MENU

Sztuka argumentacji Ćwiczenia w badaniu argumentów

(Miękka)
3.60  [ 18 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 59,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 50,15 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

44,25
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Duża liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 249 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Sztuka argumentacji Ćwiczenia w badaniu argumentów

Pierwszy w piśmiennictwie polskim zbiór ćwiczeń, a zarazem podręcznik uzupełniający do nauki analizowania argumentów i kształcenia krytycznego myślenia! Stanowi uzupełnienie do książki Sztuka argumentacji. Słownik terminologiczny.

W pracy poruszone zostały problemy argumentacji z punktu widzenia logiki, retoryki, językoznawstwa i psychologii - pierwsze kompleksowe opracowanie zawierające:

  • materiał ćwiczeniowy oparty na rzeczywistych argumentach, wziętych bezpośrednio z praktyki życia społecznego;
  • ponad 200 rozpatrywanych argumentów;
  • niezastąpiona pomoc dla wszystkich zainteresowanych sztuką argumentacji - dziennikarzy, prawników, polityków, specjalistów reklamy, marketingu i zarządzania, działaczy społecznych, filozofów, duchownych, psychologów;
  • podręcznik przydatny w uniwersyteckich wykładach przedmiotów takich jak retoryka dziennikarska czy logika dla kierunków humanistycznych;
  • pomoc w rozmaitego typu zajęciach fakultatywnych w szkołach średnich;
  • nie wymaga znajomości logiki formalnej, zawiera natomiast "przyjazne" wprowadzenie w podstawowe arkana tej dyscypliny.

Część pierwsza książki dotyczy podstawowych zagadnień związanych z argumentacją, część druga - wybranych problemów szczegółowych, np. interpretacji przesłanek i konkluzji.

Rozdziały zbudowane zostały według schematu:

  • wprowadzenie pojęcia;
  • zilustrowanie go przykładami;
  • zadania.

Na końcu książki, jako klucz do rozwiązywania zadań, podaje się pełne odpowiedzi.

Podczas analizy około 200 argumentów, szczególny nacisk położono na praktykę. Lektura nie wymaga od studiującego znajomości logiki formalnej (w zagadnienia logiczne związane z argumentowaniem wprowadza Dodatek). Klarowna konstrukcja umożliwia sprawne korzystanie ze zbioru, który uczy zasad analizy argumentów, prawideł krytycznego myślenia, a także dostarcza podstawowych pojęć teorii argumentacji.

Podręcznik przeznaczony dla studentów filozofii, politologii, prawa, dziennikarstwa, pedagogiki, psychologii, marketingu, zarządzania oraz dla wszystkich, mających zajęcia z logiki, pragmatyki logicznej, komunikacji społecznej, teorii argumentacji i ich wykładowców, a także dla licealistów, zwłaszcza uczestników olimpiady filozoficznej oraz ich nauczycieli.

Opinie o książce:

Autorzy powyższej publikacji postawili sobie za cel przygotowanie książki, która byłaby przydatna nie tylko dla specjalistów, ale dla wszystkich chętnych do "zaprawiania się w krytycznym myśleniu". I trzeba przyznać, iż założenie to udało im się w pełni zrealizować. Niewątpliwą zaletą Ćwiczeń w badaniu argumentów jest ich systematyczność, zwięzłość treści, a zarazem przystępność używanego języka. Kolejnym atutem są żywe, zaczerpnięte z różnorakich dziedzin przykłady. Jednakże moim zdaniem najważniejszym walorem tej książki, którym przewyższa inne podobne pozycje z zakresu logiki zbudowane w formie zbioru zadań, jest jej ostatnia część, a mianowicie rozwiązania wybranych zadań. Klucz do rozwiązania zadań jest tym, co przesądza o wartości podręcznika jako pomoc.

(dr Jerzy Michno, Uniwersytet Rzeszowski)

Książkę Sztuka argumentacji. Ćwiczenia w badaniu argumentów należy uznać za niezwykle cenną inicjatywę wydawniczą i dydaktyczną. Jest to pierwszy tego typu podręcznik na polskim rynku wydawniczym.

