MENU

Książki obcojęzyczne - sztuka

Kategoria „Książki obcojęzyczne - sztuka” powstała z myślą o osobach zainteresowanych dorobkiem kulturowym ludzkości we wszystkich jego przejawach. Trudno jednoznacznie zdefiniować pojęcie sztuki, niektórzy twierdzą, że z natury sztuka jest niedefiniowalna przez jej płynne granice i nieustannie zmieniające się normy oraz przejawy, a w procesie twórczym pojawiają się dzieła i obiekty twórcze, które mogą nie mieścić się w ramach ogólnie przyjętej zamkniętej definicji.

Łatwiej zdecydowanie spojrzeć na obszar sztuki w perspektywie jej funkcji, to znaczy estetyczną, poznawczą, komunikacyjną, emocjonalną, ludyczną i inną.

Niezależnie od tego, jaką prywatnie definicję sztuki przyjmiemy i jakie przejawy twórczości człowieka zaliczylibyśmy w poczet dzieł sztuki, wszyscy jako odbiorcy kultury mamy z nią do czynienia.

Dla wielbicielek i wielbicieli sztuk plastycznych, muzyki, kina i innych Wydawnictwo PWN przygotowało ciekawą ofertę książek poruszających tematy z dziedzin historii sztuki, literaturoznawstwa, muzyki poważnej i popularnej oraz wielu innych. W tej kategorii znajdą Państwo takie publikacje w językach obcych – angielskim, niemieckim i francuskim.

Czytanie literatury specjalistycznej, esejów o sztuce, wspomnień dotyczących artystów to świetny sposób na połączenie pasji do sztuki z potrzebą doskonalenia językowego. Nauka poprzez praktykę i obcowanie z tekstem pisanym ma potwierdzoną skuteczność. By utrwalić poznane zasady językowe i słownictwo warto zatem sięgnąć do publikacji dotyczących naszych pasji, zainteresowań, dziedzin, z którymi obcujemy na co dzień.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się między innymi z książką „We Could Be... Bowie and His Heroes” napisaną przez Toma Haglera. Jest to tekst dotyczący osoby Davida Bowiego, wszechstronnego artysty, który łączył w swej twórczości talent muzyczny i upodobanie do sztuki performatywnej, a na scenie budował nawet zupełnie różne persony i, w zależności od etapu twórczego, stosował rozmaite środki wyrazu i style. Ten człowiek-orkiestra przybliżony został czytelniczkom i czytelnikom także w kontekście jego relacji do innych artystów, takich jak Nina Simone, Bob Dylan czy Andy Warhol.

Tę oraz inne publikacje obcojęzyczne dotyczące sztuki będą dla Państwa świetną pomocą dydaktyczną, edukacyjną, a także znakomitą, inteligentną rozrywką.

Znaleziono: 1261
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

New Nordic Houses

Książka (twarda)
145,98 zł
186,00 zł

10,000 Years of Art

Książka (miękka)
31,77 zł
39,00 zł

Leonardo da Vinci, The Biography

Książka (miękka)
64,37 zł
79,00 zł

The Story of Art.

Książka (twarda)
107,57 zł
132,00 zł

The Art Museum

Książka (twarda z obwolutą)
172,77 zł
212,00 zł
Znaleziono: 1261
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20