Teoria prowokacji
Doskonała w literaturze przedmiotu synteza wiedzy na temat mechanizmów prowokacji odnosząca się nie tylko do praktyki politycznej, ale również do sfery życia codziennego, także intymnego i prywatnego, życia gospodarczego, artystycznego i naukowego. Wyraźnie ukazuje podobieństwo i pokrewieństwo sposobów oddziaływania na innych w tych z pozoru tak różnych i odrębnych dziedzinach. Obrana formuła przewodnika metodycznego pozwala na zespolenie funkcji i walorów podręcznika teoretycznego oraz "podręcznego katalogu" czy "poradnika" (choć oczywiście autor przestrzega przed nadużywaniem metod prowokacyjnych w działalności politycznej i nie tylko).
Książka przeznaczona dla politologów, dziennikarzy i polityków, ale również specjalistów w dziedzinie marketingu, menedżerów oraz twórców kultury artystycznej.
Mirosław Karwat
Politolog, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Ekonomicznej ALMAMER w Warszawie.
Wykłada na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, Wydziale Politologii WSE, a także na Wydziale Nauk Politycznych w Akademii Humanistycznej w Pułtusku.
Jego zainteresowania badawcze, dydaktyka i publikacje koncentrują się na: mechanizmach uczestnictwa w polityce; wartościach i normach politycznych; wzorcach i stylach kultury politycznej; deformacjach i paradoksach życia politycznego; patologii ruchów społecznych i instytucji politycznych; metodach i technikach działania politycznego (szczególnie na formach manipulacji). Autor cenionych prac z zakresu teorii polityki i socjotechniki.