(dr Tomasz Komendziński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika)

Warto podkreślić, że proponowane przez autorów przykłady (jest ich ponad 200) zawierają twierdzenia z różnych dziedzin życia i - niejako "przy okazji" - wzbogacają naszą wiedzę. Po każdym rozdziale czytelnik znajduje blok zadań do samodzielnej analizy, której rezultaty może następnie sprawdzić porównując je z odpowiedziami zamieszczonymi na końcu książki. Wykrycie błędu w argumentacji nie jest celem samym w sobie: trzeba go jeszcze umieć nazwać i zrozumieć, na czym polega - co akcentują autorzy we Wstępie.

(prof. Krzysztof Kalka, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)

Możliwości wykorzystania podręcznika w dydaktyce są duże, jeśli chodzi o zajęcia na studiach filozoficznych. Na tych studiach szeroko pojęta logika i pokrewne przedmioty mają ugruntowaną pozycję i w związku z tym omawiany podręcznik może stanowić jedną z lektur obowiązkowych.

(dr Wojciech Rechlewicz, Akademia Świętokrzyska)

Omawiany podręcznik stanowi, moim zdaniem, najlepszy w chwili obecnej zestaw ćwiczeń z zakresu pragmatyki logicznej dostępny w języku polskim.

(dr Irena Trzcieniecka-Schneider, Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie)

Podręcznik Sztuka argumentacji - ćwiczenia... jest jedną z pierwszych tego typu prób przybliżenia polskiemu czytelnikowi tematyki badania argumentów. Fakt, że zebrane w nim ćwiczenia i zadania nie zostały zaczerpnięte z istniejących już wydawnictw, lecz przygotowano je w oparciu o badawcze i dydaktyczne doświadczenia autorów, czyni z niego pozycję wyjątkową na polskim rynku wydawniczym.

(dr Roman Tuziak, Uniwersytet Wrocławski)

