MENU

Bazy danych

W kategorii Bazy danych znajdą Państwo publikacje dotyczące wszystkich tematów związanych z tym zagadnieniem. Baza danych to zbiór usystematyzowanych informacji przechowywany w formie elektronicznej. Wraz z systemem zarządzania bazami danych DBMS informacje te tworzą złożony system. Dzięki temu możliwe jest sterowanie i zarządzanie chmurowymi oraz samoczynnymi bazami danych. Do zapisywania i tworzenia danych najczęściej stosuje się język programowania Structured Query Language. 
Istnieją różne rodzaje baz danych, które spełniają rozmaite funkcje. Relacyjne bazy danych były bardzo popularne w latach 80, kiedy technologie informatyczne dopiero się rozwijały. Dane były organizowane za pomocą  tabel z wierszami i kolumnami. Obecnie częściej używa się obiektowych baz danych, w których informacje mają, jak nazwa wskazuje, postać obiektów. Rozproszone bazy danych pozwalają z kolei na przechowywanie informacji na wielu komputerach jednocześnie rozporoszonych w różnych sieciach. Bazy danych NoSQL zyskały na popularności pod wpływem rozwoju aplikacji, z ich pomocą można przechowywać nieusystematyzowane i częściowo uporządkowane dane i dokonywać na nich manipulacji. 
Obecnie istnieje ponad kilkadziesiąt rodzajów baz danych, poszczególne z nich służą między innymi do realizacji celów naukowych, finansowych i komercyjnych. 
Wszystkiego o bazach danych dowiedzą się Państwo z publikacji naukowych i popularnonaukowych księgarni internetowej PWN. Polecamy książkę „Algorytmy i struktury danych” Wydawnictwa Naukowego PWN. Jej autorzy przybliżają czytelniczkom i czytelnikom algorytmikę oraz dobór struktur danych. Dzięki zawartym tam treściom odbiorcy poznają zasady działania algorytmów, a w konsekwencji będą w stanie sami projektować efektywne oraz wydajne algorytmy. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób zastanawiających się nad rozwijaniem kariery w branży programistycznej. 
Zachęcamy do zapoznania się z innymi książkami traktującymi o zagadnieniach związanych z tworzeniem, rozwijaniem i udoskonalaniem baz danych.

Znaleziono: 336
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Wprowadzenie do kompresji danych

Książka (kartonowa foliowana)
34,71 zł
39,00 zł
Znaleziono: 336
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20