Opracowana pozycja książkowa kompleksowo przestawia zagadnienia dotyczące bezprzewodowych sieci czujników, które tworzą specyficzne sieci w przestrzeni Internetu. Specyfika tych urządzeń dotyczy własności takich węzłów, do których trzeba zaliczyć: małe zasoby obliczeniowe każdego węzła, ograniczony rozmiar dostępnej pamięci, ograniczony zasób energii (zwykle baterie lub akumulatory) i ograniczony zasięg łącza bezprzewodowego, które pozostaje w dyspozycji każdego węzła. W książce można znaleźć opisy zagadnień z zakresu zasad działania bezprzewodowych sieci czujników, modelowania i tworzenia takich sieci, modelowania ruchu węzłów, symulacyjnego badania sieci oraz wielu zagadnień technicznych, problemów i wyzwań, które muszą podjąć projektanci takich systemów. Te zagadnienia dotyczą rozwiązań sprzętowych, oprogramowania, sterowania aktywnością węzłów, sterowania łączem komunikacyjnym oraz problemów lokalizacji węzłów sieci. (…) Poziom prezentacji zagadnień jest bardzo wyważony i z pewnością będzie dostępny dla osób, które zaczynają obcowanie z tą tematyką, jak również dla osób zaawansowanych w zakresie sieci Internetu Rzeczy. Z tego względu książka będzie bardzo przydatna dla studentów kierunków technicznych. doktorantów, pracowników naukowych, inżynierów i projektantów systemów Internetu Rzeczy oraz sieci bezprzewodowych. Książka może pełnić rolę podręcznika podstawowego albo uzupełniającego dla wielu przedmiotów, które znajdują się w programach studiów kierunku informatyka, telekomunikacja, bezpieczeństwo itp.
dr hab. inż. Janusz Furtak profesor Wojskowej Akademii Technicznej (WAT),
Przedstawiona do recenzji książka jest pierwszą w języku polskim publikacją dotyczącą bezprzewodowych sieci tworzonych przez sensory, projektowania bezprzewodowych sieci sensorowych, protokołów komunikacyjnych, algorytmów oszczędnego zarządzania zasobami. Wiedzę poparto licznymi praktycznymi zastosowaniami. Podzielone tematycznie części książki pozwalają na swobodne rozwijanie tematyki przez czytelnika w tym zakresie. Wiedza zawarta w książce jest aktualna, poparta prowadzeniem prac badawczych i dydaktyki przez autorów w obszarze nowoczesnych sieci oraz systemów komputerowych.
prof. dr hab. inż. Roman Śmierzchalski, Politechnika Gdańska
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Kurier DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • Punkty odbioru DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • ORLEN Paczka - dostawa 1 dzień roboczy
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Pocztex (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 59
94 KB
Fragment książki(pdf)
str. 174-175
99 KB
Fragment książki(pdf)
str. 50
61 KB
Fragment książki(pdf)
str. 145
42 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 59
94 KB
Fragment książki(pdf)
str. 174-175
99 KB
Fragment książki(pdf)
str. 50
61 KB
Fragment książki(pdf)
str. 145
42 KB

Inni Klienci oglądali również

34,49 zł
42,00 zł

Rzeczy, których nie wyrzuciłem

Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej obraz – mocnej kobiety, która w peerelowskiej, a potem kapitali...
45,30 zł
68,25 zł

Jak zapowiadać wydarzenia kulturalne w internecie by przyciągnąć i zaangażować odbiorców.Webriting

Webriting w kulturze to konkretne porady, jak rozpocząć i skutecznie przeprowadzić promocję instytucji kultury w internecie. Autorka Joanna Wrycza-Bekier podaje gotowe i skuteczne porady, jak prowadzić webriting w instytucjach kultury. Gdy zastosujesz ...
90,00 zł

Rund ums Internet 5/6

Rund um ... to seria zeszytów formatu A4 o różnorodnej tematyce, zawierających gotowe karty pracy do kopiowania. Dzięki urozmaiconym zadaniom doskonale uatrakcyjniają i uzupełniają zajęcia, umożliwiają pracę w grupach i realizację r&oacut...
64,00 zł

Egzamin kwalifikacyjny osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci cieplnych

Książka pomyślana jako pomoc dla osób ubiegających się o uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego kategorii E, uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń i instalacji energetycznych (2. grupa) w zakresie obsługi. Może też być pomocna os...
48,15 zł
69,00 zł

Bezpieczeństwo sieci firmowej.

Bezpieczeństwo sieci firmowej w dużym stopniu zależy od kontroli, jaką administrator ma nad połączeniami inicjowanymi przez komputery użytkowników. Jej brak umożliwia użytkownikom otwieranie adresów niebezpiecznych stron, pobieranie zainf...
70,00 zł

Egzamin kwalifikacyjny osób zajmujących się eksploatacją sieci, urządzeń i instalacji gazowych

W książce przedstawiono w formie pytań i odpowiedzi podstawowe wiadomości o gazach i paliwach gazowych oraz zasady budowy, działania i eksploatacji urządzeń i instalacji gazowych. Również w takiej formie podano wybrane fragmenty prawa energetycz...
51,57 zł
69,00 zł

Propagacja fal radiowych w sieciach 5G/IoT

W książce przedstawiono metody analizy mechanizmów rozchodzenia się fal radiowych oraz metodykę oceny i obliczania tłumienia w różnych środowiskach propagacyjnych. Uwzględniono odpowiednie zalecenia ITU-R oraz ETSI, odnoszące się do poszc...
34,48 zł
49,90 zł

Dlaczego warto robić jedną rzecz na raz

Gdy cały świat krzyczy: „rób więcej, pragnij więcej, bądź produktywny!”, a lista obowiązków wydłuża się w nieskończoność, jak oprzeć się presji, zredukować stres i nareszcie zwolnić tempo, nie rezygnując z niczego?...
53,10 zł
59,00 zł

Do rzeczy i od rzeczy

W książce znajdziemy opisy wybranych przedmiotów niegdyś wykorzystywanych przez ludzi w codziennym życiu – w domu, w pracy, w szkole, a także widywane na ulicy, w lokalu, w sklepie, na ślizgawce. Smutny los porzucenia i „niepotrzebności” najczęściej do...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!