MENU

Podręczniki do liceum i technikum

Księgarnia Internetowa PWN oferuje podręczniki do liceum i technikum, zbiory zadań, ćwiczenia, repetytoria oraz kompendia wiedzy. W naszych zbiorach znajdują się podręczniki do języka polskiego, historii, geografii, matematyki, języków obcych i innych przedmiotów nauczanych w szkołach średnich zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Dla uczniów technikum przygotowaliśmy ofertę podręczników do przedmiotów zawodowych, w której znajdują się między innymi publikacje, pisane przez praktyków i teoretyków takich specjalizacji jak: elektrotechnika, budownictwo, mechatronika.

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych ludzi przygotowujących się do matury, oferujemy szeroką gamę publikacji przygotowujących do egzaminu dojrzałości. Maturzyści znajdą w księgarni PWN arkusze maturalne, testy, repetytoria, kompendia oraz opracowania lektur. Ambitnych uczniów zapraszamy do zapoznania się z ofertą podręczników przygotowujących do olimpiad i konkursów szkolnych.

Dysponujemy także szerokim asortymentem podręczników do nauki języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, łaciny, rosyjskiego.

Po ukończeniu edukacji na poziomie podstawowym, uczniowie mogą rozpocząć naukę w szkole średniej, gdzie odbiorą kształcenie w zakresie przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, ścisłych oraz języków obcych. Licealiści, którzy wybierają się na studia, po zakończeniu nauki przystępują do matury, uczniowie szkół technicznych dodatkowo podchodzą do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Słowo liceum, pochodzi od nazwy ogrodu, w którym nauczał Arystoteles. W wielu krajach europejskich jest to nazwa szkoły średniej, kończącej się egzaminem, uprawniającym do podjęcia studiów w szkole wyższej. Podczas nauki w liceum, bądź w technikum uczniowie muszą opanować wiedzę z wielu dziedzin nauki, mają także możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym w zależności od wybranego profilu. W polskich liceach istnieją między innymi klasy o profilach: humanistycznym, matematyczno-fizycznym i biologiczno-chemicznym.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 6538
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 6538
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20