MENU

Książki: Choroby zakaźne, epemiologia

W bogatej ofercie księgarni internetowej PWN znajdą Państwo liczne publikacje akademickie z dziedziny medycyny i nauk jej pokrewnych. W tej kategorii umieściliśmy książki o chorobach zakaźnych oraz epidemiologii. 
Będą przydatne zarówno studentom i studentkom kierunków medycznych, jak i lekarzom i pracownikom sektora ochrony zdrowia. Skorzystają z nich zwłaszcza czytelnicy specjalizujący się w epidemiologii. 
Choroby zakaźne są szczególnie groźne ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się w społeczeństwie. Dzielimy je na wirusowe, bakteryjne, grzybicze i prionowe. Nazywamy je także często infekcyjnymi, a wiążą się z osłabieniem odporności. Choroby te rozwijają się jako efekt zakażenia organizmu, najczęściej poprzez kontakt z nosicielem. Zarazić się można jednak również poprzez zakażone pożywienie i wodę, drogą kropelkową czy kontakt z zakażonymi powierzchniami. Objawy są zróżnicowane, dlatego ważne, by znać wszystkie szczegóły i bezbłędnie rozpoznawać symptomy u pacjentów. w
W ofercie księgarni internetowej PWN dostępne są dla Państwa podręczniki do epidemiologii i wakcynologii, a także z dziedzin pokrewnych. W procesie edukacji przydatne będą z pewnością również książki poświęcone parazytologii medycznej oraz mikrobiologii lekarskiej. Zainteresowanie wzbudzić mogą również pozycje o mykologii i chorobach pasożytnicznych. 
Oprócz tego polecamy książki odnotowujące aktualne dane dotyczące przypadków chorób zakaźnych, funkcjonowania stacji sanitarno-epidemiologicznych czy profilaktyki. 
Szczególnie ciekawą propozycją jest podręcznik „Podstawy wirusologii molekularnej” Andrzeja Piekarowicza. Jest to kompendium wiedzy dotyczącej biologii molekularnej wirusów. Autor opiera się w nim na aktualnych badaniach. Przedstawia klasyfikację wirusów, ich zastosowanie w inżynierii genetycznej. Porusza również temat namnażania wirusów oraz nowych chorób, które się obecnie pojawiają. Dzięki bogatemu materiałowi ilustracyjnemu oraz problemowemu podejściu i pogrupowaniu tematów, odbiorcy przyswoją wiedzę w łatwy sposób. Książka jest idealną pomocą dydaktyczną dla studentek i studentów kierunków medycznych. 
Studentom biologii i medycyny, biotechnologii, farmacji oraz wszystkim zainteresowanym epidemiologią polecamy szeroki wybór publikacji naukowych w księgarni internetowej PWN.
Znaleziono: 314
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 314
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20