Dzięki pracy Szymanka, Wieczorka i Wójcika jest szansa, że studenci odbywający semestralny kurs logiki w oparciu o ich Ćwiczenia wyniosą z niego coś więcej niż prostą i rzadko przydatną zdolność prowadzania dowodów założeniowych (...) Jest w końcu szansa, że studenci socjologii, filologii, nauk politycznych "dzięki takiemu kursowi" będąlepszymi socjologami, filologami, politologami: będą lepszymi dzięki przyswojeniu technik krytycznego myślenia omawianych w tej małej książeczce. Jest ona doskonałym materiałem w dydaktyce logiki.
dr Tomasz Puczyłowski, Uniwersytet Warszawski
Na uwagę zasługują liczne przykłady i zadania. Autorzy zgromadzili pierwszorzędny materiał ilustrujący omawiane zagadnienia; przykłady są interesujące, naturalne, często dowcipne. Odróżnia to omawianą publikację bardzo wyraźnie na korzyść od wielu polskich podręczników logiki, w których operuje się niewielką ilością ogranych, nudnych i sztucznych przykładów.
dr Andrzej Indrzejczak, Uniwersytet Łódzki
Problemy, z którymi czytelnik ma się uporać są istotne i aktualne, a przez to interesujące. Rozwiązujący dany problem wie, że z podobnym może spotkać się na co dzień i nie ma poczucia, że jest to jedynie "sztuka dla sztuki".
dr Irena Trzcieniecka-Schneider, Akademia Pedagogiczna w Krakowie
Ćwiczenia w badaniu argumentów z całą pewnością mogą być bardzo pomocne w pracy dydaktycznej, gdyż rozwiązanie zadań w nich zawartych powinno wytworzyć w studentach/ uczniach pewną zdrową ostrożność w stosunku do rozumowań, z którymi stykają się zarówno na uczelni/ w szkole jak i w życiu prywatnym czy zawodowym, a także uodpornić ich choć trochę na różnego rodzaju manipulacje, którym często jesteśmy poddawani.Jest to możliwe dzięki temu, że autorzy wymagają od ucznia uważnej analizy rozumowań i wypowiedzi z języka potocznego i to analizy zarówno pod kątem typowych błędów, które mogą pojawić się w argumentacjach jak i też pod kątem pozamerytorycznych chwytów.
dr Barbara Woźniakowska, Uniwersytet Jagielloński
Warto podkreślić, że proponowane przez autorów przykłady (jest ich ponad 200) zawierają twierdzenia z różnych dziedzin życia i - niejako "przy okazji" - wzbogacają naszą wiedzę. Po każdym rozdziale czytelnik znajduje blok zadań do samodzielnej analizy, której rezultaty może następnie sprawdzić porównując je z odpowiedziami zamieszczonymi na końcu książki. Wykrycie błędu w argumentacji nie jest celem samym w sobie:trzeba go jeszcze umieć nazwać i zrozumieć, na czym polega.
prof. Krzysztof Kalka, Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Najważniejszym walorem tej książki, którym przewyższa inne podobne pozycje z zakresu logiki zbudowane w formie zbioru zadań, jest jej ostatnia część, a mianowicie rozwiązania wybranych zadań. (...) Świadczy to o tym, iż autorzy nie tylko opanowali trudną sztukę stawiania pytań, ale również wiedzą jakich odpowiedzi na nie oczekują. Wszystko to sprawia, że książka Sztuka argumentacji. Ćwiczenia w badaniu argumentówstanowi doskonałą pomoc dydaktyczną zarówno w nauczaniu zinstytucjonalizowanym, jak i indywidualnym (a nawet samodzielnym).
dr Jerzy Michno, Uniwersytet Rzeszowski
Problemy, z którymi czytelnik ma się uporać są istotne i aktualne, a przez to interesujące. Rozwiązujący dany problem wie, że z podobnym może spotkać się na co dzień i nie ma poczucia, że jest to jedynie "sztuka dla sztuki".
dr Irena Trzcieniecka-Schneider, Akademia Pedagogiczna w Krakowie
Na uwagę zasługują liczne przykłady i zadania. Autorzy zgromadzili pierwszorzędny materiał ilustrujący omawiane zagadnienia; przykłady są interesujące, naturalne, często dowcipne. Odróżnia to omawianą publikację bardzo wyraźnie na korzyść od wielu polskich podręczników logiki, w których operuje się niewielką ilością ogranych, nudnych i sztucznych przykładów.
dr Andrzej Indrzejczak, Uniwersytet Łódzki
Dzięki pracy Szymanka, Wieczorka i Wójcika jest szansa, że studenci odbywający semestralny kurs logiki w oparciu o ich Ćwiczenia wyniosą z niego coś więcej niż prosta i rzadko przydatna zdolność prowadzania dowodów założeniowych (...) Jest w końcu szansa, że studenci socjologii, filologii, nauk politycznych - dzięki takiemu kursowi - będąlepszymi socjologami, filologami, politologami: będą lepszymi dzięki przyswojeniu technik krytycznego myślenia omawianych w tej małej książeczce. Jest ona doskonałym materiałem w dydaktyce logiki.
dr Tomasz Puczyłowski, Uniwersytet Warszawski
Ćwiczenia w badaniu argumentów z całą pewnością mogą być bardzo pomocne w pracy dydaktycznej, gdyż rozwiązanie zadań w nich zawartych powinno wytworzyć w studentach/ uczniach pewną zdrową ostrożność w stosunku do rozumowań, z którymi stykają się zarówno na uczelni/ w szkole jak i w życiu prywatnym czy zawodowym, a także uodpornić ich choć trochę na różnego rodzaju manipulacje, którym często jesteśmy poddawani. Jest to możliwe dzięki temu, że autorzywymagają od ucznia uważnej analizy rozumowań i wypowiedzi z języka potocznego i to analizy zarówno pod kątem typowych błędów, które mogą pojawić się w argumentacjach jak i też pod kątem pozamerytorycznych chwytów.
dr Barbara Woźniakowska, Uniwersytet Jagielloński
Warto podkreślić, że proponowane przez autorów przykłady (jest ich ponad 200) zawierają twierdzenia z różnych dziedzin życia i - niejako "przy okazji" - wzbogacają naszą wiedzę. Po każdym rozdziale czytelnik znajduje blok zadań do samodzielnej analizy, której rezultaty może następnie sprawdzić porównując je z odpowiedziami zamieszczonymi na końcu książki. Wykrycie błędu w argumentacji nie jest celem samym w sobie: trzeba go jeszcze umieć nazwać i zrozumieć, na czym polega.
prof. dr hab. Krzysztof Kalka, Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Najważniejszym walorem tej książki, którym przewyższa inne podobne pozycje z zakresu logiki zbudowane w formie zbioru zadań, jest jej ostatnia część, a mianowicie rozwiązania wybranych zadań. (...) Świadczy to o tym, iż autorzy nie tylko opanowali trudną sztukę stawiania pytań, ale również wiedzą jakich odpowiedzi na nie oczekują. Wszystko to sprawia, że książka Sztuka argumentacji. Ćwiczenia w badaniu argumentów stanowiądoskonałą pomoc dydaktyczną zarówno w nauczaniu zinstytucjonalizowanym, jak i indywidualnym (a nawet samodzielnym).
dr Jerzy Michno, Uniwersytet Rzeszowski
  • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
    Sposoby i terminy dostawy:
    • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
    • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
    • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
    • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
    • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
    • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
    Ważne informacje:
    Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
    • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
    • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
    • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
    • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
    • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
    • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Słowa kluczowe: argumentacja filozofia analiza

