MENU

Książki o historii techniki i przemysłu

W kategorii Historia techniki i przemysłu księgarni internetowej PWN znajdą Państwo publikacje naukowe oraz popularnonaukowe dotyczące tych fascynujących zagadnień. Technika to dziedzina ludzkiej działalności w zakresie wytwarzania przedmiotów nieistniejących naturalnie w przyrodzie. Grecy wysoko cenili umiejętności techniczne, stąd z greki „techne” oznacza kunszt, rzemiosło, umiejętność, ale również sztukę. Wraz z przemysłem technika od zarania dziejów popychała ludzkość do rozwoju oraz poprawy warunków bytowych. Historia techniki to fascynująca sfera aktywności człowieka. Poprzez jej zgłębianie można dowiedzieć się wiele o charakterze danych grup społecznych czy całych narodów. Śledząc historię techniki i przemysłu dostarczyć można sobie wiadomości o kulturze, polityce, ekonomii i innych zagadnieniach ważnych do zrozumienia rzeczywistości.

Również filozofowie zajmowali się rozwojem technicznym. Dla Platona „techne” stało o wiele wyżej niż inne sztuki, ponieważ wyroby technicznie idealnie odzwierciedlały rzeczywistość. Doskonałość techniczna była również elementem związanym z wzorcami człowieka w starożytności.

Filozofowie na przestrzeni wieków wielokrotnie rozważali rozwój przemysłowy w różnych kontekstach, omawiając zarówno zagrożenia z nim związane, jak i płynące z niego korzyści. Myśliciele tacy, jak Marks, Toffler, Postman, Fukuyama analizowali kwestie rewolucji przemysłowych, aby dociec natury zmian w społeczeństwach.

Książki dotyczące historii techniki oraz przemysłu przydatne będą studentom inżynierii, energetyki, mechaniki i wielu innych kierunków. Oprócz tego dostępne są dla Państwa lżejsze pozycje mające zachęcić do zgłębiania tematu. Niektóre czyta się jak dobrą powieść.

Taką książką jest „Zapomniana historia nauki, czyli fantazje i facecje naszych dziadków” autorstwa Krzysztofa Rejmera. Książka ukazała się w Wydawnictwie Naukowym PWN. Opowiada o niezwykłych wynalazkach towarzyszących rozwojowi techniki i przemysłu. O niektórych z nich niewiele osób pamięta. By zaznajomić z nimi odbiorców, autor w zabawny, kwiecisty sposób opisuje jedne z najbardziej intrygujących maszyn w historii. Dzięki temu przybliża sposób myślenia naszych przodków o technice, a także ich marzenia o przyszłości. Z książki czytelnicy i czytelniczki poznają historię zeppelinów, wielkich maszyn parowych i innych intrygujących urządzeń. Humorystyczny wywód ma za zadanie pokazać długą drogę, jaką ludzkość przeszła, by osiągnąć dzisiejszy stan rozwoju technicznego. To idealna pozycja, by zacząć zagłębiać się w historię przemysłu i techniki.

Znaleziono: 776
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Poradnik inżyniera Tom 1 Spawalnictwo

Książka (miękka)
168,21 zł
189,00 zł

Moje życie i dzieło

Książka (twarda)
49,84 zł
69,99 zł

How to Build a Car

Książka (twarda)
99,07 zł
159,00 zł

Betoniarz

Książka (miękka)
30,00 zł

The Innovators

Książka (miękka)
49,33 zł
53,00 zł

Guns, Germs And Steel

Książka (miękka)
46,40 zł
69,00 zł
Znaleziono: 776
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20