MENU

Innowacje w transporcie

(Miękka)

Mobilność · Ekologia · Efektywność

4.50  [ 4 oceny ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 89,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 71,20 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

66,75
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Duża liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 299 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Innowacje w transporcie

Przedstawiamy Państwu nowe wydanie popularnego nowoczesnego podręcznika z zakresu transportu i logistyki zatytułowanego: INNOWACJE W TRANSPORCIE. Mobilność · Ekologia · Efektywność. Został on napisany przez naukowców i praktyków w związku z dalszym, mimo niedawnej pandemii, dynamicznym  rozwojem transportu i logistyki w świecie – branży, która w Polsce  wytwarza ok. 6% PKB.

Innowacje transportowe, przedstawione na przykładach w książce, dotyczą:

- innowacji infrastrukturalnych;

- innowacji w transporcie samochodowym, kolejowym, wodnym śródlądowym, morskim, lotniczym, rowerowym;

- innowacyjnego zarządzania transportem w miastach.

Nowe wydanie INNOWACJI W TRANSPORCIE (…) odnosi się w głównej mierze do ZASADNICZYCH ZMIAN W TRANSPORCIE:

 • w sferze technicznej,
 • w sferze technologicznej,
 • w sferze zarządczej.

W nowym wydaniu zweryfikowano przedstawione innowacje – pokazano ich rozwój, problemy wdrażania i uwarunkowania, które ujawniły się w procesie praktycznego wdrażania.

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY w nowym wydaniu podręcznika INNOWACJI W TRANSPORCIE (…) to: ocena unijnych uwarunkowań innowacji w transporcie; wskazanie kierunków rozwoju infrastruktury w świetle zrównoważonego rozwoju transportu, najnowsze badania dotyczące innowacji; wskazanie nowych uwarunkowań, stanu i problemów wdrażania innowacji w transporcie samochodowym,  innowacje w transporcie lotniczym (alternatywne napędy statków powietrznych, obszary zastosowań sztucznej inteligencji w lotnictwie cywilnym i inne przejawy

innowacji w lotnictwie cywilnym), kolejowym (dodano interoperacyjność jako współczesne wyzwanie), wodnym śródlądowym (stan wdrażania innowacji, kierunki rozwoju RIS), morskim (rozszerzono o innowacje w portach morskich) i miejskim (smart city, przykłady działań usprawniających transport ładunków w miastach i innowacyjne rozwiązania punktów dystrybucji i odbioru przesyłek), rowerowym, (w tym nowa rola transportu rowerowego w rozwoju miast i obszarów wiejskich oraz budowa innowacyjnych systemów rowerów publicznych i urządzeń transportu osobistego.

Autorami książki jest zespół zajmujący się od lat transportem w składzie: prof. dr hab. Krystyna Wojewódzka-Król (promotor prac doktorskich), dr hab. Daniel Kaszubowski prof. PG, dr Wacław Bielawski, dr Iwona Okrasińska, dr Rafał Szyc, dr Aleksandra Gus-Puszczewicz, dr Piotr Wulgaris, doktorant Dominik Makurat oraz członek Europejskiej Komisji Ekonomiczno-Społecznej, doktorant na Wydziale Ekonomicznym UG, Mateusz Szymański.

Podręcznik ten kierowany jest do studentów studiów inżynierskich i ekonomicznych – studiujących na kierunkach: transport, logistyka, ekonomika transportu itp., ale również do administracji samorządowej i centralnej, spedytorów, operatorów logistycznych czy przedstawicieli firm transportowych.

