MENU

Innowacyjność w praktyce pedagogicznej. Tom. 3: Współdziałanie rodziców – dziecka – nauczyciela - Edyta Gruszczyk‑Kolczyńska: Co wiemy o dzieciach matematycznie uzdolnionych: wyniki badań i działania naprawcze

(eBook)
0.00  [ 0 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
  • Druk: 2019

  • Redakcja naukowa: Anna Trzcionka-Wieczorek, Renata Raszka, Urszula Szuścik

  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego

  • Formaty:
    PDF
    (Watermark)
    Watermark
    Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Innowacyjność w praktyce pedagogicznej. Tom. 3: Współdziałanie rodziców – dziecka – nauczyciela - Edyta Gruszczyk‑Kolczyńska: Co wiemy o dzieciach matematycznie uzdolnionych: wyniki badań i działania naprawcze

Przedstawiona monografia pt. „ Innowacyjność w praktyce pedagogicznej w kontekście współdziałania rodziców – dziecka – nauczyciela” to kolejny, trzeci tom, który poprzedziły dwa tomy pt.: „Innowacyjność w praktyce pedagogicznej. Teoria i praktyka”. T. 1 oraz „Innowacyjność w praktyce pedagogicznej. Refleksje pedagogiczne w teorii i praktyce”, T. 2, pod redakcją Urszuli Szuścik i Renaty Raszki. Monografia stanowi kontynuację wątków podejmowanych w dwóch pierwszych tomach. Należy ją traktować jako zaproszenie Czytelników do refleksji nad nieustająco aktualnym, ważnym zagadnieniem innowacyjności pedagogicznej. Różnorodną i bogatą tematykę tekstów, zawartych w tomie trzecim, przenika przekonanie ich Autorów o niezbywalnej wartości jaką stanowi bliska współpraca rodziców, dzieci i nauczycieli (trójpodmiotowość) w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, jak również otwartość tych podmiotów na współpracę ze środowiskiem lokalnym. Teksty, zamieszczone w monografii, zostały pogrupowane tematycznie w trzech częściach zatytułowanych następująco: 1. Alternatywne, innowacyjne działania w procesie nauczania-uczenia się, 2. Podmioty innowacyjnych działań edukacyjnych, 3. Innowacyjność w środowisku szkolnym – przykłady dobrych praktyk.

Publikacja adresowana jest do nauczycieli akademickich – teoretyków i praktyków odpowiedzialnych za proces kształcenia pedagogów, nauczycieli – wychowawców w różnych instytucjach i placówkach oświatowych (przede wszystkim na niższych szczeblach edukacji), studentów pedagogiki, a także rodziców coraz liczniej organizujących nauczanie domowe swych dzieci.


Renata Raszka jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym UŚ na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji. Jej obszar zainteresowań naukowych obejmuje wychowanie i edukację dzieci wczesnoszkolnych, i przedszkolnych, a przede wszystkim edukację matematyczną oraz ekonomiczną, a także stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych we wspomaganiu procesu kształcenia najmłodszych uczniów oraz edukację medialną.

Urszula Szuścik, dr hab. prof. UŚ jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Nauk o Edukacji, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, Uniwersytet Śląski.

Jej zainteresowania naukowo-badawcze związane są z problematyką nauczania i wychowania, edukacją wczesnoszkolną i przedszkolną, z zagadnieniami edukacji przez sztukę, szczególnie plastyką i psychologią twórczości, arteterapią.

[09.2017]

Anna Trzcionka-Wieczorek jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej zainteresowania naukowo-badawcze związane są z edukacją dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, edukacją muzyczną w przedszkolu i kształceniu zintegrowanym oraz rolą nauczyciela w edukacji muzycznej wychowanków. [08.11.2019]

  • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
    Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.
    Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
    Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
  • Ważne informacje techniczne
    Minimalne wymagania sprzętowe:
    procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
    Pamięć operacyjna: 512MB
    Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
    Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
    Mysz lub inny manipulator + klawiatura
    Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
    Minimalne wymagania oprogramowania:
    System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
    Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
    Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
    Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
    Informacja o formatach plików:
    • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
    • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
    • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
    • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
    Rodzaje zabezpieczeń plików:
    • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
    • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Spis treści


Wstęp (Urszula Szuścik, Renata Raszka, Anna Trzcionka-Wieczorek) / 7


ALTERNATYWNE, INNOWACYJNE DZIAŁANIA
W PROCESIE NAUCZANIA–UCZENIA SIĘ


Edyta Gruszczyk‑Kolczyńska
Co wiemy o dzieciach matematycznie uzdolnionych: wyniki badań i działania naprawcze / 13

Elżbieta Marek
Innowacje we współczesnej edukacji wczesnoszkolnej (na podstawie analizy wybranych
programów kształcenia zintegrowanego) / 38

Roman Szablicki
Kulturelle Varietät in Eiichiro Odas One Piece / 60

Anna Boguszewska
Zmiany w doborze lektury ucznia w wieku wczesnoszkolnym na przełomie XX i XXI
wieku w polskiej szkole / 71

Izabela Łuc, Małgorzata Bortliczek
Wartościowanie języka i tekstów kultury. Konteksty edukacyjne / 86


PODMIOTY INNOWACYJNYCH DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH


Karolina Skarbek
Rola nauczyciela w rozbudzaniu zainteresowań i rozwijaniu uzdolnień matematycznych
dzieci / 105

Jadwiga Oleksy
Rodzic, uczeń i nauczyciel w przestrzeni szkoły – w poszukiwaniu optymalnych modeli
współpracy i współdziałania / 120

Beata Oelszlaeger‑Kosturek
O funkcjonowaniu nauczyciela „na starcie” – zarys problemu / 131

Jolanta Maciąg
W poszukiwaniu alternatywnej strategii rozwijania potencjału myślenia i uczenia się
dzieci we wczesnej edukacji / 143

Renata Raszka
Wychowanie ekonomiczne w kontekście kształcenia nauczycieli małego dziecka / 155


INNOWACYJNOŚĆ W ŚRODOWISKU SZKOLNYM –
PRZYKŁADY DOBRYCH PRAKTYK


Stefania Kewesz, Joanna Radwan‑Kmiecik
Koncepcja pracy Szkoły Podstawowej w Pierśćcu oparta na idei regionalizmu przykładem
innowacyjnych działań w procesie dydaktyczno‑wychowawczym
szkoły / 177

Darina Jirotková, Anna Kuřík Sukniak, Pavlína Placzková
Metoda Hejnego w nauczaniu matematyki. Komunikat z warsztatów / 191

Ondřej Šimik
The Socrative Application and Its Use in Primary School / 201

Magdalena Christ
Twórcze rozwiązywanie problemów na przykładzie programów: Odyseja Umysłu
i Destination Imagination / 214

Jolanta Krzyżewska, Wiesława Orszulik
O możliwości wykorzystania w edukacji heurystycznych walorów dowcipu językowego / 224

Izabela Stelmasiak
Żywotność edukacji chrześcijańskiej w ponowoczesności / 239


Indeks nazwisk / 249
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Inni Klienci oglądali również

38,40 zł
64,00 zł

SCRUM i nie tylko.Teoria i praktyka w metodach Agile

Od momentu ukazania się pierwszego wydania książki Scrum i nie tylko… na polskim rynku, nastąpił wyraźny postęp w temacie korzystania z metod zwinnych. Coraz rzadziej spotykamy osoby czy organizacje, które nie wiedzą co oznacza hasło Agil...
60,27 zł
86,10 zł

O współczesnych praktykach genderyzacji ciała

Książka prezentuje efekty socjologicznych badań i krytycznej refleksji nad kobiecością i męskością. Szczególną uwagę zwraca na cielesny wymiar ról społecznych przypisywanych kobietom i mężczyznom oraz na praktyki kulturowe, które w...
36,00 zł
40,00 zł

Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w rzeczywistości pedagogicznej

Problem specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci pojawiający się na kolejnych szczeblach edukacji, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych, terapeutycznych niepokoi społeczeństwa wszystkich krajów świata. Osoby, u kt&oacu...
11,81 zł
15,75 zł

Kompetencja komunikacyjna dzieci wysokofunkcjonujących ze spektrum autyzmu. Studium pragmalingwistyczne

Celem publikacji jest próba przedstawienia kompetencji komunikacyjnej dzieci wysokofunkcjonujących ze spektrum autyzmu.Książka podzielona jest na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna składa się z trzech rozdziałó...
29,70 zł
33,00 zł

Zarządzanie procesowe w organizacjach Teoria i praktyka

Zagadnienia zarządzania procesowego w ostatnich latach w coraz większym stopniu przyciągają uwagę badaczy i praktyków organizacji gospodarczych. W prezentowanej monografii przedstawiono wybrane kierunki badań nad zarządzaniem procesowym. Chodzi ...
22,50 zł
25,00 zł

Nadzór pedagogiczny a zdrowie i bezpieczeństwo uczniów – analizy i refleksje

Celem pracy jest prezentacja zmian, jakie nastąpiły w polityce oświatowej w ciągu ostatnich lat. Podstawę opracowania stanowi analiza aktów prawnych, danych pochodzących z dokumentów organizacyjnych kuratorium oświaty w Katowicach oraz l...
80,10 zł
89,00 zł

Rak piersi w codziennej praktyce lekarza

Do rąk Czytelników trafia cenna, starannie opracowana i w kilku aspektach nowatorska publikacja. W dobie szybkiego postępu dokonującego się w onkologii i wyraźnej poprawy wyników leczenia raka piersi w Polsce istnieje zapotrzebowanie na ź...
7,80 zł
10,00 zł

Krzyżówki dla dzieci

Zbiór 67 krzyżówek dla dzieci w wieku 7-10 lat. Każda krzyżówka zawiera różnorodne tematycznie zadania. Dla ułatwienia, w każdym haśle wpisana jest jedna litera. Zatem z powodzeniem poradzi sobie z nimi każdy mały miłośnik ł...
8,09 zł
8,99 zł

Ich dziecko

„Ich dziecko„ to powieść autorstwa Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Polskiego pisarza i scenarzysty, znanego przede wszystkim jako twórca „Kariery Nikodema Dyzmy” oraz „Znachora”.Justyn i Marek to przyj...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!