MENU

Książki: Arytmetyka, algebra

Algebra to dział matematyki zajmujący się zbiorami i klasami, czyli strukturami algebraicznymi. Bardzo ważne w tym kontekście są liczby rzeczywiste wraz z obejmującymi je działaniami arytmetycznymi. Ich zbiór powiększyły tak zwane liczby zespolone, które zostały wprowadzone zgodnie z zapotrzebowaniem klasycznie rozumianej algebry. 
Arytmetyka to jeden z najstarszych działów matematyki i w klasycznym rozumieniu odnosi się do podstawowych działań na liczbach. W tym kontekście nazywamy to arytmetyką elementarną. Już w czasach neolitu nasi przodkowie posługiwali się prostymi obliczeniami arytmetycznymi poprzez dodawanie i odejmowanie. Pierwszym podręcznikiem poświęconym arytmetyce napisaną w języku polskim jest „Algoritmus, t. j. nauka liczby”, autorstwa Tomasza Kłosa. Książka została wydrukowana w Krakowie w 1538. Od tamtej pory sporo się zmieniło. Współczesna arytmetyka opiera się na cyfrach arabskich i pozycyjnym systemie liczbowym.
Aby nadążyć za zmianami w algebrze i arytmetyce, warto zaopatrzyć się w profesjonalne książki, wyjaśniające podstawowe zagadnienia. Pomocne będą również zeszyty ćwiczeń, dzięki którym użytkownicy i użytkowniczki podszkolą umiejętności praktyczne. 
W księgarni internetowej PWN znajdą Państwo publikacje dotyczące algebry i arytmetyki. Są to książki szkolne, akademickie, podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Szczególnie polecamy pozycję „Wstęp do algebry. Podstawy algebry” Wydawnictwa Naukowego PWN. Książka to pierwsza część serii podręczników do algebry. Stanowi idealne wprowadzenie w temat. Omówiono w niej równania liniowe, podstawowe własności grup, pierścieni i ciał oraz liczby zespolone i pierwiastki wielomianów, a także elementarną teorię macierzy i wyznaczników. Zawarto tam również ćwiczenia wraz z podanymi możliwymi rozwiązaniami. Cenne wskazówki pozwolą na samodzielną pracę przy zadaniach algebraicznych. Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów matematyki, fizyki, informatyki i kierunków technicznych. 
Więcej książek do algebry i arytmetyki znajdą Państwo w tej kategorii księgarni internetowej PWN.

Znaleziono: 165
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Algebra

Książka (miękka)
63,20 zł
79,00 zł
Znaleziono: 165
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20