MENU

Sztuka feedbacku

(eBook)

Jak korzystać z potencjału informacji zwrotnej?

3.40  [ 10 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
  • Druk: 2021

  • Autor: Grzegorz Radłowski

  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

  • Formaty:
    mobi
    ePub
    (Watermark)
    Watermark
    Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Cena katalogowa: 79,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 39,50 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

47,40
Dodaj do schowka
Dostępność: online po opłaceniu
Produkt elektroniczny Plik do pobrania po realizacji zamówienia

Sztuka feedbacku

Książkę "Sztuka feedbacku" polecają: dr Lidia Czarkowska, Piotr Cieszewski, dr Paweł Fortuna, dr Joanna Heidtman, prof. dr hab. Dariusz Jemielniak, Nikolay Kirov, Paweł Motyl, dr hab. Mikołaj Pindelski, prof. SGH - Jacek Rozenek, Jacek Santorski, Aleksandra Ślifirska .

Książka wielopoziomowo i kompleksowo porusza temat informacji zwrotnej z perspektywy indywidualnej, zespołowej i firmowej. Pokazuje bardzo celne modele, schematy, które mogą zostać zastosowane od razu, a jednocześnie nakreśla całe tło feedbacku, czyli to wszystko, co powinniśmy wiedzieć jako ludzie, liderzy, menedżerowie by właściwie różnicować sposób jej udzielania. Bardzo ważna jest również perspektywa tego, jak odbieramy informacje zwrotne oraz jak je odbierać, by były źródłem nauki, refleksji oraz by motywowały nas do pożądanej zmiany.

Dzięki lekturze książki Sztuka feedbacku poznasz:

  • metody i formuły feedbacku do zastosowania w różnych sytuacjach,
  • badania nad użyciem feedbacku w różnych firmach i zespołach,
  • formuły z poziomów: strategicznego do prowadzenia firmy dla właścicieli i zarządu,
  • operacyjnego do prowadzenia zespołów dla menedżerów,
  • indywidualnego do prowadzenia siebie w wybranym kierunku w relacjach i w życiu zawodowym.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem:

