MENU

Podstawy biologii człowieka

(Miękka)

Komórka, tkanki, rozwój, dziedziczenie.

4.40  [ 5 ocen ]
 Sprawdź recenzje
Rozwiń szczegóły »
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Podstawy biologii człowieka

Podręcznik zawiera podstawowe informacje niezbędne do zrozumienia procesów życiowych zachodzących w organizmie człowieka.

Książka składa się z 5 części, w których omówiono:

 • budowę i funkcje komórki – budowę błony komórkowej, cytoplazmę, organelle komórkowe, jądro komórkowe, rodzaje chromosomów, kwasy nukleinowe, proces biosyntezy białek, mechanizm regulacji ekspresji genów, cykl życiowy komórki, zjawisko apoptozy i nekrozy komórek oraz właściwości komórek macierzystych;
 • tkanki – nabłonkową, łączną z jej poszczególnymi rodzajami, krew i limfę, mięśniową i nerwową z uwzględnieniem ich pochodzenia, budowy, pełnionych funkcji oraz możliwości regeneracji;
 • gruczoły dokrewne człowieka - przysadkę mózgową, szyszynkę, tarczycę, przytarczyce, nadnercza i trzustkę, uwzględniając wydzielane przez nie hormony oraz wpływ tych hormonów na funkcjonowanie organizmu;
 • rozmnażanie i rozwój – budowę i funkcjonowanie gonady męskiej i żeńskiej, ich czynności wydzielnicze, w tym regulację hormonalną cyklu miesięcznego kobiety, proces zapłodnienia, rozwój zarodkowy od momentu zapłodnienia do wykształcenia narządów i tkanek oraz budowę i funkcję łożyska;
 • zmienność i dziedziczność – m.in: pojęcia genetyczne, prawa Mendla, krzyżowanie i jego znaczenie w dziedziczeniu, w tym dziedziczenie grup krwi; chromosomową teorię dziedziczności Morgana; cechy sprzężone z płcią człowieka; przykłady mutacji u człowieka; choroby wieloczynnikowe, mitochondrialne, wady rozwojowe, klonowanie, a ponadto podstawy genetyki populacyjnej.

Każdy opisany dział kończy się zestawem pytań kontrolnych i zalecaną literaturą uzupełniającą. Na końcu podręcznika znajduje się wykaz skrótów stosowanych w tekście.

Podręcznik dla studentów: akademii wychowania fizycznego - fizjoterapia, rehabilitacja, wychowanie fizyczne i sport; uniwersytetów medycznych – nauka o zdrowiu, promocja zdrowia, pielęgniarstwo, położnictwo; uniwersytetów – psychologia i pedagogika.

 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Inni Klienci oglądali również

86,13 zł
99,00 zł

Podstawy fizyki atomu

Podstawy fizyki atomu wydanie 2 to nowa, odświeżona wersja znanego podręcznika, w której Autorka kompleksowo omawia zagadnienia związane z fizyką atomu. Zarówno atomy różnych pierwiastków, ...
74,25 zł
99,00 zł

Podstawy chemii nieorganicznej Tom 1

Nowe wydanie znanego i cenionego przez studentów oraz wykładowców podręcznika akademickiego "Podstawy chemii nieorganicznej". Autor uaktualnił i uzupełnił wiadomości, uwzględniając postępy chemii nieorganicznej i naukowe podstawy nowych jej zastosow...
17,98 zł
24,00 zł

Biologia Ćwiczenia maturalne z komentarzami Poziom rozszerzony Zeszyt 5

Zbiór ćwiczeń, który zawiera bogaty zasób pytań maturalnych i odpowiedzi z komentarzami z zakresu biologii. Pytania pogrupowane są w działy tematyczne, tak, aby w prosty sposób usystematyzować wiedzę i powtórzyć cały ...
43,99 zł
69,00 zł

Google Analytics od podstaw

Google Analytics 4 wyznacza nowe zasady marketingu cyfrowego: obecnie chodzi nie tyle o raportowanie zdarzeń z przeszłości, ile o aktywację danych przez łączenie danych online i offline ze wszystkich strumieni, aby zapewnić kompleksowe informacje marke...
12,97 zł
19,00 zł

Powołanie człowieka

Johann Gottlieb Fichte (1762-1814) - niemiecki filozof, pierwszy z wielkich przedstawicieli idealistycznej filozofii niemieckiej (po nim Schelling i Hegel), acz początkowo pod wpływem filozofii Kanta (z którym zresztą przez pewien czas wsp&oacut...
62,10 zł
69,00 zł

Automatyka Podstawy teorii

Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania matematycznej teorii sterowania, czyli praktycznej realizacji urządzeń sterujących obiektami technicznymi bez udziału człowieka lub z ograniczonym jego udziałem.
40,43 zł
50,00 zł