Inni Klienci oglądali również

9,97 zł
17,99 zł

Ćwiczenia edukacyjne Świat przedszkolaka

Ćwiczenia logicznego myślenia poszerzają wiedzę dziecka, usprawniają jego rozwój, rozwijają spostrzegawczość oraz koncentrację. Dodatkowo dziecko ćwiczy pamięć i doskonale się przy tym bawi.
27,03 zł
39,90 zł

Ćwiczenia na drabinie i na kółkach Wskazówki do gimnastyki wychowawczej dla użytku nauczycieli Gry ruchowe

Alfred Hamburger - naczelnik śląskiego oddziału Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" był gorącym propagatorem wychowania fizycznego wśród dzieci i młodzieży. Był nauczycielem WF-u i uprawiał m. in. zapasy, sporty siłowe i gimnasty...
26,90 zł

Ćwiczenia artykulacyjne głoski w f Zeszyt 9

Ćwiczenia zawarte w 9 zeszycie przeznaczone są dla dzieci od piątego roku życia. Ich celem jest przede wszystkim utrwalanie prawidłowej wymowy, ale nie tylko. Sprzyjają one również stymulacji rozwoju wielu ważnych funkcji percepcyjno-motorycznyc...
27,85 zł
39,90 zł

Sztuka świadomego życia

Większość ludzi w swoim życiu powiela bardzo przygnębiający schemat. Choć posiadają niesamowite zdolności i zachwycające umysły, to zamiast wykorzystać swój potencjał, przeżywają pasmo frustracji. Sądzą, że utknęli z powodu trudnych okoliczności...
50,00 zł

A propos A2 Ćwiczenia + CD

awiera wiele zróżnicowanych ćwiczeń pozwalających na rozwijanie poszczególnych kompetencji językowych. Jest idealnym i niezbędnym suplementem podręcznika ułatwiającym naukę oraz pozwala na szybsze i skuteczniejsze przyswajanie materiału.
5,20 zł
5,90 zł

Ćwiczenia w pisaniu Kaligrafia Język polski

Seria ĆWICZENIA W PISANIU zawiera ćwiczenia wdrażające do nauki pisania zalecane dla dzieci przygotowujących się do szkoły, wszystkich chcących udoskonalać swoje pismo i mających problemy z poprawnym kreśleniem liter. Zeszyty opracowała nauczycielka na...
17,98 zł
25,00 zł

Kolekcja kolekcjoner kolekcjonowanie / Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Książka jest próbą spojrzenia na kolekcjonerstwo z wielu, niekiedy bardzo odmiennych perspektyw. Zawiera wywiady z najsłynniejszymi polskimi kolekcjonerami sztuki współczesnej, ilustrowane wybranymi pracami z ich zbiorów, teksty Bo...
84,00 zł

Badania i pomiary elektroenergetyczne dla praktyków

W książce w sposób wyczerpujący, a zarazem przystępny, w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy i normy rozwinięto temat będący jej tytułem.Książka jest przeznaczona dla elektryków wykonujących prace kontrolno-pomiarowe przy urzą...
40,15 zł
55,00 zł

Filozofia sztuki

W „Filozofii sztuki” (1865) Hippolyte Taine bada w sposób całościowy historię sztuki europejskiej na przestrzeni wieków. Filozofia sztuki nie jest jednak pracą wpisującą się w obszar krytyki sztuki, ale szeroko pojętej estetyk...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!