Publikacja Innowacje w transporcie (…) ma kilka czynników oryginalnych i komplementarnych w stosunku do obecnego zakresu publikacji książkowych, obejmujących innowacyjność gospodarowania w transporcie. Wiodącym z nich jest wyodrębnienie problematyki innowacji infrastrukturalnych w stosunku do rozwiązań klasycznych, jakimi są innowacje rzeczowe i atrybutowe (rozdział drugi książki).  Stąd wiele odniesień do problematyki nowoczesnego zarządzania infrastrukturą transportową w warunkach koniecznych do osiągniecia efektów integracyjnych, bezpieczeństwa czy konkurencyjności w wytwarzaniu produkcji transportowej. Na tle tych właśnie warunków wartościowe są procesy innowacyjne kolejno w poszczególnych gałęziach transportu: samochodowego, kolejowego, wodnego, śródlądowego, morskiego oraz miejskiego. Treści te spina rozdział ósmy, odnoszący treści innowacyjne do szeroko rozumianego transportu osobistego, z uwypukleniem gospodarczej wagi dla rozwoju komunikacji i infrastruktury rowerowej oraz technicznych środków je uzupełniających. Nie budzi najmniejszych wątpliwości, że książka Innowacje w transporcie (…) jest [publikacją – red.] w pełni oryginalną i ukazującą nowy segment rynku i biznesu w gospodarowaniu i usługach transportowych.
prof. dr hab. Krzysztof Szałucki , recenzja I wydania
Pierwsza publikacja pt. „Innowacje w transporcie - zrównoważony rozwój, integracja gałęzi transportu, sztuczna inteligencja” (WN PWN 2021) wskazała kierunki zmian w transporcie wskutek innowacji w infrastrukturze, taborze i procesach przewozowych. Gwałtowne zmiany klimatyczne, wymuszające przyspieszenie procesu zrównoważonego rozwoju, zmiany zachodzące w gospodarce światowej, pandemia Covid-19, czy wreszcie wojna na Ukrainie, spowodowały istotne zmiany we wzorcach i uwarunkowaniach mobilności. W efekcie niektóre innowacje, omówione we wspomnianej książce, pozostały na etapie koncepcji, inne przyspieszyły swój rozwój, wreszcie pojawiły się rozwiązania, które pomogą dostosować transport do nowych wyzwań. Zatem opiniowana książka pt. „Innowacje w transporcie – mobilność, ekologia, efektywność” to nie tylko aktualizacja przedstawionych wcześniej zagadnień, ale także rozszerzenie problematyki innowacji o nowe aspekty. Opracowanie jest twórczym dorobkiem dziewięciu autorów. Stworzyli oni opracowanie o charakterze monograficznym, które przedstawia aktualną i potrzebną wiedzę na temat postępu w doskonaleniu systemu i usług transportowych oraz znaczenia innowacji dla rynkowych, społecznych oraz środowiskowych uwarunkowań współczesnej mobilności. Walory naukowe i poznawcze tej książki uzasadniają mój wniosek o jej wydanie. Z pewnością będzie to cenną pomoc dydaktyczna dla studiów na specjalnościach transportu i logistyki, a także źródło poznania i inspiracji dla kręgów biznesu.
prof. dr hab. Elżbieta Załoga, recenzja II wydania
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 41
76 KB
Fragment książki(pdf)
str. 300-301a
67 KB
Fragment książki(pdf)
str. 362
50 KB
Fragment książki(pdf)
str. 10-11
86 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 41
76 KB
Fragment książki(pdf)
str. 300-301a
67 KB
Fragment książki(pdf)
str. 362
50 KB
Fragment książki(pdf)
str. 10-11
86 KB

Inni Klienci oglądali również

522,47 zł

Stability, Rheology, Transport Behavior of Emulsions In Porous Media

The book discusses preparation of o/w emulsions, stability, rheology and flow behavior in porous media. The mathematical and statistical approach was adopted to study the formation and stability of o/w emulsion with an integrated hybrid genetic algorit...
33,59 zł
49,00 zł

Urbanistyka A La Francaise Tysiąc lat doświadczeń i europejskich innowacji dopełnienie obrazu Tom 1

Praca, skonstruowana jako publikacja trzytomowa, stanowi próbę uchwycenia najbardziej specyficznych i oryginalnych aspektów urbanistyki francuskiej, upoważniających do zastosowania określenia „la française”, któr...
93,11 zł
115,00 zł

Transport, spedycja, logistyka.

Podręcznik „Transport, spedycja, logistyka. Teoria, przykłady, zadania i rozwiązania" jest jednym z czterech podręczników wydanych dla studentów kierunku logistyka. Dwa pierwsze rozdziały:• Wprowadzenie do logistyki ...
61,70 zł

Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów Kwalifikacja AU.31 Część 1 Podręcznik do nauki zawodu

Podręcznik do nauki zawodu technik spedytor − zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.31 (Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów). W publikacji zaprezentowano wiedzę na temat planowania i organizowania proces&o...
61,41 zł
69,00 zł

Zarządzanie innowacjami

Podręcznik jest odpowiedzią na potrzebę podjęcia przez polskie społeczeństwo i gospodarkę aktywnych przygotowań do przejścia do nowego etapu rozwoju społeczno-gospodarczego opartego na innowacyjności. Nawiązuje też do zaleceń World Economic Forum Gl...
33,29 zł
49,00 zł

Racjonalizacja energochłonności transportu samochodowego

W książce zaprezentowano modele racjonalizacji energochłonności transportu samochodowego z uwzględnieniem funkcji maksymalizującej użyteczność, poprzedzając je analizą trendów oraz cykli koniunkturalnych. Dzięki takiemu podejściu autorka podjęła...
47,20 zł
59,00 zł

Pasażerski transport regionalny

Wydawnictwo Naukowe PWN mają zaszczyt zaprezentować publikację, która kompleksowo ujmuje tematykę PASAŻERSKIEGO TRANSPORTU REGIONALNEGO. Istotność tego obszaru tematycznego wynika m.in. ze skutków liberalizacj...
59,34 zł
69,00 zł

Kreatywność. Mózg w dobie innowacji

Życie w starożytnym Egipcie nie zmieniło się zbytnio od powstania piramidy Cheopsa do czasów panowania Ramzesa Wielkiego, czyli przez jakieś 1300 lat. W naszych czasach zaś spora część wiedzy nabytej na studiach przed dziesięcioma laty dz...
95,20 zł
119,00 zł

Transport. Tendencje zmian

Wydawnictwo PWN z radością przedstawia najnowsze, już 7. wydanie przekrojowej publikacji "TRANSPORT. Tendencje zmian" Od czasu wydania poprzedniej wersji tej publikacji zaszły bardzo poważne zmiany w transporc...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!