
Zanussi. Przez przedmioty
Chwilowo niedostępny
Powiadom o dostępności
Szczegóły produktu
- Oprawa
- twarda
- Numer wydania
- 1
- Copyright
- 2024
- Autor/Redaktor
- Barbara Gruszka-Zych, Krzysztof Zanussi
- Wydawca
- Ursines
Więcej informacji
| EAN | 9788396589576 |
|---|---|
| SKU | 101219806 |
| Liczba stron | 244 |
| Copyright | 2024 |
| Numer wydania | 1 |
| Miejsce wydania | Czeladź |
| Multiformat | oprawa twarda |
| Wymiary | 21.0x29.7cm |
| Język | polski |
| Oprawa | twarda |
| Autor/Redaktor | Barbara Gruszka-Zych, Krzysztof Zanussi |
| Wydawca | Ursines |
| Producent odpowiedzialny | Ursines Ogrodowa 11a 1 41-250 Czeladź PL zychblazej@gmail.com 697310911 |
Zanussi. Przez przedmioty
Zanussi. Przez przedmioty - wyjątkowa podróż w świat reżysera
Książka „Zanussi. Przez przedmioty” to esencjonalna opowieść o Krzysztofie Zanussim, jednym z najważniejszych reżyserów polskiego kina moralnego niepokoju. Publikacja ukazuje się w przededniu jego 85. urodzin, co czyni ją szczególnym przewodnikiem po życiu i twórczości tego wybitnego artysty.
Wnikliwe spojrzenie na życie Krzysztofa Zanussiego
Autorką tekstu jest Barbara Gruszka-Zych, poetka i dziennikarka, która od ponad 30 lat jest bliską znajomą małżeństwa Zanussich. Jej doświadczenie oraz znajomość z bohaterami sprawiają, że książka nie tylko dokumentuje dorobek reżysera, ale również wnikliwie odkrywa jego życie duchowe i emocjonalne. W publikacji znajdziemy:
- 213 unikalnych zdjęć autorstwa Grzegorza Lityńskiego, przedstawiających otoczenie reżysera,
- Komentarze samego Krzysztofa Zanussiego, które nadają całości intymny charakter,
- Harmonijną kompozycję tekstu, zdjęć i komentarzy, tworzącą spójną narrację o życiu i twórczości artysty.
Odkrywanie tajemnic poprzez przedmioty
Ta publikacja to nie tylko biografia, lecz także analiza kulturowa, w której przedmioty stają się nowym alfabetem zbliżającym nas do historii zarówno autorów, jak i ich bohaterów. Jak pisze Janusz Nowak, jest to „kolejny krok na drodze prowadzącej do rozwikłania tajemnic wybitnego reżysera”. Książka ukazuje, jak sztuka, teatr, film i radio łączą się w jednym, fascynującym obrazie życia Zanussiego.
Barbara Gruszka-Zych i Krzysztof Zanussi - duet doskonały
Barbara Gruszka-Zych to autorka wielu publikacji, w tym książki „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”, która pozwoliła jej na głębsze zrozumienie i dokumentację życia małżeństwa Zanussich. W „Zanussi. Przez przedmioty” autorka dzieli się z czytelnikami nie tylko faktami, ale i emocjami, które towarzyszyły jej podczas pracy nad tą książką.
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
„Zanussi. Przez przedmioty” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników literatury faktu, biografii oraz nauk humanistycznych. Książka ma nie tylko wartość informacyjną, ale również emocjonalną, co sprawia, że jest to lektura wzruszająca. Wrażliwi czytelnicy z pewnością znajdą w niej momenty, które skłonią ich do refleksji i przemyśleń.
Nie przegap okazji, aby poznać Krzysztofa Zanussiego oczami jego bliskich oraz przez pryzmat przedmiotów, które towarzyszyły mu przez całe życie. Ta publikacja to prawdziwy skarb dla każdego, kto pragnie zrozumieć nie tylko reżysera, ale i człowieka w jego pełni.
Recenzje (4)
Ten produkt nie ma jeszcze żadnych recenzji
Możesz być pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią i pomoże innym w dokonaniu wyboru!
Zanussi. Przez przedmioty: Odkrywanie duchowego świata mistrza polskiego kina
„Zanussi. Przez przedmioty” to wnikliwa analiza życia i twórczości Krzysztofa Zanussiego, jednego z kluczowych reżyserów polskiego kina moralnego niepokoju. Autorstwa Barbary Gruszki-Zych, książka ta stanowi nie tylko kompendium wiedzy o artystach, ale także głęboki portret duchowych i emocjonalnych poszukiwań twórcy. Rekomendujemy ją jako cenne źródło dla miłośników kina, literatury biograficznej oraz pasjonatów zgłębiających polską kulturę i sztukę filmową.
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
- Konrad Swinarski. Biografia ukryta: Odkryj nieznane oblicza legendy teatru dzięki tej poruszającej biografii Konrada Swinarskiego. Książka odsłania tajemnice jego życia, wizji artystycznej i odważnych wyborów, które na zawsze wpisały się w historię polskiego teatru.
- Bez makijażu: Zanurz się w emocjonalnej podróży do świata opery i jej twórców. Autorki, Agata Kwiecińska i Olga Pasiecznik, szczerze opowiadają o kulisach kariery sopranistki, dzieląc się osobistymi historiami i refleksjami na temat pasji, miłości i sztuki.
- Witkiewicz. Ojciec Witkacego: Poznaj fascynującą historię Stanisława Witkiewicza, wizjonera, który zmienił oblicze Zakopanego i polskiej sztuki. Ta biografia ukazuje życie człowieka, który wyznaczył kierunek rozwoju polskiej kultury i architektury.
- Żuan Don: Pełna portret Jeremiego Przybory, biografia ukazująca jego twórczość, życie osobiste i wpływ na polską scenę artystyczną. Maria Wilczek-Krupa kreśli barwny obraz artysty, którego działalność do dziś inspiruje kolejne pokolenia.
- Ten głos Ksawery Jasieński: Przenieś się w czasy dzieciństwa i młodości dzięki tej fascynującej opowieści o jednym z najwybitniejszych polskich lektorów. Marta Kawalec ukazuje niezwykłą karierę i unikalny głos Ksawerego Jasienickiego, który na zawsze pozostanie w pamięci słuchaczy.
- A tam, cicho być. Biografia Bohdana Smolenia: Odkryj życie i karierę jednego z najbardziej wszechstronnych artystów sceny polskiej. Katarzyna Olkowicz przedstawia zarówno blaski, jak i cienie osobistej drogi Bohdana Smolenia, ukazując jego unikalny talent i skomplikowaną osobowość.
- Długa podróż w bardzo krótkim czasie: Poznaj historię Andrzeja Bukowińskiego, wybitnego reżysera, którego filmy zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach. Aleksandra Pluta opowiada o jego twórczym podejściu, ciepłe i humorystyczne spojrzenie na sztukę i życie.
- Krzysztof Respondek: Biografia jednego z najbardziej uwielbianych artystów kabaretowych w Polsce. Magdalena Kędzierska-Zaporowska ukazuje jego talent, osobowość pełną humoru i ciepła, wzbogaconą wspomnieniami bliskich i współpracowników.
- Munch. Nie tylko Krzyk: Zapraszamy do świata Edvarda Muncha, jednego z najważniejszych malarzy w historii sztuki. Marta Motyl analizuje jego twórczość i życie, ukazując, że artysta to znacznie więcej niż tylko słynny obraz „Krzyk”.
- Abakanowicz. Trauma i sława: Odkryj biografię Magdaleny Abakanowicz, jednej z najważniejszych postaci polskiej sztuki. Paweł Kowal bada jej artystyczny dorobek i osobiste zmagania, ukazując historię niezwykłej artystki i jej wpływ na świat.
Zanussi. Przez przedmioty