
Zobaczyć świat. Praca z uczniem nieiwdomym na lekcjach języka polskiego
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejSzczegóły produktu
Więcej informacji
| EAN | 5900497302005 |
|---|---|
| SKU | 200008166 |
| Data wydania | 1 sty 2011 |
| multiformat | eBook |
| Format pliku | eBook (pdf) |
| Format pliku elektronicznego | eBook |
| Autor/Redaktor | Aldona Fojkis |
| Wydawca | Humanistyczno-Ekonomi Akademia |
- Data wydania
- 1 sty 2011
- Format pliku
- eBook (pdf)
- Autor/Redaktor
- Aldona Fojkis
- Wydawca
- Humanistyczno-Ekonomi Akademia
Zobaczyć świat. Praca z uczniem nieiwdomym na lekcjach języka polskiego
Zobaczyć świat. Praca z uczniem niewidomym na lekcjach języka polskiego: Nowe spojrzenie na edukację
Ta inspirująca publikacja porusza ważne społecznie zagadnienia związane z edukacją dzieci i młodzieży niewidomej, ukazując możliwości rozwoju i aktywności poznawczej mimo przeciwności. Autorka dzieli się swoimi wieloletnimi doświadczeniami, obalając stereotypy i proponując innowacyjne metody nauczania, które mogą wzbogacić pracę każdego nauczyciela języka polskiego. Zapraszamy do odkrywania nowych podejść i praktyk, które pomagają uczniom niewidomym pełniej uczestniczyć w szkolnym życiu i rozwijać swoje talenty.
- Makaton w rozwoju osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi: Ta książka to unikalne kompendium doświadczeń i badań na temat metody Makaton, które pokazuje, jak skutecznie wspierać rozwój komunikacji u dzieci z złożonymi potrzebami. Zawiera zarówno analizy naukowe, jak i praktyczne przypadki, co czyni ją nieocenioną dla specjalistów, nauczycieli i rodziców.
- Metody stymulowania rozwoju słownictwa w języku polskim u dzieci dwuję: Praktyczny przewodnik dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem słownictwa w języku polskim u dzieci dwujęzycznych. Publikacja prezentuje sprawdzone metody i wyniki badań, które pomogą w skutecznym wspieraniu dwujęzyczności poza granicami Polski.
- Język polski w systemie edukacji Montessori na etapie wczesnoszkolnym: Innowacyjne spojrzenie na nauczanie języka polskiego w szkołach Montessori, które skupia się na metodach uczenia się i materiałach rozwojowych. Idealna pozycja dla nauczycieli i pedagogów poszukujących nowoczesnych rozwiązań w edukacji wczesnoszkolnej.
- Nauczyciele języków obcych w dobie przemian: Kompleksowe opracowanie na temat nowych ról i kompetencji nauczycieli języków obcych w zmieniającej się rzeczywistości edukacyjnej. Książka oparta na wieloletnich doświadczeniach, stanowi cenne źródło wiedzy dla przyszłych i obecnych pedagogów.
- Odpowiedzialność podmiotowa dzieci: Fascynujące badania nad rozwojem odpowiedzialności u dzieci młodszego wieku szkolnego, które dostarczają praktycznych wskazówek dla nauczycieli, rodziców i studentów pedagogiki. Pozwala lepiej zrozumieć, jak kształtować tę ważną cechę u najmłodszych.
- # Szkoła 2.0: Debiutancka publikacja studentek, prezentująca wyniki badań empirycznych na temat nowoczesnych trendów w edukacji. To inspirująca lektura dla wszystkich zainteresowanych przyszłością szkolnictwa i rozwojem zawodowym nauczycieli.
- Styl terapeutyczny w pracy nauczyciela polonisty: Książka ukazująca, jak nauczyciel języka polskiego może korzystać z elementów terapii, aby lepiej wspierać uczniów. Praktyczne ćwiczenia i analizy pomagają budować refleksję i świadome podejście do nauczania.
- Społeczno-pedagogiczne i kulturowe konteksty migracji dzieci: Przejmująca analiza społeczno-kulturowych aspektów migracji dzieci, która pomaga zrozumieć wyzwania i potrzeby młodych migrantów. Idealna lektura dla pedagogów i społeczników pracujących z dziećmi w różnych kulturach.
- Media w wychowaniu dydaktyce oraz zarządzaniu informacją edukacyjną sz: Kompendium wiedzy na temat roli mediów w edukacji, które ukazuje zarówno zagrożenia, jak i szanse płynące z ich wykorzystywania. Niezbędne dla nauczycieli i dyrektorów planujących wprowadzenie edukacji medialnej.
- Grafika dla smyka: Praktyczny zbiór ćwiczeń rozwijających koordynację wzrokowo-ruchową u dzieci przedszkolnych, przygotowujących je do nauki pisania. Kreatywne sylwety i kontury sprawią, że nauka będzie zarówno skuteczna, jak i przyjemna dla maluchów.

Zobaczyć świat. Praca z uczniem nieiwdomym na lekcjach języka polskiego