Rozwijanie sztuki skutecznej komunikacji obejmuje wiele złożonych aspektów – jedną z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej użytecznych umiejętności jest takie udzielanie informacji zwrotnej, które przynosi zarówno pożądaną zmianę, jednocześnie budując fundament owocnej współpracy w postaci wzajemnego szacunku i zaufania. Książka Grzegorza Radłowskiego stanowi unikalny na polskim rynku przewodnik po rodzajach, zasadach i metodach efektywnego feedbacku, z którego warto regularnie korzystać. Autor kolejny raz oferuje bardzo dobry merytorycznie podręcznik, oparty na badaniach, bogaty w praktyczne narzędzia i techniki okraszony ciekawymi przykładami z życia. Serdecznie polecam tę książkę nie tylko liderom, menedżerom, specjalistom HR i trenerom biznesu, ale także wszystkim osobom gotowym do podnoszenia świadomości potęgi rozwojowego wpływu, jaki przez dobry feedback wywieramy na siebie nawzajem.
dr Lidia D. Czarkowska, Założycielka Centrum Coachingu i Mentoringu oraz kierownik studiów podyplomowych Coaching profesjonalny na Akademii Leona Koźmińskiego, akredytowany coach, mentor i superwizor, dyrektor Instytutu Jakości Życia
Dobra książka to taka lektura, która kryje w sobie potencjał zmiany świata na lepsze. To dobra książka i mam nadzieję, że znajdzie drogę do menedżerów, którzy ten potencjał wyzwolą.
dr Paweł Fortuna, Psycholog biznesu, trener, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i Instytutu Psychologii KUL, autor bestsellerowych książek dla ludzi biznesu
Feedback to jednocześnie jedna z najważniejszych, jak i najbardziej zaniedbywanych umiejętności w zarządzaniu. Od menedżera zespołu po członków rady nadzorczej − jest potrzebna na każdym szczeblu. W dodatku sztuka przekazywania feedbacku jest dynamicznie zależna od osoby, do której go kierujemy. Książka w przystępny, ale umocowany w literaturze i praktyce sposób pomaga ją opanować.
prof. dr hab. Dariusz Jemielniak , Kierownik katedry MINDS, Akademia Leona Koźmińskiego, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk, faculty associate Berkman-Klein Center for Internet and Society, Harvard University
Ken Blanchard powiedział kiedyś, że feedback jest śniadaniem mistrzów. Książka Grzegorza dostarcza wielu praktycznych wskazówek, jak skutecznie wprowadzić ten posiłek do diety każdego z nas − nie tylko w świecie biznesu!
Paweł Motyl , Jeden z czołowych europejskich ekspertów w zakresie przywództwa, podejmowania decyzji i zarządzania talentami. Autor bestsellerów Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji oraz Świat Schrödingera
Pojęcie „feedback” często wymieniamy i odmieniamy przez wszystkie przypadki. Bo wiemy i czujemy, że jest ważny i potrzebny. Mówimy nawet, że „informacja zwrotna to dar”. Jednocześnie nie dość często umiemy z tego „daru” korzystać i udzielać tak, aby był autentycznie pomocny. Możemy to nadrobić. Pomoże w tym świetna książka Grzegorza. Polecam.
Jacek Santorski, Akademia Psychologii Przywództwa
  • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
    Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.
    Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
    Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
  • Ważne informacje techniczne
    Minimalne wymagania sprzętowe:
    procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
    Pamięć operacyjna: 512MB
    Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
    Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
    Mysz lub inny manipulator + klawiatura
    Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
    Minimalne wymagania oprogramowania:
    System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
    Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
    Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
    Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
    Informacja o formatach plików:
    • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
    • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
    • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
    • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
    Rodzaje zabezpieczeń plików:
    • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
    • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Dylemat wstępu czy wstęp do dylematu 17 
Część I. Od kiedy zaczyna się informacja zwrotna 29 
	Otwieramy drzwi, czyli dlaczego i po co 36 
	Kierunki informacji zwrotnej 39 
Stopień I. Poznam47 
	Jak się „wyleczyłem”, czyli realnie 10 proc. lepiej 47 
	Feedbackable, czyli najważniejsza ze zdolności 50 
	Konwencja nauczania potrzebuje informacji zwrotnej 56 
	Normatywna informacja zwrotna i jej rodzaje 60 
	Praktyka najwyższej rzetelnosci 64 
	Lidera niosą wysokie standardy osobiste, a co niesie zespół? 69 
Część II. Feedback premium, czyli autostrada to jednak coś innego niż droga gminna 73 
	Trzy rodzaje skupienia i empatia wspierająca dobrą informację zwrotną 78 
	Menedżer i pracownik w obliczu innej jakości kontaktów 80 
Stopień II. Zrozumiem 85 
	Strategiczne feedbacki, mobilność intelektualna i emocjonalna na różnych poziomach 85 
	Poziom indywidualny, czyli perspektywa game changera 95
	Jakościowe relacje, czyli jednak jakość 97
	Zarządzanie, czyli tworzenie standardów z wykorzystaniem feedbacku 102
	Najbardziej popularne modele – na ile są modne czy skuteczne Harwardzki model informacji zwrotnej 114
	Model w coachingu indywidualnym 115
	Proste modele w coachingu zespołowym 116
	Model Jurgena Appelo 119
	Jednak ćwiczę oko badacza 125
	Model SBI-DB-II dla konstruktywnej krytyki 126
	Model SPINKA 128
	Model BEER 129
	Model kanapkowy 131
	Modele użyteczne i produktywne, klarowne, ale wciąż kontekstowe 132
	Model feedforward 134 
	Model w Google − Manager Feedback Survey 135 
	Greenfeedback, czyli prawdopodobnie najlepsza informacja zwrotna 139 
	Konstrukcja greenfeedbacku i przykłady 141 
	Cztery założenia stojące za greenfeedbackiem 148 
	Obłęd zajętości i komunikacja biznesowa, czyli zmory organizacji 149 
	Pora na głębsze zrozumienie 151 
	Jednak pokoleniowy aktywator − kultura pokolenia 154 
	W końcu motywacja i potencjał 156 
	Okna Johari 157 
	Czynniki wpływające na to, jak zostanie odebrana informacja zwrotna 162 
	Kontekst ważniejszy od prawie wszystkiego 163 
	Kryteria ekologicznego sukcesu, choć nie zawsze wygrywają 165 
	Kim jesteś, czyli poziom wrażliwości na informację zwrotną i jej odbiór 166 
Część III. Liderowanie, przywództwo to nieustanny stosunek do feedbacku 173 
	Dlaczego ludzie podążają za liderami i dlaczego należy pracować najpierw nad sobą? 178 
	Rozpoznawanie terytorium intelektualnego 181 Ego, terytorium intelektualne i lider 185 
Stopień III. Przezwyciężę pokusę uproszczeń 193 
	Poznawanie terytorium emocjonalnego i psychologicznego 193 
	Znam terytorium, ale co mogę kształtować w sobie i w innych 195 
	Niedostępność geniuszu 196 Wyjątkowość talentu i naturalnych predyspozycji 198 
	Uzdolnienia, czyli dużo większe szanse 199 Świat się zmienia – inny etos pracy, „nowa normalność” 201 
	Eksperyment, czyli mobilność intelektualna i emocjonalna w akcji 203 
	Technika technik, czyli co możesz następnym razem zrobić inaczej 207 
	360 stopni, czyli ile stopni jest w kulturze twojej firmy 210 
	Niedopasowanie do roli, dopasowanie do firmy 219 
	Dopasowanie do roli, niedopasowanie do firmy 221 
	Subiektywne podejście do feedbacku 223 
	LVI 360 leadership versatile (wszechstronne przywództwo), czyli wyższy stopień  zrozumienia roli informacji zwrotnej 226 
	Dziecięce marzenie – na ile jednoznacznie służy 228 
	Trzy formacje: korpofolwark, demokratyzacja, partycypacja 230 
	Redefinicja oceny, czyli nadużywanie 232 
	Założenie wszechstronności 234 
	O scenie wewnętrznej przywódcy, lidera 237 
	Skala wyjątkowo obrazująca 238 
	W końcu wydajność biznesowa i witalność 241 
Część IV. Stopień mistrzowski, czyli źródła greenfeedbacku 247
	„Uważam za naturalne”, czyli wysoki i niski kontekst 250
Stopień IV. Ciągle zdobywam mistrzostwo 255
	Trudno być obiektywnym, ale koniecznie trzeba nad tym pracować 255
	Irracjonalizm profesjonalny. Sytuacyjny – zdarza się 258
	Możliwy wpływ, czyli warunki wyjątkowo praktyczne do kształtowania środowiska pracy 259
	Rozumowanie logiczne i dialektyczne w służbie feedbacku 261
	Inna perspektywa również możliwa na poziomie jednostkowym 265
	Chodzi o rytuały i uczenie się lepszych standardów 269
	Performance management, czyli co i po co? 271
Zostaw uchylone drzwi, czyli ostatnie uwagi 277
Załącznik I: Matryca greenfeedback indywidualny 281
Załącznik 2: Studium przypadku feedbacku strategicznego 283
Bibliografia 286
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(mobi)
Brak informacji
(epub)
Brak informacji