Fizjologia człowieka Tom 2 Układ krążenia

„Nie upraszczając części czysto teoretycznej, tzn. mechanizmów skurczu mięśnia sercowego, czynności bodźcotwórczej układu przewodzącego, podstaw elektro- i fono-kardiografii, Autor często nawiązuje do kliniki, wzbogacając w ten spos...
21,01 zł
34,90 zł

Tablice matematyka fizyka z astronomią chemia geografia biologia

Tablice Wydawnictwa GREG to pozycja unikalna na polskim rynku wydawnictw edukacyjnych. Książka doskonale sprawdza się podczas samodzielnej nauki, gdy trzeba szybko sprawdzić lub zdobyć konkretne informacje i dane, jak również w czasie pracy na l...
19,18 zł
27,00 zł

Notatki z lekcji 3 Biologia

69 zagadnień podzielonych na trzy części (składniki organiczne wchodzące w skład komórek, budowa i funkcje komórki, komórki w tkankach) i obejmujących wiadomości podstawowe oraz nadobowiązkowe.

Recenzje (2):

Pisemne recenzje mogą być dodawane wyłącznie przez klientów zarejestrowanych w sklepie. Na liczbę gwiazdek wyświetlanych przy produkcie składają się również oceny produktów, dodanie których nie wymaga posiadania konta.

Publikujemy wszystkie recenzje produktów, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeśli wiemy, że produkt został zakupiony przez recenzenta, oznaczamy to ikonką

Najnowsze | Najbardziej pomocne

Podręcznik „Podstawy biologii człowieka autorstwa Hanny Mizgalskiej-Wiktor, Wojciecha Jarosza i Renaty Fogt-Wyrwas (wydanie I 2013)prezentuje wiedzę o charakterze elementarnym z zakresu cytologii i histologii, anatomii, fizjologii i biochemii oraz rozmnażania, rozwoju i genetyki. Każdy rozdział poprzedzony jest spisem treści, a zakończony częścią sprawdzającą zrozumienie i zapamiętanie treści oraz literaturą uzupełniającą. Poszczególne części podręcznika są zwięźle i przystępnie zredagowane. Walorem jest wzbogacenie treści o proste ryciny i schematy oraz kolorowe fotografie.
Podręcznik jest wygodny w użyciu również dzięki stosowanym w tekście skrótom, które wyjaśnione są w odrębnym wykazie skrótów. Ułatwieniem przy szybkim wyszukaniu odpowiednich wątków jest zamieszczony na końcu skorowidz.
Podręcznik o nieskomplikowanej strukturze jest dobrym źródłem informacji, pozwalającym czytelnikowi określić zakres najistotniejszych treści, niezbędnych do rozumienia szczegółów w toku dalszego zgłębiania wiedzy z zakresu biologii człowieka. Niewątpliwie jest on tradycyjnym źródłem informacji, bazującym na wiedzy aktualnej, wyselekcjonowanej z mnogości źródeł, w tym internetowych. Ma on wielu adresatów, zarówno studentów akademii wychowania fizycznego, uniwersytetów medycznych, uniwersytetów jak i czytelników nie studiujących.

Ocena: 

\"Podstawy biologii człowieka\" to doskonały podręcznik, który daje studentom możliwość poznania biologii człowieka od podstaw.
Hanna Mazgajska - Wiktor, Wojciech Jarosz, Renata Fogt - Wyrwas w swojej książce w sposób zwarty przedstawiają działy dotyczące: cytologii, histologii, embriologii i genetyki. Opracowanie to ma na celu pomóc uczniom wybrać treści najistotniejsze, które później będą mogli wykorzystać podczas studiów anatomii, fizjologii, biochemii, genetyki.
Podręcznik napisany jest bardzo przejrzyście. Zawiera najważniejsze informacje. Na początku każdego z pięciu rozdziałów znajduje się spis treści, bogate ilustracje. Tabele i wykresy zawarte w książce są prawidłowe. Dzięki nim student szybciej zapamięta i przyswoi opracowywany materiał. W tekście możemy znaleźć wytłuszczone i precyzyjnie wyjaśnione pojęcia, na które należy zwrócić uwagę. Na końcu podręcznika znajduje się wykaz skrótów znajdujących się w książce. Każdy z rozdziałów zakończony jest zestawem pytań kontrolnych, które pozwalają studentowi ocenić zasób zdobytej wiedzy na dany temat.
Książka pod tytułem \"Podstawy biologii człowieka\" to również doskonały podręcznik dla uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego z biologii. Lektura tej książki pozwala na usystematyzowanie wiedzy, a także na szybkie powtórzenie niektórych zagadnień.
Ponad to książka ta jest idealną pozycją, w której studenci kierunków medycznych, fizjoterapii czy wychowania fizycznego znajdą opracowania obejmujące te działy biologii, które umożliwią im zdobycie dostatecznej wiedzy o budowie i funkcji organizmu człowieka. Gorąco polecam wszystkim czytelnikom.

Ocena: