MENU

Książki: Chemia analityczna

Chemia analityczna zajmuje się analizą związków i mieszanin i można ją podzielić na analizę jakościową, ilościową oraz strukturalną. Analiza jakościowa ma na celu dojście do tego, z jakich składników składa się określona substancja lub ewentualnie określenie, czy poszczególny związek chemiczny w niej występuje. Analiza ilościowa dotyczy ustalenia ilościowego składu substancji. Natomiast cel analizy strukturalnej to określenie struktury badanego związku chemicznego.

Chemia analityczna to nauka bardzo interdyscyplinarna, wykorzystywana w dziedzinach technicznych, przyrodniczych, w kosmetologii i gospodarce żywności. Znajomość tego odłamu chemii daje duże perspektywy na przyszłość zawodową.

Studentom chemii, farmacji oraz pokrewnych kierunków studiów, a także doświadczonym zawodowym chemikom posługującym się metodami chemii analitycznej w pracy zawodowej polecamy kategorię „Chemia analityczna” Wydawnictwa PWN. Znajdą tu Państwo podręczniki i publikacje naukowe poświęcone licznym odnogom interesującej Państwa dziedziny. Oferowane książki podejmują zarówno zagadnienia czysto teoretyczne, jak i oscylują wokół tematów zastosowania praktycznego chemii analitycznej w przemyśle.

Podręcznik Wydawnictw PWN i PZWL „Współczesna chemia analityczna” to doskonała propozycja dla chcących zgłębić tajniki omawianej dziedziny. Został napisany przez profesora Adama Hulanickiego i zredagowany naukowo przez Magdalenę Maj-Żurawską, Krystynę Pyrzyńską, Barbarę Wagner i Adrianę Palińską-Saadi. Wyróżnia go niestandardowe podejście do tematyki chemii analitycznej – w książce profesor skupia się na możliwościach, jakie daje chemia analityczna we współczesnym przemyśle, na jej rozwój i nowe możliwości w dzisiejszych czasach. Redakcja naukowa z kolei uzupełnia tę wiedzę o wyjaśnienie podstawowych pojęć.

Chemikom, specjalistom inżynierii materiałowej, technologom, elektronikom i wszystkim zainteresowanym rozwojem i zastosowaniem chemii analitycznej polecamy publikacje PWN.

Znaleziono: 144
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
24
Znaleziono: 144
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
24