Inni Klienci oglądali również

41,40 zł
69,00 zł

Sztuka dla biznesu

Publikacja podejmuje nowatorski obszar tematyczny, dotyczący związków sztuki i biznesu z perspektywy ekspertów reprezentujących różne dziedziny wiedzy. Prezentuje szerokie spojrzenie na to, co sztuka może oferować dla praktyki zarządzania, przewa...
38,40 zł
64,00 zł

Sztuka pisania nie tylko o sztuce

Wspomnieniowa książka Bożeny Fabiani, opisująca warsztat pracy historyka, humanistki i pisarki, twórczyni i wieloletniej autorki serii „Gawędy o sztuce”. Autorka zaczyna swoją opowieść od studiów historycznych, następnie opisu...
25,20 zł
28,00 zł

Sztuka życia bez narzekania

Narzekanie to epidemia naszych czasów. Osłabia nie tylko jakość naszych relacji rodzinnych i zawodowych, ale ewidentnie szkodzi naszemu zdrowiu fizycznemu, psychicznemu i duchowemu. Czy można skutecznie bronić się przed tą współczesną cho...
23,24 zł
30,99 zł

Zwierzęta w historii, literaturze i sztuce Europy

Tematyka zwierzęca, choć silnie spleciona z dziedzinami ludzkiej działalności, jest spychana w Polsce na margines badań historycznych i literaturoznawczych. Niegdyś zwierzęta zaznaczały swą wyraźna obecność w polityce, dyplomacji, przedsięwzięciach ...
22,43 zł
29,90 zł

Nauczyciel Sztuki

Nauczyciel Sztuki to krwista i przewrotna powieść płaszcza i szpady, ale także coś więcej. To spotkanie z prawdziwym mistrzem – takim, o jakiego spotkaniu marzymy przez całe życie. To wciągający labirynt przygód i intryg, w których ...
26,09 zł
29,99 zł

Wielkie sekrety arcydzieł sztuki

Twórcy umieszczają w swych dziełach sekretne znaki. Zabieramy cię w porywającą podróż tropami błysków geniuszu. • Kto i w jakim celu stworzył doskonałą anatomicznie kryształową Czaszkę Zagł...
12,48 zł
16,00 zł

Sztuka na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Fotografie z XIX wieku

SKARBY FOTOTEKI INSTYTUTU HISTORII SZTUKI UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO. Tom 2 W utrwalaniu i popularyzowaniu pamięci o dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej centralną rolę odgrywają fotografie archiwalne, bez których poznawanie...
20,28 zł
26,00 zł

Tabu w literaturze i sztuce. Wczoraj i dziś

Klasycznie rozumiane tabu odsyła do dwóch kategorii: świętości i nieczystości. (…) Wszystko, co jest zaliczane do sfery sacrum, budzi jednocześnie zachwyt i strach, jednakże to współistnienie dwóch skrajnie różnych em...
26,09 zł
29,99 zł

Sztuka kobiecości

Po przeczytaniu tej książki powiesz: „Wiecie co? Fajnie być kobietą!”O pożądaniu, czułości i orgazmach, czyli dlaczego kobiety mają inaczej. O miesiączce i szalejących hormonach. O wychowywaniu dzieci, dojrzewaniu, budowaniu do...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!